Nieodpowiednia dziewczyna

Okładka książki Nieodpowiednia dziewczyna J. Harrow
Okładka książki Nieodpowiednia dziewczyna
J. Harrow Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura obyczajowa, romans
Zysk i S-ka
2020-01-28
2020-01-28

Zwykle nie sięgam po romanse, ale tym razem skusiły mnie klimaty salonu tatuażu, ponieważ wczesniej nie spotkałam się z takim wątkiem w książkach. Jestem zaskoczona, ponieważ była to dobra rozrywka. Czytało się bardzo szybko. Oczywiście były zachowania bohaterów które mnie bardzo denerwowały i sceny erotyczne aż nazbyt wulgarne, jednak nie oczekiwałam od tej książki nic więcej jak dobrej rozrywki i taka właśnie dostałam. Stąd taka wysoka ocena.

Jakiś czas temu sięgnęłam po książkę "Nieodpowiednia dziewczyna" Pani Harrow. Niestety, książka autorki, którą poprzednio czytałam nie bardzo trafiła w mój gust. @zakreconaa_19 poleciła abym sięgnęła po ten tytuł, i jak to było? No tym razem zdecydowanie było lepiej, niemniej nie zrobiła na mnie książka efektu wow. Taka szybka, lekka i przyjemna powieść do przeczytania w dwa, może trzy wieczory 😊
Jeśli lubicie książki w takim klimacie to polecam abyście sami sięgnęli i się przekonali czy ten tytuł trafi w wasz gust 😊

Z braku laku

Z braku laku

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i uważam je za udane, styl pisania mi przypadł, więc nie męczyłam się przy książce.

Bohaterowie początkowo wydawali mi się nijacy, później się to nieco zmieniło. Miałam wrażenie, że nie zawsze umieją ze sobą rozmawiać, a niekiedy zachowują się wręcz jak dzieci.

Historia jak dla mnie mało rzeczywista, takie rzeczy dzieją się tylko w filmach, takie miałam wrażenie. Dodatkowo postępowanie Daniela względem Alice dla mnie totalnie nie zrozumiałe i rozumiem, że jest to tłumaczone w książce jako wielka miłość do Eve, ale dla mnie nie jest to usprawiedliwieniem. Za dużo jak dla mnie było dramatów w tej historii.

Historia jak dla mnie mało rzeczywista, takie rzeczy dzieją się tylko...

Toporny język + ciężkie tłumaczenie próbujące naśladować codzienny język, straszna przewidywalność, dużo nieścisłości, całość płytka i mało wiarygodna nawet jak na romans. Sporo niepotrzebnych wątków. Czytając o miłości i dramatach bohaterów nawet nie drgnęło mi oko. Charakter bohaterów i próby rozważań psychologicznych - o panie... Nic z tego nie wyniosłam, nawet paru godzin relaksu, bo czytałam raczej "na siłę", bo może coś tam będzie fajnego. Nie.

Okładka zachęca, ale lektura męczy i nie sprawia przyjemności.
Bohaterowie jacyś tacy dziwni.... Daniel wcale nie jest dobrze wychowany jak to jest sugerowane... skoro "związek" zaczyna od zdrady. Faktycznie wychodzi tu niedojrzały dzieciak.
Eve - no cóż... niby silna kobieta, a sama nie wie co chce.
Ostatecznie wkurzyła mnie narracja... niby naprzemienna, z punktu widzenia obu bohaterów, a tu nagle wskakuje trzecioosobowa. Jaki cel miał ten zabieg - nie wiem.
Drugiego tomu już nie ruszam.

Okładka zachęca, ale lektura męczy i nie sprawia przyjemności.
Eve - no cóż... niby silna kobieta, a sama nie wie co chce.
Ostatecznie wkurzyła mnie narracja... niby naprzemienna, z punktu widzenia...

Nieee..facet to flaki z olejem, bez ikry. A ona? Szkoda mi jej, ale jakoś ta historia się nie klei.

#nieodpowiedniadziewczyna autorstwa @jharrow, od @zysk_wydawnictwo to piękna, życiowa i zmysłowa lektura. Pełna różnych skrajnych emocji. Ukazująca traumatyczne momenty, jak i te bardziej szczęśliwe. Dającą nadzieję na lepsze jutro. Książka, która udowadnia, że nawet z największego bagna można wyjść dzięki miłości. Kiedy Daniel przeprowadza się do Londynu wraz z rodziną i znajduje pamietnik należący do poprzedniej lokatorki jeszcze nie wie, że za jego sprawą za kilka lat jego życie zupełnie się zmieni. Tajemnice, które zostały skryte na kartach tego zeszytu przez niejaką Jojo mocno chwyciły chłopaka za serce. Młody mężczyzna wychowany został w ciepłej i kochającej rodzinie, a historia z pamiętnika zupełnie różniła się od jego życia. Po latach, dorosły już Daniel wiedzie szczęśliwe życie u boku Alice. W dowód miłości para postanawia zrobić sobie tatuaże, które mają przypieczętować ich związek. W salonie tatuażu Daniel poznaje Eve. Piękną, ale tajemniczą młodą kobietę, która posiada wyjątkowy tatuaż. Chłopak jest pewien, że już kiedyś widział podobny wzór. A kiedy sobie przypomina, że identyczny zamieszczony był w pamiętniku wszystko staje się jesne. Eve to nikt inny jak Jojo. Od tego momentu życie obojga nabiera tempa. Daniel oczarowany Eve oddaje jej swoje serce i zmienia całe swoje życie. Dla dziewczyny mocno skrzywdzonej przez los jest w stanie zrobić wszystko. Cała przeszłość Eve mocno zarzutowała na jej podejściu do miłości, jednak dla Daniela postanawia coś zmienić. Czy uczucie rodzące się między chłopakiem z dobrego domu, a dziewczyną która bunt ma we krwi ma szansę przetrwać? Gorąco polecam Wam tę historię. Piekna, wzruszająca i dającą nadzieję opowieść o sile miłości ❤️

„Gdy cały świat jest przeciwko, a serce nie słucha rozumu, może wydarzyć się wszystko...”
Historia dwójki osób, których dzieli praktycznie wszystko. Zaczynając od przeszłości, wychowanie, idee oraz podejście do życia. Jednak, gdy do fascynacji i pożądania dochodzi uczucie, to nawet rozsądek milknie.
Eve w życiu przeszła wiele bólu i cierpienia, zawsze musiała liczyć tylko na siebie – żyje z dnia na dzień – bez planów, bez większych ambicji. Jedynie jej pasja do rysunków zamienia się w źródło dochodu. Tatuaże to nie tylko bohomazy – to wyrażenie siebie, swoich uczuć. Dla niej są zbroją, którą zakłada wobec całego świata i wszystkich wokół. Nikt nie wie jakie sekrety i demony w sobie skrywa.
Daniel jest jej całkowitym przeciwieństwem. Dobry chłopak, wychowywujący się w kompletnej i kochającej rodzinie. Spokojny, po studiach, planujący swoją przyszłość… Na pierwszy rzut oka nie łączy ich nic! Przypadkowe spotkanie w studiu tatuażu, gdzie Daniel przychodzi ze swoją dziewczyną sprawia, że nie może zapomnieć o niepokornej Eve. Początkowa fascynacja zamienia się w coś więcej.
Czy tak bardzo odmienni od siebie ludzie mogą być razem? Czy Daniel swoim uporem i delikatnym nastawieniem jest w stanie przekonać do siebie Eve i pokazać, że jako jedyny nie chce jej skrzywdzić?
Historia pełna emocji, miłości i trudnych decyzji. Momentami mocno chwyta za serce, a jednocześnie pokazuje, że nawet najbardziej skomplikowana relacja ma szansę na miłość! Eve gra silną i niezależną kobietę, lecz w środku jest kłębkiem niepewności i delikatności. Boi się zaufać, boi się zaangażować, co sprawia, że wiele razy rani Daniela. Co do niego miałam wrażenie że czasami jest zbyt „ciapowaty”, jednak w pewnym momencie pokazał postawę prawdziwego mężczyzny, który nie da sobą pomiatać. Zakończenie wywołuje wiele rozterek i niepewności, ale autorka w ciekawy sposób kończy powieść, dzięki czemu daje nadzieję, że ta historia zakończy się happy Endem!
@zaczytany_swiat_mamy

Eve w życiu przeszła wiele bólu i cierpienia, zawsze musiała liczyć tylko...

Daniel to chłopak z dobrej rodziny, ma wszystko, co można by włożyć do szufladki "dobra partia". Wszystko się zmienia, gdy razem ze swoją dziewczyną postanawia zrobić sobie tatuaż. Tu muszę wspomnieć o tym, że Daniel nie chciał robić tatuażu, ale dziewczyna namówiła go, no jak? Zgadliście seksem. To chyba była pierwsza scena, która mnie hm zniesmaczyła. No bo powiedzcie czy to nie świadczy słabo o facecie, jego asertywności i w ogóle? Nie chcę tatuażu, a jak mu rozpina rozporek to już się zgadza 🤦
Jego tatuażystką będzie Eve. Młoda i zdolna kobieta, która stroni od mężczyzn a to wszystko dlatego, że wiele w swoim życiu przeżyła. I jak się szybko okazuje Daniel wie co przeżyła. Bo Eve Jojo, dziewczyna, której pamiętnik znalazł Daniel po przeprowadzce do nowego domu parę lat wcześniej.
Historia o trudnym dzieciństwie, traumach i miłości, która niesie nadzieję. Styl pisania autorki jednak do mnie nie przemawiał a kilka scen dodatkowo mnie zniechęciło. Na przykład ta z tatuażem, o której pisałam wyżej.

• Przeczytane 2020