Kronika Strasznego Dworku czyli Wakacje z Dziewuchami

Okładka książki Kronika Strasznego Dworku czyli Wakacje z Dziewuchami Ada Johnson
Okładka książki Kronika Strasznego Dworku czyli Wakacje z Dziewuchami
Ada Johnson Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura obyczajowa, romans
Zysk i S-ka
2020-04-14
2020-04-14
wakacje rodzina tajemnica dworek

Okładka książki Niepokorny zbiór opowiadań Olga Bartnik, Dominika Caddick, Kamila Ciołko-Borkowska, Magdalena Czmochowska, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Radosław Olek, Katarzyna Pawlak, Monika Pertek - Koprowska, Kamil Prabucki
Niepokorny zbi... Olga Bartnik, Domin...
Okładka książki Mikołowski kalejdoskop - antologia opowiadań Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Katarzyna Godefroy, Ada Johnson, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Magdalena Anna Sakowska, Alina Staneczek
Mikołowski kal... Dominika Caddick, J...

1967

Drugie spotkanie z Adą i jej szalonymi przyjaciółkami. Fajna kontynuacja książki "Kalendarz z dziewuchami". Jest miło, zabawnie, a momentami nawet tajemniczo i groźnie.

Lekka i dość zabawna, lecz zarazem intrygująca historia, której fabuła umiejscowiona jest w starym szkockim zameczku, który zupełnie przypadkowo otrzymała w darze Ada, Polka mieszkająca w Anglii. Sam fakt, że jest niesamowicie podobna do jakiejś zaginionej krewnej z rodziny MacLeod jest niesamowity a tu jeszcze taka niespodzianka. Ada z mężem (Anglikiem) i dziećmi wybiera się tam na wakacje, żeby zastanowić się nad tym, czy ma przyjąć tę nieoczekiwaną darowiznę. Pomóc w podjęciu decyzji maja jej pomóc przyjaciółki, które z Polski przybędą tam na wakacje. Nie spodziewają się nawet, że przeżyją niesamowitą i niezapomnianą przygodę.
Ja wysłuchałam audiobooka, a moim zdaniem, Donata Cieślik spisała się dobrze w roli lektorki.

Okazuje się, że dworek jest bardzo dobrze utrzymany, ale dziwne jest to, że nikt z rodziny go nie chce..., a poza tym ludzie nazywają go Strasznym Dworkiem, więc to już daje wszystkim wiele do myślenia. Tym bardziej, że przytrafiają się im różne dość dziwne i niespotykane zdarzenia. To tak, jakby komuś (tylko komu) zależało na tym, żeby pogonić ewentualnych rezydentów...
Spora ilość różnych bohaterów i zabawnych sytuacji sprzyjała szybkiej i wartkiej wymianie dialogów, z uśmiechem na ustach, lecz jednocześnie z zainteresowaniem słuchałam tej opowieści. Historia owiana jest nutką tajemniczości, która dobrze wpływa na akcję.
Czy uda się Adzie i jej gościom poznać sekrety związane z tym dworkiem? Czy przyjmie spadek z cały dobrodziejstwem? Dlaczego ten dworek tak strasznie się nazywa? Czy w nim straszy? Czy ktoś dybie na życie nowych właścicieli? Jeśli tak, to dlaczego?
Mimo tego, że nie czytałam pierwszej części autorki "Kalendarz z Dziewuchami", więc początkowo może gubiłam się wśród bohaterów, ale gdy już połapałam się w tym, to ich mnogość zupełnie mnie już nie dziwiła. Aż chciałoby się przeżyć taką przygodę...
Słuchało mi się bardzo dobrze i lekko tej komedii z zabarwieniem kryminalnym
Super lektura do słuchania w czasie pracy lub leniuchowania...
Polecam.

Historia spadku / komedia kryminalna.

Rozmowa z autorką w audycji:

Historia spadku / komedia kryminalna.

Rozmowa z autorką w audycji:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Zabawna i lekka historyjka rozgrywająca się w szkockim pałacyku.
Niedoszła beneficjentka tej posiadłości i liczne grono jej przyjaciół przeżywają wakacyjną przygodę z tajemnicą w tle.
Lektorka - Donata Cieślik nie jest moją ulubienicą

Zabawna i lekka historyjka rozgrywająca się w szkockim pałacyku.
Lektorka - Donata Cieślik nie jest moją ulubienicą

Ciepła, rodzinna, świetna na wakacje ! :)

Ciepła, rodzinna, świetna na wakacje ! :)

Doskonała komedia kryminalna "przeczytana uszami" - bardzo spodobało mi się to określenie:) Powieść w stylu starych, rewelacyjnych dzieł Joanny Chmielewskiej, lekka, zabawna, wielowątkowa, pogmatwana i potężnie zwariowana.

Dziewuchy są poprostu ekstra. dworkowa opowieść super nie nudziłam się ani grama nawet trochę pośmiałam

Kolejne spotkanie z Adą i jej dziewuchami znanymi nam już z "Kalendarza z dziewuchami". Ada, szczęśliwa żona Rossa mieszka w Anglii i na co dzień kontaktuje się ze swoimi przyjaciółkami przez messenger. Nieoczekiwanie los zsyła na jej drogę szkockich dziedziców fortuny, którzy rozpoznają w niej ogromne podobieństwo do swojej kuzynki hrabiankę Adrienne.Nawet imię się zgadza! Zupełnie nieoczekiwanie Ada staje sie także właścicielką pokaźnego dworku w Szkocji, do którego postanawia zaprosić przyjaciółki, rodzinę i znajome. Niezły chaos! Gdyby tylko nie krążące pogłoski, o tym, że w dworku straszy i seria niewyjaśnionych wydarzeń wakacje byłby idealne. Czy jednak uda sie wyjaśnić kto czyha na życie nowych właścicieli dworu?

W książce, jak pisałam już wyżej jest niezły chaos, nagromadzenie osób, które dodatkowo ciągle przyjeżdżają i wyjeżdżają- to takie typowo polskie, polska gościnność, w domu są dosłownie tabuny ludzi, a autorka każdemu poświecą swoja uwagę. Widać, ze dobrze czują się w towarzystwie Ady i jej rodziny. Wszyscy angażują sie w śledztwo, kto ma niecne zamiary? A może jest to ktoś spośród gości? Autorka opisuje z humorem całe towarzystwo, roi się od śmiesznych osób i sytuacji. Czasami ma się tego przesyt. Zwłaszcza, gdy autorka nadmiernie zajmuje sie zepsutymi toaletami, nieprzyjemnymi wydarzeniami z tym związanymi, czy problemami gastrycznymi bohaterów. Tego było nieco za wiele. Generalnie autorce udało się stworzyć świetną atmosferę, widać, że wszyscy się nawzajem lubią, gotują dla siebie nawzajem same pyszności, wspólnie plażują, czy zwiedzają pobliskie atrakcje. Plus za przedstawienie nie zawsze oczywistych sposobów na osiągnięcie porozumienia w międzynarodowym towarzystwie. Sama też mam męża obcokrajowca i wiem, jak ciężko czasem osiągnąć zadowolenie wszystkich członków rodziny. Z książki przebija autentyzm. Może życzyłabym sobie tylko szybszych zwrotów akcji, bo czasem w ogólnym chaosie ona po prostu ginie. Ale jeśli macie ochotę na przeczytanie sympatycznego kryminału to polecam.

Zapraszamy:

"Kronika Strasznego Dworku czyli Wakacje z Dziewuchami" to komedia kryminalna. Główna bohaterka Ada, Polka mieszkająca w Anglii dostaje w spadku dworek należący do rodziny MacLeod położony w Szkocji na wyspie Skye. Podejrzliwa Ada jedzie z rodziną i przyjaciółkami sprawdzić, czy przypadkiem nie jest to podupadająca ruina. Wakacje spędzają w urokliwym miejscu, bawiąc się, szukając usterek i ducha bowiem w dworku straszy. Tylko kto? I dlaczego? A może ktoś chce się pozbyć nowej właścicielki?
Autorka tak prowadzi dialogi, a jest ich bardzo dużo, że czytając czułam się obecna w każdym momencie tej historii. Większość zgranej paczki przyjaciół wypowiada się w taki sposób, że stali się mi bliscy.
Zabawna, zakrapiana alkoholem, z duchami w przestrzeni komedia, w której wiele się dzieje. 😁. Gafy, wpadki, niespodzianki, zaskakujące wydarzenia, a do tego obraz prawdziwej przyjaźni, miłość i ogrom postaci sprawia, że czyta się ją z uśmiechem i zaciekawieniem. Zapraszam Was na wakacje do Strasznego Dworku 😁

„Kronikę Strasznego Dworku, czyli Wakacje z Dziewuchami” przeczytałam już jakiś czas temu, ale myślę, że świetnie wpisze się klimat świąteczny. Choć nie ma tam słowa o świętach, to za sprawą głównej bohaterki w tytułowym dworku trwa nieustanne święto przyjaźni, rodziny, dobrej zabawy, smacznego jedzenia i przy okazji przygody z domieszką intrygi kryminalnej.
Główna bohaterka, czyli Ada (zupełnie nie wiem, czemu mam przed oczami autorkę ;-) otrzymuje piękny, stary dwór na wyspie Skye w Szkocji. W czasie wakacji, które spędza w nim z rodziną musi podjąć decyzję czy dwór zatrzyma, czy też nie.
Ponieważ Ada to osoba uwielbiająca towarzystwo, zwłaszcza swoich ukochanych przyjaciółek oraz rodziny, zaprasza wszystkich do wspaniałej siedziby dumnego rodu McLeodów. Oprócz bliskich sercu Ady gośćmi dworu jest egzotyczny książę Barnaba i znienawidzona ciotka Lukrecja, ale pojawia się również złośliwy duch służącej, a w okolicy widywani są tajemniczy mężczyźni.
Książka tchnie rodzinnym ciepłem, dobrym humorem i pozytywną energią. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń i tak już pozostaje do końca. Duchy, dziwne zdarzenia, wizyty policji, a nawet napad i niemal zejście głównej bohaterki, nie pozwalają czytelnikowi złapać oddechu.
Jednak chyba największe wrażenie zrobił na mnie styl autorki. Przesympatyczne dialogi, zabawne sytuacje, a wszystko to opisane długimi zdaniami, potoczystymi i barwnymi. Brawa za ogromną wrażliwość językową, taką trochę w starym, dobrym stylu. Mało kto tak dziś pisze.

Główna...

• Audiobooki