Jeden strzał; Sekretne życie pszczół; Chwilowa poczytalność; Kodeks Samanthy

Tłumaczenie: Andrzej Szulc, Marcin Stopa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
One shot, Secret life of bees, Temporary sanity, Undomestic Goddess
czteropak
Karolina

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Jeden strzał / Lee Child, tł. Andrzej Szulc; 2. Sekretne życie pszczół / Sue Monk Kidd, tł. Andrzej Szulc; 3. Chwilowa poczytalność / Rose Connors, tł. Marcin Stopa; 4. Kodeks Samanthy / Sophie Kinsella, tł. Marcin Stopa. Rose Connors: "Chwilowa poczytalność" Adwokat Marty Nickerson podejmuje beznadziejne na pozór wyzwanie. Będzie bronić...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Jeden strzał / Lee Child, tł. Andrzej Szulc;
2. Sekretne życie pszczół / Sue Monk Kidd, tł. Andrzej Szulc;
3. Chwilowa poczytalność / Rose Connors, tł. Marcin Stopa;
4. Kodeks Samanthy / Sophie Kinsella, tł. Marcin Stopa.

Rose Connors: "Chwilowa poczytalność"

Adwokat Marty Nickerson podejmuje beznadziejne na pozór wyzwanie. Będzie bronić człowieka, który z determinacją przyznaje się do winy. Co gorsza, zabójstwa dokonano na oczach policji i zostało ono zarejestrowane przez kamery telewizyjne. Sprawa wydaje się przegrana, lecz Marty nie zamierza się poddawać. Czy wbrew opinii prokuratora zdoła udowodnić chwilową niepoczytalność oskarżonego?

Lee Child: "Jeden strzał"

Jeśli nie znacie jeszcze Jacka Reachera, charyzmatycznego bohatera thrillerów Lee Childa, czas zawrzeć z nim bliższą znajomość.

"Jeden strzał" zaczyna się od zagadkowej strzelaniny w niewielkim mieście w środkowych Stanach - zbrodni, która wprawia w konsternację miejscową policję. Dlaczego snajper pozostawił po sobie tak oczywiste ślady? I dlaczego po aresztowaniu domaga się, by sprowadzono do niego Jacka Reachera?

Sophie Kinsella: "Kodeks Samanthy"

Samantha Sweeting, obiecująca prawniczka z prestiżowej londyńskiej kancelarii, odkrywa ze zgrozą, że popełniła błąd, który będzie kosztował jej firmę 50 milionów funtów. W głębokim szoku porzuca biuro i ucieka z miasta. Wysiadając z pociągu na przypadkowej stacyjce, trafia do wiejskiej rezydencji, gdzie zatrudnia się jako... gosposia. Przez lata treść jej życia stanowił martwy kodeks praw. Co teraz go zastąpi?

Sue Monk Kidd: "Sekretne życie pszczół"

Lily dorasta w przeświadczeniu, że przypadkowo zabiła swoją matkę. Przytłoczona poczuciem winy, pragnie odkryć mroczną tajemnicę przeszłości. Ma jednak tylko fotografię mamy oraz obrazek Czarnej Madonny z podpisem: Tiburon, Kar. Poł. Jedyną bliską Lily osobą jest jej niania, Murzynka Rosaleen. Kiedy Rosaleen zostaje pobita przez białych oprychów i niesłusznie aresztowana, obie ratują się ucieczką. Ale gdzie w Karolinie Południowej lat sześćdziesiątych mogą się schronić?

[Reader's Digest, 2006]

Książkowa-Fantazja | 2012-10-09

Zbiór zawiera cztery powieści tj: "Jeden strzał", "Sekretne życie pszczół", "Chwilowa poczytalność", czy "Kodeks Samanthy". Jestem mile zaskoczona, bo na wyróżnienie zasługują tu szczególnie dwie powieści "Jeden strzał" autorstwa Lee Child'a, oraz "Sekretne życie pszczół" autorstwa Sue Monk. Jeśli chodzi o "Jeden strzał" to wkrótce będziemy mogli obejrzeć na ekranach film na podstawie właśnie tej książki. Polecam.

Agnieszka | 2013-10-31
Na półkach: Z 2013, Proza, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2013

JEDEN STRZAŁ - dla mnie 8/10 pkt

"najmniejszy cień szansy to nie to samo co kompletny brak szans"

Nigdy wcześniej nie czytałam kryminałów, po ten sięgnęłam z nieufnością, lękiem przed nadmiarem okrucieństwa. Ale niepotrzebnie. Książka okazała się bardzo ciekawa, napisana zrozumiałym językiem, bez nadmiaru brutalności. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, a to nie często się zdarza. Rozwój wydarzeń zaskakujący. Okazuje się, że oczywistości mogą być nieoczywiste... Warto przeczytać.

SEKRETNE ŻYCIE PSZCZÓŁ - dla mnie 7/10 pkt

"(...) nie trzeba być w czymś najlepszym,
wystarczy, że się to kocha"

Bardzo przyjemna lektura. Miło jest wiedzieć, że na świecie mogą być życzliwi i otwarci ludzie, potrafiący pomóc nieznajomym. Oby takich ludzi w rzeczywistości było jak najwięcej.

CHWILOWA POCZYTALNOŚĆ - dla mnie 6/10 pkt

"To, czego nie znamy, jest takie przerażające."

Powieść procesowa, pobudza do myślenia na temat granic ludzkiej wytrzymałości. Dobrze się ją czyta.

KODEKS SAMANTHY...

zielonooka | 2014-02-07

i te terz przejrzalam i doszlam do wniosku zeczytanie streszczento nie dla mnie. - moglamjedynie jeszcze strescic te streszczenia co pozbawilo czytanie uroju juz zupelnie. byla to pierwsza i ostatnia proba czytania takiego czegos bo ksiazkabym tego nie nazwala:-) :-)
wiec jesli przeczytam cokolwiek kiedykolwiek tych autorow to na pewno tylko w oryginale - nigdy wiecej streszczen - dla przyjemnosci oczywiscie - niektore nudne lektury np. nad niemnen - nawet wskazane ( ale to tylko moja osobista opinia:-) :-) :-) :-)

Dortek | 2013-09-01
Przeczytana: 09 września 2013

Gorąco polecam "Jeden strzał' oraz "Sekretne życie pszczół'. Pozostałe dwie książki można przeczytać jako dodatek. Wszystkie czyta się szybko i lekko. Typowo wakacyjna pozycja

Karolina | 2012-08-30
Przeczytana: sierpień 2012

Opinia odnosi się do Sekretnego życia pszczół oraz Kodeksu Samanty. Jako, że są to zredagowane wersje książek ciężko mi mówić o całościach, jednak to, co przeczytałam bardzo mi się spodobało. Kodeks jest opowieścią dla mnie dość mało realistyczną, jednak taką pewnie miał być. Mimo wszystko to opowieść sympatyczna, zabawna, romantyczna więc dobra dla każdej kobiety chcącej oderwać się od szarej bądź po prostu - codzienności. Sekretne życie pszczół za to - jest miodem (balsamem) dla duszy. Wyniosłam z niej wiele mądrości dla siebie, wypłakałam wiele chusteczek i na pewno sięgnę do oryginalnej, pełnej lektury. Polecam!

rabankus | 2013-05-20
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Książka kupiona przez przypadek za 8 zł,na 4 pozycje trzy są bardzo dobre, jako stratę czasu określiłbym tylko "chwilową poczytalność", pozostałe czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Nemo | 2012-02-28

"Sekretne życie pszczół" piękne, wręcz czuje się ten zapach pszczelego wosku i miodu... pozostałe też dobre ale nie jakieś świetne.

zyta | 2013-08-20
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Polecam na wakacje. Znajdziesz tu przyjaźń, tolerancję, otwartość, wyrozumiałość, cierpliwość, kobiecą solidarność, wszystkie wartościowe cechy, które drzemią w ludziach. No i jest tu wszechobecna miłość, która leczy rany.

oska1470 | 2012-01-31

Szczególnie polecam "Kodeks Samanthy". Ubaw po pachy!

Iwona | 2016-04-25