Intervallfasten. Für ein langes Leben - schlank und gesund.

Okładka książki Intervallfasten. Für ein langes Leben - schlank und gesund. Petra Bracht
Okładka książki Intervallfasten. Für ein langes Leben - schlank und gesund.
Petra Bracht Wydawnictwo: Gräfe und Unzer Verlag zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Gräfe und Unzer Verlag
2018-01-01
2019-01-01
2018-01-01
niemiecki
zdrowe odżywianie poszczenie dieta interwałowa

Okładka książki Masaż rolujący powięzi według metody Liebschera & Bracht Petra Bracht, Roland Liebscher-Bracht
Masaż rolujący... Petra Bracht, Rolan...

Zbliżający się w przerażającym tempie okres świąteczny będzie ponownie sporym obciążeniem dla mojego żołądka – to absolutnie pewne. Tym razem postanowiłem przystąpić do walki ze zbytecznym tłuszczem nieco lepiej przygotowany. Czy książka pani doktor Petry Bracht jest pomocna przy takim przedsięwzięciu?

Autorka „Intervallfasten” (czyli „diety interwałowej”) to lekarka i dietetyczka z 30-letnim doświadczeniem zawodowym. To imponuje, bo spojrzenie na nasze nowoczesne odżywianie się z takiej perspektywy obiecuje zarówno uwzględnienie odkryć medycyny oraz osobistych doświadczeń autorki na zagadnienia polepszenia jakości życia, pozbawienia się bólów, odchudzania się i łagodzenia symptomów wielu chorób cywilizacyjnych.

Podobał mi się w tej książce fakt, że Bracht nie odrzuca osiągnięć nowoczesnej medycyny, ale wyjaśnia jej jasne i ciemne strony w kontekście poprawnego odżywiania się. Z drugie strony nie znalazłem u niej jakichś odwołań do ezoterycznych „terapii” medycyny alternatywnej. Bracht żyje jako weganka i codziennie poszcząca osoba według metody interwałowej od kilkudziesięciu lat. I, jeśli wierzyć jej relacjom, to żyje tak całkiem dobrze. Pani doktor kilkakrotnie podkreśla, że nie zależy jej na „misjonowaniu” i nawoływaniu do radykalnych zmian diety, ale raczej na szczerym i rozsądnym podejściu do aktualnej sytuacji zdrowotnej przez czytelnika. Gdy takowy dojdzie do wniosku, że powinien coś zmienić – nie ma sprawy, w książce znajdzie on sporo pomysłów na pierwsze kroki.

Muszę przyznać, że takie podejście do tematu bardzo mi się podoba. Sam system diety interwałowej zdaje się być stworzonym specjalnie dla mnie, więc zapewne skorzystam z zaproszenia pani doktor i wypróbuję post jako metodę na polepszenie stanu zdrowia. Nie skorzystam jednak z zawartego w książce 14-dniowego programu gimnastyczno-dietetycznego, ponieważ wydaje mi się on zbyt radykalny. A takowym nie ufam z natury, bo doświadczenie nauczyło mnię, że małe kroki po prostu lepiej się sprawdzają na dłuższą metę.

„Intervallfasten” to krótkie wprowadzenie w temat - w sam raz dla początkującego, który w szybki i obrazowy sposób chce zapoznać się z dobroczynnym wpływem postu na nasz organizm.

Autorka „Intervallfasten” (czyli „diety interwałowej”) to lekarka i...

• Kulinaria i odżywianie
  • Poradnik
  • Wypożyczone
  • Zdrowie, medycyna

Dodaj cytat z książki Intervallfasten. Für ein langes Leben - schlank und gesund.