Pies zawodowiec. Opowieści o czworonogach, które żadnej pracy się nie boją

Okładka książki Pies zawodowiec. Opowieści o czworonogach, które żadnej pracy się nie boją Laura Greaves
Laura Greaves Wydawnictwo: W.A.B. reportaż
reportaż
Dogs With Jobs: Inspirational Tales of the World’s Hardest-Working Dogs
W.A.B.
2020-10-28
2020-10-28
Paulina Zagórska
Literatura australijska reportaż pies psy praca zwierząt

Opowieści o psach które żadnej pracy się nie boją, możemy się tutaj dowiedzieć jak wygląda szkolenie takich psów oraz sama ich praca, jakie są motywacje takich czworonogów oraz co się z nimi dzieje gdy już swoja prace zakończą .Polecam w szczególności audiobooka do słuchania całą rodziną

Jedna książka - wiele historii psów, które na różne sposoby pracują i pomagają ludziom. Piękne historie pozwalające jeszcze bardziej docenić naszych czworonogów.

Bardzo różnorodne historie, znacznie przekraczają to co standardowo przychodzi nam na myśl o psich zawodach.

Psy asystujące, psy pasterskie, psy dla weteranów, psy na lotniskach. Każdy ma inne zadanie, każdy wykonuje swoje zadanie na 200%.
Czasami zapominamy jak wielki potencjał drzemie w naszych czworonożnych przyjaciołach, często są tylko albo aż kanapowcami. Historie opisane w tej książce pokazują psy które żadnej pracy się nie boją, od gwiazd po psy stróżujące. Każdy pies zasługuje na pochwałę, smakołyki i dobrego opiekuna.
Polecam serdecznie do zapoznania się z psimi bohaterami dnia codziennego :)

Kupiłam tą lekturę w Biedronce nie oczekując od niej wiele. Chciałam ją tylko przeczytać, później pewnie zapomnieć. Jednak okazało się, że niektóre historie zostaną ze mną na dłuższy czas.

Książka okazała się bardzo wartościowa. Znajduje się w niej 24 historię o różnorodnych psach, których łączy jedno - praca. Ale każdy z nich pracuje inaczej, bo jest stworzony do innych celów. Każdy też jest niezwykły.

Zadziwiające jak wielu psich bohaterów wcześniej znalazło się schronisko. W sumie mojego psiaka, który, choć nie pracuje, jest uroczy i jakby nie patrząc pomaga samą swoją obecnością, też ktoś wcześniej wyrzucił. Aż dziw, że można skrzywdzić psa, a on i tak się z tego potrafi otrząsnąć. Czasem potrzebuje więcej czasu, ale potrafi żyć szczęśliwie na nowo.

Ale wróćmy do książki. Wszystkie historie mi się podobały. Niektóre mnie wzruszyły. Najbardziej chyba ta o psiaku, który rzucił się pod koła, by uratować swoją podopieczną jak i ostatnia o weteranie. Przyznam, iż się popłakałam. No cóż, przy wzruszających psich historiach płacze.

Są też opowiadania, dzięki którym uśmiech miałam na twarzy. One też zostaną ze mną.

I historię, w których widać jakie mądre są nasze czworonogi. Dlaczego tak wielu ludzi ich niedocenia?

Uważam, że tą książkę powinien przeczytać każdy i zobaczyć, na jak wielu płaszczyznach psiak moje się sprawdzić. Ogromnie polecam.

I na koniec...
Bohater nie musi nosić peleryny. Wystarczy, że ma cztery łapki i gdy zauważy coś niepokojącego to da znać, gdy zauważy, że nam źle to się przytuli. Wystarczy, że jest tuż obok.

Całkiem ciekawa książka, nie tylko dla wielbicieli psów. Zapoznaje z zawodami wykonywanymi przez czworonogi odnosząc się do prawdziwych historii psów i ich opiekunów. Dzięki tej lekturze możemy zobaczyć jakie rolę pełnią najlepsi przyjaciele na świecie i może nawet ulepszyć nasze własne podwórko, bądź po prostu zrozumieć jak zachować się wobec tych kudłatych asystentów.

Dostałam tę książkę jako prezent. Zapowiadała się niezwykle ciekawie, ale zdecydowanie mnie zawiodła. Przede wszystkim są to historie psiaków z Australii, a nie z całego świata. Strony ciągną się jak flaki z olejem, napisana nieprzystępnie. Na plus jednak jest to, że każdy rozdział jest odrębną historią, wiec bez problemu robiłam sobie przerwy na inne książki, gdy tylko się zmęczyłam. Dużo niepotrzebnych nazw, skrótów, cytatów, które wybijają z rytmu. Same losy piesków przecudowne - czasem smutne, czasem śmieszne, a niekiedy zaskakujące. Na pewno jestem bogatsza o kilka ciekawostek ze świata zwierząt i Australii. Pozycję oceniam jednak na przeciętną.

Ciekawy reportaż o zawodach wykonywanych przez psy. Mamy tu pełne spektrum stanowisk, w wielu przypadkach wykonywanych głównie przez ludzi, a jednak czasami to psy przejmują tą rolę i czasami są nawet od nas lepsze.
Całkiem inne spojrzenie na naszych pupili.

Całkiem inne spojrzenie na naszych pupili.

Świetna książka. Niektóre z historii chwytają za serce. Ale wszystkie bez wyjątku poprawiają humor i dają nadzieję, co jest nam dzisiaj bardzo potrzebne.
Lekki reportaż, ale czegoś takiego właśnie potrzebowałam.

Lekki reportaż, ale czegoś takiego właśnie potrzebowałam.

Bo na psach można zawsze bardziej polegać niż na ludziach :-)

Bo na psach można zawsze bardziej polegać niż na ludziach :-)

• Przeczytane 2021

Laura Greaves Pies zawodowiec. Opowieści o czworonogach, które żadnej pracy się nie boją Zobacz więcej