Barbara Hoff

Okładka książki Barbara Hoff Anna Demska, Hanna Gajos, Barbara Hoff, Justyna Jaworska, Weronika Szerle, Andrzej Zawistowski
Okładka książki Barbara Hoff
Anna DemskaHanna Gajos Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni sztuka
sztuka
Muzeum Miasta Gdyni
2019-01-01
2019-01-01
Tomasz S. Gałązka
Barbara Hoff

Okładka książki Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944 Rafał Brodacki, Paweł Brudek, Paweł Ukielski, Katarzyna Utracka, Michał Tomasz Wójciuk, Andrzej Zawistowski
Chcieliśmy być... Rafał Brodacki, Paw...
Okładka książki Dylematy. Intelektualna historia reform Leszka Balcerowicza Jacek Luszniewicz, Wojciech Morawski, Andrzej Zawistowski
Dylematy. Inte... Jacek Luszniewicz, ...
Okładka książki Nie tylko „Po Prostu”. Prasa w dobie odwilży (1955–1958) Grzegorz Berendt, Marcin Bukała, Maciej Fic, Krzysztof Filip, Jan Galant, Łukasz Garbal, Bogusław Gogol, Filip Gończyński-Jussis, Andrzej W. Kaczorowski, Kamila Kamińska-Chełminiak, Bartłomiej Kapica, Konrad Knoch, Katarzyna Maniewska, Marcin Markiewicz, Tomasz Mielczarek, Michał Przeperski, Paweł Sasanka, Adam Radosław Suławka, Krzysztof Tarka, Michał Wenklar, Jacek Wojsław, Katarzyna Zawadka, Andrzej Zawistowski
Nie tylko „Po ... Grzegorz Berendt, M...

Kolejna postać cudotwórczyni polskiego wzornictwa użytkowego. Czarodziejka od szmat, jak ją nazywało pokolenie młodych, głodnych i spragnionych fajnych ciuchów w czasach socjalistycznego niedasizmu.

Dopaść coś z Hofflandu, to było coś. Najlepiej z przyczajenia przed sklepem w Wawce, bo tam "rzucali" najszybciej i najczęściej. Eeeehhhh! To były czasy dzikiego... - wróć - gospodarki planowej cierpliwie erodowanej w głowach wyrobionych ideologicznie obywateli przez Czarodziejkę Hoff. Szyk i sznyt, blichtr wyróżniania się na ulicy. I udręka projektantki czarującej coś z niemal-niczego.

W egzemplarzy przywiezionym z Gdyńskiej wystawy mam też plik szkiców - zasadniczo fiszek - projektowych z lat 1954-1970. W tych fiszkach jest też cudny spoiler do historii życia Hanny Lachert (Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno, ISBN 978-83-67406-65-9).

Katalog wystawy "Barbara Hoff. Polskie projekty. Polscy projektanci:, Muzeum, Miasta Gdyni, 06.07 - 20.10.2019. Publikacja dwujęzyczna (polski, angielski).

Seria "Polskie projekty. Polscy projektanci".

Tak się powinno wydawać albumy! Przepiękny album, duży format, wysoka jakość papieru, dużo zdjęć, ciekawe artykuły.
Polecam.

Polecam.

• Wzornictwo użytkowe
  • Chcę przeczytać (niedomowe)
  • Nowości roku 2019
  • Ludzie