Sexuality Education

Sexuality Education
Editio
2021-06-02
2021-06-02

Szczerze - jestem rozczarowana. Po niektórych opiniach, okładce i opisie spodziewałam się dużo więcej. Gorącego romansu, świetnych akcji, miłosnych scen, erotyki. Przeczytałam tą książkę całą, jednak daje jej tylko 5/10, może komuś innemu bardziej przypadnie do gustu, co osoba to opinia 😄

JAKO pierwszą w tym roku przeczytałam książkę,która jak tylko przekroczyłam próg ksiegarni od razu rzuciła mi się w oczy i która wg tego ,co udało mi się o niej dowiedzieć, to to,że w serwisie Wattpad doczekała się dziewięciu milionów odsłon .No Więc musiałam ją kupić.

Więc po przeczytaniu stwierdzam,że JESTEM WŚCIEKŁA, ale żeby nie spojlerować,nie powiem dlaczego 😝
Sądząc po okładce, i tytule spodziewałam się gorącego romansu między nauczycielem a uczennicą, płomiennego i ukrywającego się przed całym światem. No więc się nie doczekałam,tutaj to raczej Harry 24 letni nauczyciel edukacji seksualnej, bardziej zabiega o uwagę 18 letniej uczennicy Scarlet. Sky bo tak do niej mówiono męczyła mnie swoim głupim zachowaniem i niezdecydowaniem.Zanim sięgnęłam po telefon żeby napisać recenzję na temat mojego odczucia po przeczytaniu tej historii,zerknęłam na stronkę aby zobaczyć co sądzą o niej inni.I jakież było moje zdziwienie gdyż jak się okazuje wielu czytelników tę książkę skreśliło już po 5 rozdziale.No ja raczej drugi raz bym po nią nie sięgnęła ale mnie się podobała. Niestety ja zakończyłabym ją inaczej (((romantyczki tak mają)).Ale ,uważam że jak na pierwszą książkę w 2023 wybrałam dobrze.przeczytajcie i oceńcie.4/5☆ ze względu na zakończenie.

Więc po przeczytaniu stwierdzam,że JESTEM WŚCIEKŁA, ale żeby nie spojlerować,nie powiem dlaczego...

Największe książkowe rozczarowanie tego roku.

Scarlett to typowa nastolatka, żyjąca swoim idealnym życiem. Dwójka przyjaciół, dobrzy rodzice, szkoła, praca. Jedyne czego potrzeba jej do szczęścia to... miłość. Dziewczyna nigdy nie poczuła nic głębszego do żadnego faceta. A jednak gdy w kawiarni w której pracuje, pojawia się pewien mężczyzna, serce Sky aż się wyrywa z jej piersi. Nie ma ona pojęcia, jak bardzo to spotkanie zmieni jej życie.

Ojojojojoj... Ja nawet nie wiem co tu napisać...
Zdołałam dotrzeć tylko (albo aż) do piątego rozdziału tej książki. Miałam tylko kilka razy sytuację, w której odkładałam historię na amen po kilku stronach. To niestety była jedna z nich. Ja naprawdę chciałam dać jej szansę, żeby się wybronić ale po prostu nie mogłam przez nią dalej przebrnąć.

Przede wszystkim książka ma... paskudny styl. Po opisach przychodzą mi na myśl tylko opowiadania na wattpadzie, z tej starej ery wattpada, gdzie było mnóstwo błędów w książkach. (Swoją drogą nie wiedziałam, że była wcześniej na wattpadzie). Było bardzo dużo niepotrzebnych opisów; ubrań, czego bohaterka robiła, czego nie robiła. Za to było mało opisów przeżyć bohaterów i ogółem samych emocji. Powiedziałabym, że książka była wręcz tego pozbawiona. Choć tu z pomocą przychodzi nam... pamiętnik głównej bohaterki! I wiecie, nic w tym złego. Niech sobie dziewczyna pisze. Tylko, że to było po prostu streszczenie całego wcześniejszego rozdziału!!! Równie dobrze mogło się przeczytać tylko kartkę z pamiętnika i również wiedzielibyśmy, co się wcześniej działo. Zabieg totalnie bez sensu.

Bohaterowie są bardzo słabo poprowadzeni. Główna bohaterka do bólu infantylna. Podczas 50 stron bohaterowie niczym mnie nie zainteresowali. Nawet ci poboczni. Drugiego protagonisty Harry'ego nie poznałam. Ale jeśli był tak poprowadzony, jak Scarlett, to chyba się z tego cieszę.

Bardzo nie lubię wystawiać negatywnych opinii, ale czasem muszę :( Nie twierdzę, że autorka nie ma potencjału, bo ma! Tylko moim zdaniem książka była wydana zbyt wcześnie. Można ją było bardziej doszlifować, zmienić niektóre rzeczy. Może wtedy byłoby lepiej. Nie mniej, nie mnie to oceniać. ;)

Największe książkowe rozczarowanie tego roku.

nie polecam.

nie polecam.

❤ SEXUALITY EDUCATION ❤
autor: @p.cgilbert
wydawnictwo: @editio.red

,,Uzależniliśmy się od siebie. To wszystko było niczym jakiś nałóg. A teraz musieliśmy stawić czoła odwykowi"

,,Pójdę się zabawić, bo żyje się tylko raz i ten jeden raz trzeba prawidłowo wykorzystać"

,,Całowanie go było moim nowym ulubionym zajęciem. To właśnie wtedy udawało mi się odpływać w zupełnie inny, magiczny świat"
**********************************************

Scarlett jest uczennicą ostatniej klasy liceum, która prowadzi idealne życie. Ma przyjaciół, kochającą rodzinę i miano królowej szkoły, która cieszy się dużym szacunkiem. Pewnego dnia jej poukładany świat zmienia się pod wpływem zielonych tęczówek przystojnego klienta kawiarni, w której pracuje. Mężczyzna zaprząta jej głowę, a Scarlett ma nadzieję, że kiedyś jeszcze go spotka. Kiedy okazuje się, że tajemniczy nieznajomy jest jej nauczycielem edukacji seksualnej, dziewczyna jest w dużym szoku i nie wie jak się zachować. Harry jednak za wszelką cenę chce poznać bliżej swoją uczennicę, która coraz bardziej go fascynuje. Dziewczyna wchodzi z nim w pewien układ, a zwykły seks zaczyna przeradzać się w głębsze uczucie. Jednak to nie jest jedyny problem głównej bohaterki... W szkole pojawia się nowa uczennica, która chce odebrać Scarlett wszystko, co do tej pory miała... Jakie sekrety skrywa Harry i co wydarzyło się w jego przeszłości? Czy zwykły romans przerodzi się w głębsze uczucie i uda im się pokonać przeciwności losu? Kim jest nowa uczennica i do czego będzie zdolna, aby osiągnąć swój cel?

Dziękuję bardzo @editio.red za zaufanie I egzemplarz do recenzji.

Każdy z nas był kiedyś nastolatkiem, który przeżywał swoje pierwsze miłości, szukał swojej drogi i kłócił się z przyjaciółmi. Z tym wszystkim borykała się bohaterka, która dopiero odkrywała siebie i dorosłe życie. Sięgając po tę książkę, spodziewałam się czegoś innego. W relacji głównych bohaterów czegoś mi zabrakło, a zachowanie Harrego niesamowicie irytowało. Mimo że książka jest daleka od doskonałości,  nie mogę powiedzieć, że jest zła. Spędziłam z nią przyjemnie czas i przeniosłam się do amerykańskiego liceum, gdzie życie rządzi się swoimi prawami

Autorka przedstawiła problemy, z którymi borykają się nastolatkowie. Pierwsze miłości, przyjaźnie, szukanie odpowiednich studiów czy odnajdywanie samych siebie. Mimo że główna bohaterka była czasami irytująca, starałam się ją zrozumieć, bo dopiero wkraczała w dorosłe życie. Nie podobała mi się jednak relacja Scarlett i jej nauczyciela. Harry mącił jej w głowie, a jego zachowanie i agresywna postawa budziły we mnie dużą niechęć. Za to dużym plusem były lekcje psychologii i rozterki głównej bohaterki w sprawie wyboru studiów. Poruszyła tym ważna kwestie, jaką jest podążanie swoją drogą, a nie tą wyznaczoną nam przez rodziców.

Mimo wszystko nie żałuje, że przeczytałam tą książkę. Autorka pokazała nam psychikę mlodych osob, które każdego dnia próbują odkrywać siebie i zmagaja się z wkraczaniem w dorosłe życie. Myślę, że ta pozycja spodoba się wielu nastolatkom, które poszukują lektury na jesienne wieczory.

❤ SEXUALITY EDUCATION ❤
autor: @p.cgilbert
wydawnictwo: @editio.red

Scarlett ma wszystko. Jest królową szkoły, ma idealny dom, wspaniałych przyjaciół. Jedno spotkanie jednak może zmienić wszystko. Scarlett nie może zapomnieć o tajemniczym mężczyźnie. Jednak gdy go ponownie spotyka okazuje się, że nic nie będzie tak jak sobie wymarzyła.
Chyba niestety się nie polubiłam z tą książką.
Zacznę od głównej bohaterki, która jest dość specyficzna. To całe „królowanie” w szkole i jej zachowanie wobec Harry’ego (faceta w którym się zakochała, a który jest jednocześnie jej nauczycielem) było co najmniej nieodpowiedzialne. Ponadto ukrywanie przed wszystkimi, że lubi czytać było dla mnie niesmaczne ponieważ nie lubię udawania, zwłaszcza, gdy nie ma ku temu żadnych poważnych powodów.
Generalnie książka to oaza absurdów. Nauczyciel grający z uczniami w „Nigdy, przenigdy nie…”, uczennica i nauczyciel, którzy w żaden sposób nie uważają i jakimś dziwnym trafem nikt ich nie przyłapuje. Wszystko to grubymi nićmi szyte.
Ponadto autorka dość często zaczynała przedstawiać coś w dany sposób, a potem jakby zmieniała plany i prowadziła historię całkiem inaczej niż to zapowiadało. Raz by przeszło, ale niestety zdarzało się nagminnie.
Ogólnie wszyscy bohaterowie zachowują się jakby byli dopasowywani do pomysłów autorki. Raz są lojalni i łagodni, a innych razem są całkowicie inni.
Samo zakończenie też wiele pozostawia do życzenia.
Czy polecam? Niestety nie, bo uważam, że na rynku jest kilka lepszych książek.

Chyba niestety się nie polubiłam z tą książką.
Zacznę od głównej bohaterki, która jest dość specyficzna....

Opis i okłada przemówiły do mnie odrazu. Okładka bardzo ładna! 😍
Moje oczekiwania co do tej książki były bardzo duże, byłam jej bardzo ciekawa, miałam nadzieje, że zakocham się w niej od pierwszych stron.
Niestety myliłam się, bardzo ciężko i długo mi się to czytało, nie mogłam się w nią w ogóle wciągnąć. 😔
Mam co do niej mieszane uczucia, nie jest to zła książka, ale mi nieprzypadła do gustu, a miałam nadzieję, że będzie odwrotnie.😅 Czego innego się po niej spodziewałam 😕

Opis i okłada przemówiły do mnie odrazu. Okładka bardzo ładna! 😍
Mam co do niej mieszane uczucia, nie jest to zła książka, ale mi...

Kiedy zobaczyłam okładkę „Sexuality Education” oraz opis z wielką ciekawością sięgnęłam po książkę. Pełna nadziei na pikantną i pełną namiętności historię uczennicy i nauczycielem otrzymałam lekki, taki nijaki zakazany romans, typowy dla stylu amerykańskiego.

Główną bohaterką jest uczennica ostatniej klasy liceum Scarlett, uchodząca również za królową szkoły. Ma jednak wielkie serce okazując zainteresowanie społecznością szkoły, niesie pomoc słabszym, a przed wszystkim dba o najbliższe sobie osoby, za które jest w stanie skoczyć w ogień. Pewnego dnia poznaje starszego od siebie mężczyznę, który okazuje się być jej nauczycielem edukacji seksualnej. Zauroczona dziewczyna traci głowę dla Harrego, który zacierając granice między uczennicą a nauczycielem staje się dla Scarlet jedną z ważniejszych osób w życiu.

Książka zdecydowanie kierowana do osób zbliżonych wielkiem do bohaterów książki. Książkę czytałam bardzo wolno, bez większego zainteresowania, a w zasadzie przeczytałam ją, aby wywiązać się z obowiązku recenzenta. Teraz chyba będę ostrożniej wybierać tytuły do recenzji 🤪

Wydawnictwu dziękuję za egzemplarz do recenzji.

„Sexuality education”, P. C. Gilbert to jedna z książek, którą zdążyłam przeczytać podczas wakacji.

Scarlett jest uczennicą ostatniej klasy liceum. Ładna, popularna, ma wszystko, czego mogłaby chcieć dziewczyna w jej wieku. Wszystko oprócz miłości. Pewnego dnia spotyka w kawiarni mężczyznę, który podbija jej serce. Scarlett marzy o kolejnym spotkaniu, jednak nie spodziewa się, że nastąpi ono tak szybko. Okazuje się, że mężczyzna jest jej nowym nauczycielem, w dodatku ma ją nauczać nieprzypadkowego przedmiotu… Edukacji seksualnej.

Zacznę od tego, że zarówno po opisie książki jak i okładce, spodziewałam się mocnego erotyka, skupiającego się przede wszystkim na dosyć skandalicznej relacji nauczyciela z uczennicą. Jak się okazało, "Sexuality Education" to dość przyjemne new adult, w którym pojawia się kilka gorętszych scen, jednak nie „pożerają” one fabuły. Książka jest napisana ładnie i poprawnie, czyta się ją bardzo płynnie i szybko. Mimo to, nie jest ona według mnie pozycją obowiązkową. Główna bohaterka nie przekonała mnie do siebie. Jej zachowania zamiast sympatii, często budziły we mnie irytację. Podobnie było z nauczycielem. Harry jest idealnym przykładem nauczyciela, który absolutnie nie powinien wykonywać swojej profesji. I choć wiem, że to tylko fikcja literacka, sposób w jaki naciskał na Scarlett i dążył do romansu z nią, momentami przyprawiał mnie o ciarki. Podobał mi się wątek wakacji w Hiszpanii, czy pojawienia się w szkole nowej uczennicy, która pomimo krótkiego występu, zdążyła napsuć krwi bohaterom. I choć nie poczułam więzi z główną parą, książkę przeczytałam z przyjemnością. Autorka zdecydowanie ma potencjał i jestem przekonana, że stworzy jeszcze niejedną dobrą pozycję.

Dziewięć milionów odsłon na wattpad?
Pytanie ile z tych osób przeczytało.. do końca...

Scarlett Blue ma wszystko co czego chciałaby dziewczyna w jej wieku. Oprócz miłości. Jeszcze nigdy żaden chłopak nie podbił jej serca. Podczas jej zmiany w kawiarni w której dziewczyna zarabia przychodzi na kawę przystojny mężczyzna i od tej chwili Scarlett nie potrafi przestać o nim myśleć. Pragnie go ponownie spotkać i spotka... w szkole.

Zacznę od tego dlaczego skusiłam się na egzemplarz recenzencki. Piękna okładka powiedziałabym nawet że taka dojrzała dlatego zdziwiło mnie to że to książka typowo młodzieżowa. Opis który wskazywał na to że to będzie coś wow. Ale nie tego się spodziewałam, myślałam że będzie to mocny erotyk bo nie ukrywajmy to nasuwa się na myśl patrząc na okładkę.
Nie spodziewałam się że bohaterowie będą aż tacy młodzi, ale też dało mi to wiele do myślenia że jednak kilkanaście lat do tyłu sporo mnie ominęło, a mogło być ciekawie.
Wątek romansu uczennicy z nauczycielem to jest to co lubię, ale tym razem przez charakter bohaterki było to bezemocjonalne.
Wielki plus za temat edukacji seksualnej. Myślę że gdyby był taki program nauczania u nas w Polsce było by dziewczynom o wiele łatwiej jak i również chłopakom.
Mam mieszane uczucia, nie była to zła książka, to książka na jeden raz, wątpię że kiedyś wrócę do niej. To chyba dlatego że nie tego się spodziewałam.
Najbardziej zapamiętałam to że nasza główna bohaterka wstydziła się powiedzieć komukolwiek że lubi czytać książki a tego to ja zupełnie nie rozumiem.

Dziewięć milionów odsłon na wattpad?
Pytanie ile z tych osób przeczytało.. do końca...

• Wattpad
  • Audiobooki