rozwińzwiń

Zabić drozda. Powieść graficzna

Okładka książki Zabić drozda. Powieść graficzna Fred Fordham, Harper Lee
Okładka książki Zabić drozda. Powieść graficzna
Fred FordhamHarper Lee Wydawnictwo: Jaguar komiksy
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Tytuł oryginału:
To Kill a Mockingbird
Wydawnictwo:
Jaguar
Data wydania:
2020-01-29
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-29
Data 1. wydania:
2018-10-30
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376868615
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński
Tagi:
rasizm dyskryminacja równouprawnienie klasyka literatury amerykańskiej powieść graficzna
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 12 /grudzień 2018 Joanna Bator, Magdalena Bielska, Katarzyna Boni, Jarosław Dudycz, Natalia Fiedorczuk, Darek Foks, Katarzyna Kazimierowska, Sam Knight, Berenika Kołomycka, Joanna Lech, Harper Lee, Renata Lis, Michał Paweł Markowski, Jan Mazur OSPPE, Wojciech Nowicki, Tomasz Pindel, Patrycja Pustkowiak, Agata Romaniuk, Dariusz Rosiak, Marcin Wicha, Marta Zabłocka
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Magda...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Indyjska włóczęga Alain Ayroles, Juanjo Guarnido
Ocena 8,2
Indyjska włóczęga Alain Ayroles, Juan...
Okładka książki Artemizja Tamia Baudouin, Nathalie Ferlut
Ocena 6,7
Artemizja Tamia Baudouin, Nat...
Okładka książki Audubon. Na skrzydłach świata Fabien Grolleau, Jérémie Royer
Ocena 7,1
Audubon. Na sk... Fabien Grolleau, Jé...
Okładka książki Dziennik Anne Frank Ari Folman, David Polonsky
Ocena 7,5
Dziennik Anne ... Ari Folman, David P...

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
367 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1076
156

Na półkach:

Zabić Drozda to dla mieszkańców USA klasyka sama w sobie. Przedstawiona w formie graficznej jest powieścią bardzo ciekawą i przyjemną. Można zrozumieć problemy z jakimi wówczas borykano się w tamtym społeczeństwie. Klasyka w przyjemnej formie.

Zabić Drozda to dla mieszkańców USA klasyka sama w sobie. Przedstawiona w formie graficznej jest powieścią bardzo ciekawą i przyjemną. Można zrozumieć problemy z jakimi wówczas borykano się w tamtym społeczeństwie. Klasyka w przyjemnej formie.

Pokaż mimo to

avatar
371
356

Na półkach:

Absolutne arcydzieło komiksowe. Do tekstu klasycznej powieści dodane zostały wizualne elementy. Rozbudowana mimika postaci przekazuje więcej uczuć niż tekst pisany.

Autor zawęężył niektóre wątki, inne rozwinął. Podzielił akcję na dwie części. W jednej obserwujemy świat dziecięcy, w drugiej świat dorosłych. Nasz prowadzący, mała dziewczynka, odbiera wszystko czysto choć momentami naiwnie.

Polecam!!!

Absolutne arcydzieło komiksowe. Do tekstu klasycznej powieści dodane zostały wizualne elementy. Rozbudowana mimika postaci przekazuje więcej uczuć niż tekst pisany.

Autor zawęężył niektóre wątki, inne rozwinął. Podzielił akcję na dwie części. W jednej obserwujemy świat dziecięcy, w drugiej świat dorosłych. Nasz prowadzący, mała dziewczynka, odbiera wszystko czysto choć...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1430
1200

Na półkach:

Jedną z książek, która wywarła na mnie kiedyś dość duże wrażenie było „Zabić drozda” Harpera Lee. Wywołała ona emocje i gdzieś na zawsze pozostała w pamięci. Ciekawa byłam zatem, czy eksperyment w postaci powieści graficznej Freda Fordhama, czyli ni mniej ni więcej tylko komiksowej interpretacji słynnej historii spod pióra Lee, również do mnie przemówi. Wszak to zupełnie inna forma przekazu, a zatem też wątpliwość czy emocje książkowe z oryginału zostaną w niej w równym stopniu oddane, a tym samym czy opowieść o prawniku Atticusie Finchu i targanym społecznymi napięciami malowniczym miasteczku Maycomb w stanie Alabama, nabierze równie wyrazistego przekazu.
Mimo uproszczonej formy od razu zauważyć należy, że Fordham w mistrzowski sposób oddaje atmosferę Południa Stanów Zjednoczonych w latach trzydziestych XX wieku. Chociaż mamy tu tylko obraz, uzupełniony krótki tekstem, to jak na ograniczone możliwości przekazu treści, komiksowy zapis nie traci na wyrazistości. Ilustracje Fordhama ukazują obrazy konfliktów rasowych i klasowych, hipokryzji oraz heroizmu, które są głównym tematem „Zabić drozda”. Przenoszą nas one w świat, gdzie tradycja zderza się z nieuniknionymi przemianami, a społeczeństwo zmuszone jest zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami.
W środku tego wiru wydarzeń znajdujemy Smyka - dziewczynkę dorastającą wraz z bratem - Jemem, ojcem – wspomnianym Atticusem i nianią. To właśnie Smyk, jako narrator, pozwala nam spojrzeć na świat oczami dziecka, z niewinnością, ale także z rozwijającą się świadomością problemów otaczającego ją społeczeństwa. Fordham oddaje tę perspektywę z delikatnością i wrażliwością, wprowadzając czytelnika w świat emocji, refleksji i przemyśleń głównej bohaterki, z jej perspektywy i jej słowami.
"Zabić drozda" jest powieścią, która w oryginalnej formie już zdobyła status klasyka, ale graficzna adaptacja Freda Fordhama sprawia, że ta historia staje się jeszcze bardziej dostępna i nie mniej poruszająca. Ilustracje wzbogacają narrację, nadając postaciom i wydarzeniom nowe życie. Nie tylko oddają atmosferę Południa, ale także ukazują złożoność ludzkiej natury i głębię ludzkich serc w sposób, który przemawia do czytelnika z równą mocą, co oryginalny tekst.
Warto zaznaczyć, że komiksowa adaptacja została zrealizowana z inspiracji i akceptacji spadkobierców Harper Lee, co tylko potwierdza jej autentyczność i wierność oryginałowi. Fordham oddaje hołd oryginalnemu dziełu, jednocześnie prezentując je w zupełnie nowej odsłonie, dostarczając czytelnikowi niezapomnianych wrażeń.
Adaptacja graficzna "Zabić drozda" Freda Fordhama to wspaniałe uzupełnienie oryginalnej powieści, które pozwala na nowo odkryć tę ikoniczną historię. To dzieło, które zarówno wierni wielbiciele oryginału, jak i nowi czytelnicy, będą podziwiać i doceniać za jej artystyczną wartość oraz aktualność przekazu w obliczu współczesnych wyzwań społecznych.

Jedną z książek, która wywarła na mnie kiedyś dość duże wrażenie było „Zabić drozda” Harpera Lee. Wywołała ona emocje i gdzieś na zawsze pozostała w pamięci. Ciekawa byłam zatem, czy eksperyment w postaci powieści graficznej Freda Fordhama, czyli ni mniej ni więcej tylko komiksowej interpretacji słynnej historii spod pióra Lee, również do mnie przemówi. Wszak to zupełnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
224
33

Na półkach: , ,

Mistrzostwo! Komiksy coraz częściej kojarzone są nie tylko z historiami o superbohaterach. Ogromnie cieszy mnie to zjawisko.
Tutaj mamy adaptacje kultowej powieści, jakże trudnej w tematyce. Książka ukazuje ludzką naturę, jej złożoność. Tą dobra jak i zła. Porusza temat uprzedzeń i nietolerancji. Dzięki swojej przystępnej formie - graficznej, jestem pewna że wiele osób po nią sięgnie, prędzej niż po powieść. Jeszcze raz, wielkie wow! Oby więcej kultowych powieści, w formie graficznej.

Mistrzostwo! Komiksy coraz częściej kojarzone są nie tylko z historiami o superbohaterach. Ogromnie cieszy mnie to zjawisko.
Tutaj mamy adaptacje kultowej powieści, jakże trudnej w tematyce. Książka ukazuje ludzką naturę, jej złożoność. Tą dobra jak i zła. Porusza temat uprzedzeń i nietolerancji. Dzięki swojej przystępnej formie - graficznej, jestem pewna że wiele osób po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
450
450

Na półkach:

Książka pani Harper Lee pod tytułem „Zabić drozda” to powieść która swego czasu była lekturą obowiązkową dla czytelników wielu pokoleń. Napisana w latach sześćdziesiątych XX wieku czyli okresie burzliwej walki o równouprawnienie w Ameryce i nie tylko ukazuje wycinek amerykańskiego społeczeństwa małej mieściny Maycomb w Alabamie w latach trzydziestych XX wieku. Konflikty na tle rasowym, klasowym, nietolerancja, nierówność płciowa i religijna wszystko co pomimo upływu wielu dekad jest niestety nadal na czasie. Czytałem wersję tekstową „Zabić drozda” już dawno i z wielką przyjemnością, książka zapadła mi w pamięć, więc kiedy w nadarzyła się okazja do przeczytania wersji graficznej sięgnąłem z wielką ciekawością.
Komiks z ilustracjami i adaptacją Freda Fordhama umiejętnie zobrazował fabułę, główne wątki, trudne tematy jakie poruszała książka oraz klimat czyli wszystko co najważniejsze. Jest to bardzo dobra adaptacja w której nie otrzymamy nic poza treścią oryginalną. Jak dla mnie to plus.
Oczywiście nie polecam przeczytania tylko powieści graficznej jednak jest to dobry wstęp przed wyborem książki pani Lee lub jak w moim przypadku to dobry sposób na rzetelne przypomnienie sobie treści tej książki.

Książka pani Harper Lee pod tytułem „Zabić drozda” to powieść która swego czasu była lekturą obowiązkową dla czytelników wielu pokoleń. Napisana w latach sześćdziesiątych XX wieku czyli okresie burzliwej walki o równouprawnienie w Ameryce i nie tylko ukazuje wycinek amerykańskiego społeczeństwa małej mieściny Maycomb w Alabamie w latach trzydziestych XX wieku. Konflikty na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
0
0

Na półkach:

Świetnie się czytało, grafika wspaniała, tematyka nadal aktualna

Świetnie się czytało, grafika wspaniała, tematyka nadal aktualna

Pokaż mimo to

avatar
219
123

Na półkach:

Jest to obrazkowa adaptacja książki o tym samym tytule, której nie czytałem. Jest jednak na tyle dobrze przedstawiona, że każdy powinien być zadowolony. Rzecz dzieje się w połowie lat 30 gdzieś na amerykańskiej prowincji. Losy małego miasteczka i jego mieszkańców pokazywane są z punktu widzenia małej 8 letniej dziewczynki, córki prawnika o szlacheckim pochodzeniu. Miasto żyje nadciągającym procesem czarnoskórego mężczyzny, oskarżonego o gwałt i pobicie. Jak niełatwo się domyślić cała historia to opowieść o rasiźmie, uprzedzeniach, nienawiści, zawiści itd. Myślę, że z powodzeniem powinno się ją podsunąć młodym ludziom, ale też tym starszym, żyjącym w swojej bańce wyobraźni o świecie. Komiks jest gruby i bardzo ładnie narysowany. Polecam.

Jest to obrazkowa adaptacja książki o tym samym tytule, której nie czytałem. Jest jednak na tyle dobrze przedstawiona, że każdy powinien być zadowolony. Rzecz dzieje się w połowie lat 30 gdzieś na amerykańskiej prowincji. Losy małego miasteczka i jego mieszkańców pokazywane są z punktu widzenia małej 8 letniej dziewczynki, córki prawnika o szlacheckim pochodzeniu. Miasto...

więcej Pokaż mimo to

avatar
128
24

Na półkach: ,

Ponadczasowa książka oprawiona cudowną szatą graficzną. Nigdy nie przeczytałam tej książki ale komiks zdecydowanie mnie do tego zachęcił.

Ponadczasowa książka oprawiona cudowną szatą graficzną. Nigdy nie przeczytałam tej książki ale komiks zdecydowanie mnie do tego zachęcił.

Pokaż mimo to

avatar
595
565

Na półkach:

Fantastyczna wzruszająca i pouczająca historia tym razem w komiksowej wersji. Cudowna.

Fantastyczna wzruszająca i pouczająca historia tym razem w komiksowej wersji. Cudowna.

Pokaż mimo to

avatar
128
23

Na półkach:

Nie czytałam oryginału, ale słyszałam, że to klasyk, więc sięgnęłam po komiks w bibliotece. I niestety, zaraziłam się do tego tytułu. Komiks jest nudny, długi, przegadany i nie skłonił mnie do głębszych przemyśleń na temat rasizmu, poza samą końcówką w sądzie. Wizualnie ładny, ale to za mało.

Nie czytałam oryginału, ale słyszałam, że to klasyk, więc sięgnęłam po komiks w bibliotece. I niestety, zaraziłam się do tego tytułu. Komiks jest nudny, długi, przegadany i nie skłonił mnie do głębszych przemyśleń na temat rasizmu, poza samą końcówką w sądzie. Wizualnie ładny, ale to za mało.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    429
  • Chcę przeczytać
    172
  • Posiadam
    78
  • Komiksy
    35
  • 2020
    20
  • Komiks
    20
  • 2022
    16
  • 2020
    14
  • 2021
    11
  • Ulubione
    10

Cytaty

Więcej
Harper Lee Zabić drozda. Powieść graficzna Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także