Arzneimittel und Mikronährstoffe

Okładka książki Arzneimittel und Mikronährstoffe Uwe Groeber
Okładka książki Arzneimittel und Mikronährstoffe
Uwe Groeber Wydawnictwo: Wissenschaftliche Verlagsgesellschaft Stuttgart zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Arzneimittel und Mikronährstoffe
Wissenschaftliche Verlagsgesellschaft Stuttgart
2018-03-16
2018-03-16
niemiecki
mikroelementy farmakologia skutki uboczne lekow i ich neutralizowanie

Jest to już czwarte, zaktualizowane wydanie poradnika dla pacjentów o działaniach ubocznych, powodowanych przez leki wraz z radami, co należy kontrolować w czasie brania leku i jak działaniom ubocznym zapobiegać. Czasem wystarczy uzupelnić składniki, których organizm przy danym leku potrzebuje więcej, ale zawsze po kontroli lekarskiej, przy udowodnionym braku. Autor nie namawia do wrzucania w siebie suplementów jak leci. Niedawno mama mojej znajomej wylądowała w szpitalu, bo zachowywała się „dziwnie”. Okazało się, że przyczyną był głeboki niedobór podstawowych minerałów i witamin, co mnie zdziwiło, bo kobieta starsza już gotuje sama w domu i warzyw też nie omija. Braki te spowodowane były dzialaniem ubocznym przyjmowanych przez nią leków. Sama doprowadziłam przed kilkoma laty dentystę i chirurga szczękowego do rozpaczy, szukajac przyczyn opuchnięć twarzy. Na końcu okazało się, że to skutek leku, który brałam.
W tym poradniku autor omawia grupy leków, (ale i poszczególne preparaty) z podziałem na popularne choroby i na materiał w nich aktywny. Dlatego poradnik ten może być używany w odniesieniu do leków nie-niemieckich, bo materiał do produkcji jest wspólny wielu lekom, nawet, jeżeli noszą one różne nazwy. Z jednej strony autor używa wielu zwrotów fachowych, z drugiej strony opisuje zrozumiałym dla laika stylem skutki uboczne leku i metody ich niwelowania. Każda ulotka przy leku niemieckim informuje, co należy kontrolować w trakcie brania, ale który z lekarzy to robi, jeżeli ma ograniczony budżet wydatków? (Przynajmniej tak jest w Niemczech). Wiele leków z uk i innych krajów ma skąpe informacje dla pacjentów.
Wcześniejsze wydanie tej książki ukazało się po polsku pod tytułem "Leki i mikroskładniki odżywcze" - Uwe Groeber w 2011 roku i jest ciągle do nabycia w wielu księgarniach. Przedstawione tu wydanie niemieckie jest zaktualizowane i uzupełnione w treści.

Uwe Gröber, farmaceuta niemiecki jest autorem wielu książek o wpływie minerałów, pierwiastków śladowych i witamin na nasze zdrowie, a takze poradników, jak lżej przejść przez terapie rakowe, co zrobić dodatkowo przy nadciśnieniu czy jak polepszyć swoje wyniki sportowe w naturalny sposób.
Ogromnie polecam.

• Zdrowie