Stracony i Zagubiona

Okładka książki Stracony i Zagubiona J. Harrow
Okładka książki Stracony i Zagubiona
J. Harrow Wydawnictwo: Amare Cykl: Wbrew pozorom (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wbrew pozorom (tom 2)
Amare
2023-02-15
2023-02-15

RECENZJA ❤️‍🔥
"Była moim wyzwaniem. Była drogą i celem jednocześnie. Sposobem na życie, które nie miało wcześniej większego sensu."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Ból przeszłości i wyrzuty sumienia Ivo zagłuszał alkoholem. Właściciel wielu dochodowych biznesów, w życiu prywatnym sięgał właśnie dna. Zbyt wiele się wydarzyło, zagubił gdzieś sens swojego istnienia. W jednym z jego klubów, Darija po raz kolejny zmaga się z życiem, próbując ze wszystkich nie sięgnąć dna, które nieubłaganie ją przyciągało. Za namową współpracownika i pilnej potrzebie znalezienia pracownika, Ivo przenosi Dariję, z klubu ze striptizem do ekskluzywnej restauracji, choć bardzo niechętnie. Miał ją zupełnie za inną osobę, jaką jest w rzeczywistości. Od pierwszych chwil wywiera ona na nim ogromne wrażenie. Coś nagle zaczęło się w nim budzić, zapragnął poznać ją bliżej, ale Darija jest skryta, wiele ukrywa, ogromny ciężar dźwiga na barkach. Ta niespodziewana dziewczyna nie będzie jedyną odmianą w jego życiu, przeszłość także zapuka ponownie do jego drzwi, wnosząc komplikacje. Będzie się działo.

Kolejny tom serii WBREW POZOROM, od którego nie mogłam się oderwać. Jest trochę spokojniejszy i mniej tutaj gangsterki, ale porywa tak samo mocno. Tym razem Ivo będzie zmuszony do walki o swoje życie, które utraciło sens, wśród lojalnych pracowników ma ukryte anioły. Nowe siły da mu kasztanowa piękność, Darija, której zmienił etat, tym samym dając jej także szanse na poprawę swojego bytu. Choć bardzo się opierał nie jest w stanie jej sobie odpuścić. Będzie podążał za nią, odkrywał kolejne tajemnice, zakochiwał się, choć uparcie twierdził, że nie jest do tego zdolny. Oboje podejmą się ciężkiej walki, bowiem Ivo zmaga się z alkoholizmem, a Darija doskonale poznała czym to smakuje. Początkowa niechęć powoli zacznie znikać, ale przed tą dwójką ciężka przeprawa. Wysiłek będzie się opłacał, ale droga do nagrody będzie wyboista i pełna niespodzianek. Głównie jest to romans, ale skrywa walkę z uzależnieniem, przemocą domową, próbę poradzenia sobie w patowych sytuacjach, odrobiną przestępczego świata i znaczenia w gangsterskiej hierarchii. Miłość, trudy życia i nadzieja umierająca ostatnia.

RECENZJA ❤️‍🔥

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

"Jeśli kogoś kochasz, zrobisz wszystko. Nie tylko to, co w twojej mocy, ale o wiele więcej."

Gdy kilka tygodni temu skończyłam czytać pierwszy tom serii „Wbrew pozorom” targały mną silne emocje po tym, co zaserwowała mi autorka przez całą fabułę, której zwieńczeniem było całkowicie niespodziewany finał. Wprost nie mogłam uwierzyć w to, jak potoczyły się losy Larissy i Nikolaia. Wówczas jedną z ważniejszych ról odegrał brat Nikolaia, Ivo Sorokin, którego mogłam poznać lepiej w drugiej odsłonie pt.: „Stracony i zagubiona”.

Ivo Sorokin zapija swoje poczucie winy w alkoholu. Tęsknota za bratem i dręczące go wyrzuty sumienia sprawiają, że stacza się na samo dno. Nie raz jego ochroniarz Igor i asystentka Rita wyciągała go z tarapatów, ukrywając jego stan przed pracownikami i klientami klubu o nazwie „Klimatyczna” w Berlinie. Pozostałe tego rodzaju interesy posprzedawał, gdyż nie czuł się na silach ich prowadzić. W jednym z takim klubów pod nazwą „Różowy Flaming” pracuje, jako kelnerka, Darija. Nie jest to zajęcie, które ją satysfakcjonuje, gdyż jest wciąż narażona na zbyt śmiałe gesty klientów oraz szefa klubu Andrieja. Z tego względu chce przenieść się do „Klimatycznej”, której klientela jest bardziej wyselekcjonowana i na zupełnie wyższym poziomie bycia. Poprzez swego przyjaciela, Igora, stara się o posadę u Ivo, ale ten nie zamierza jej zatrudniać, gdyż w danym momencie nie potrzebuje kelnerek. Jednak wkrótce okoliczności sprawiają, że Darija znajduje u niego pracę. Wprawdzie, jako sprzątaczka, ale i tak zaproponowane wynagrodzenie jest satysfakcjonujące. Ivo początkowo bierze ją za dziewczynę, która tańczyła we "Flamingu" na rurze. Wkrótce dociera do niego, jak bardzo się mylił. Stopniowo odkrywa jej prawdziwą osobowość i powody pobytu w Niemczech, a wraz z tym dociera do niego, że coraz bardziej mu na niej zależy.

Drugi tom serii „Wbrew pozorom” to opowieść nieco inna, niż „Piękna i gniewny”, gdyż przybliża nam zupełnie inne osoby i ich problemy. Bohaterami tej kontynuacji jest dwoje ludzi, których życie mocno doświadczyło i teraz muszą ułożyć sobie go na nowo. Można mieć wrażenie, że drugi tom nie ma nic wspólnego z pierwszym, ale to tylko pozory, gdyż niektóre wątki się zazębiają i mamy możliwość poznania ciągu dalszego wydarzeń, które wbiły w fotel po finałowych akapitach pierwszej części. Spotykamy znajome postacie, ale też pojawiają się całkiem nowe, chociażby Darija, która w Berlinie próbuje odciąć się od przeszłości, chcąc stworzyć odpowiednie warunki życia dla siebie i najbliższej jej osoby, o której na początku mówi niewiele, ale z czasem dowiadujemy się, o kogo chodzi.

Nie od razu autorka zaspokaja naszą ciekawość, co do dalszych losów Larissy i Nikolaia, gdyż ta sprawa odsunięta jest w czasie i wyłania się w odpowiednim momencie. Widać, że autorka doskonale sobie wszystko zaplanowała, by podtrzymać naszą ciekawość i wzbudzić większe emocje i napięcie, których nie brakuje także w drugiej części dylogii. Skupia się przede wszystkim na głównych bohaterach, czyli na Ivo i Dariji, których relacje nie należą do łatwych i także dostarczają wiele gwałtownych wrażeń. Oboje są poranieni i potargani przez życie, ale każde radzi sobie z tym po swojemu. Darija się nie poddaje, natomiast Ivo nie widzi wyjścia ze swojego stanu i coraz bardziej pogrąża się w cierpieniu.

„Stracony i zagubiona” to powieść napisana w świetnym stylu, który daje mnóstwo bodźców w różnym odcieniu. Jedynym minusem, do którego mogłabym się przyczepić, to brak oznaczeń, kto prowadzi narrację w danym momencie. Wprawdzie można zorientować się po tym, że wiemy, o kim jest ta opowieść, dodatkowo informuje nas o tym podział na rodzaj męski i żeński, ale mimo to lubię mieć jasno określone formy fabuły.

Autorka opowiedziała tę historię z ekspresją, zaangażowaniem wciągając nas w rozterki bohaterów, namiętności, które są preludium do głębszego uczucia. Pod płaszczykiem typowych dla romansu elementów, porusza istotne zagadnienia, z którymi można spotkać się w realnym życiu. To bardzo emocjonalna historia o poranionych osobowościach, podnoszeniu się z dna, wyzwalaniu z toksycznych związków i syndromu ofiary, ale przede wszystkim o miłości w różnych postaciach.

Bardzo podobały mi się obie części serii „Wbrew pozorom”, które czytało mi się błyskawicznie i z podekscytowaniem. Nie jest to opowieść płytka i prosta, lecz dostarczająca wielu emocji, z kilkoma wątkami zgrabnie ze sobą połączonymi. Wszystko potoczyło się dynamicznie, w nietypowy sposób, z zaskakującym finałem, chociaż po cichu na takie liczyłam. Pani Harrow pokazuje w niej, że każdy popełnia błędy, czasami wchodzi w niewłaściwe związki, wdaje się w trudne relacje nie widząc z nich wyjścia, ale zawsze jest szansa, by odmienić swój los, tylko trzeba dać mu na to szansę.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu AMARE

„Nic, jednak nie może wiecznie trwać. A już na pewno nie szczęście” 💫

„𝕊𝕥𝕣𝕒𝕔𝕠𝕟𝕪 𝕚 𝕫𝕒𝕘𝕦𝕓𝕚𝕠𝕟𝕒” 𝕁. ℍ𝕒𝕣𝕣𝕠𝕨 💫

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Niedawno sięgnęłam po książkę J. Harrow i ani trochę nie żałuje, że skusiłam się na lekturę tej książki. Najnowsza powieść autorki porusza wiele ważnych problemów, z którymi wiele ludzi boryka się na co dzień. Uświadamia, jak życie potrafi dać w kość odbierając nadzieję na lepsze jutro. Jednak piękno takich sytuacji polega na podniesieniu się z upadku i odnalezieniu swojego szczęścia. Właśnie to definiuje głównych bohaterów tej powieści.

•• Kiedy myślisz, że straciłeś wszystko, pojawia się ktoś, dzięki komu rodzisz się na nowo. ••

Ivo Sorokin stoczył się na samo dno. Alkohol stał się jego pocieszeniem za utraconym bratem. Gdy wydaje mu się, że już nic nie jest w stanie wyciągnąć go z otchłani, pojawia się Ona. Darija, rudowłosa piękność.
Z początku Ivo bierze ją za tandetną tancerkę erotyczną, przez co niechętnie przyjmuje do pracy w swojej ekskluzywnej restauracji. Jednak pod tą skorupą kryje się silna i odważna kobieta, która robi wszystko dla swojego dziecka. Co połączy tych dwoje i jak bardzo zmienią nawzajem swoje życie?

To przejmująca opowieść o dwójce zniszczonych przez życie bohaterów, którzy odnaleźli siebie nawzajem i odkryli brakujący element układanki. Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Czasem jednak potrzeba drugiej osoby, która wskaże drogę i pomoże dostrzec prawdę.

"Stracony i zagubiona" to drugi tom serii "Wbrew pozorom" J. Harrow, w którym autorka skupia się na takich problemach, jak nałóg alkoholowy, przemoc domowa, poczucie straty, towarzyszącej samotności i emigracji w poszukiwaniu lepiej przyszłości. Autorka przekonuje, że każdy zasługuje na drugą szansę. Popełnione w życiu błędy nie oznaczają, że trzeba się poddać. Główni bohaterowie w tej powieści stanęli do walki o swoje szczęście i na nowo uczyli się stawiać siebie na pierwszym miejscu. Ich spotkanie sprawiło, że uszczęśliwili siebie nawzajem, wnosząc trochę słońca w ich życie. Zarówno jemu, jak i jej czegoś brakowało, ale razem tworzyli spójną całość i uzupełniali się idealnie.

„Stracony i zagubiona” to coś więcej niż zwykły romans. To cykl książek, w których autorka porusza trudne tematy, z których czytelnik może wyciągnąć ważną życiową lekcje. Emocjonująca opowieść, która daje nadzieję, pokazuje, że warto walczyć o szczęście. 💖

„Nic, jednak nie może wiecznie trwać. A już na pewno nie szczęście” 💫

„𝕊𝕥𝕣𝕒𝕔𝕠𝕟𝕪 𝕚 𝕫𝕒𝕘𝕦𝕓𝕚𝕠𝕟𝕒” 𝕁. ℍ𝕒𝕣𝕣𝕠𝕨 💫

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

"Nie pochodziła z kręgów, w których się obracałem i zasadniczo, to nawet nie była w moim guście."

Po wydarzeniach mających miejsce na kartach poprzedniej części ("Piękna i gniewny"),Ivo długo nie może dojść do siebie. W samotności zapija smutki, a jego działania zmierzają w kierunku samozagłady. Gdy na jego drodze staje Darija, mężczyzna w końcu dostrzega światełko w tunelu. Z początku jest do niej sceptycznie nastawiony, a jakikolwiek związek nie wchodzi w grę. Niestety, jak to mówią, serce nie sługa i nie zawsze kieruje się podszeptami rozumu.
A może miłość to właśnie lekarstwo, którego Ivo w tym momencie najbardziej potrzebuje?

"Każdy ma jakieś demony, które próbuje okiełznać."

Darija to kobieta, która z początku sprawia wrażenie pani lekkich obyczajów. Niestety, pewne cechy wyglądu zawsze będą kojarzyć się w określony sposób, zwłaszcza gdy mówimy o wyobrażeniach mężczyzn. W rzeczywistości bohaterka ma za sobą trudną przeszłość, która uwrażliwia ją na cierpienie innych i sprawia, że jest ona ostrożniejsza w kontaktach damsko-męskich.
Czy Ivo, mężczyzna po przejściach, jest dla niej odpowiednim kandydatem na partnera?
A może, mimo starań, nie sprosta on oczekiwaniom Dariji?

"Jeśli kogoś kochasz, zrobisz wszystko. Nie tylko to, co w Twojej mocy, ale o wiele więcej."

"Stracony i zagubiona" to drugi tom serii "Wbrew pozorom" J. Harrow, w którym po raz kolejny przekonujemy się o zgubnych skutkach mylnego wyobrażenia rzeczywistości w niektórych sytuacjach. Niestety, współcześnie ludzie bardzo często kreują się na kogoś kim nie są, wkładają cudze buty, w których wcale nie tak wygodnie iść przez życie. Również my sami błędnie interpretujemy otaczający nas świat i czynimy niewłaściwe założenia. Potrzeba czasu i zaangażowania żeby odkryć prawdziwe oblicze drugiej osoby i umiejętnie ocenić jej motywy postępowania.

"Życie to odcienie szarości (...) Nie oczekuję wiecznej tęczy."

W drugim tomie dylogii autorka porusza też niezwykle ważny temat przemocy w związku. To kolejna książka dotykająca ten problem, którą miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie (poprzednim tytułem był "Mój wybór" Justyny Leśniewicz). Choć w każdej z nich zagadnienie to zostaje rozwinięte nieco inaczej, to powieści łączy wspólny cel: zwrócenie uwagi czytelnika na wcale nie tak rzadki współcześnie problem. Obie książki przedstawiają kobiety, które omamione miłością dały się wciągnąć w związek z toksycznym mężczyzną.

Dylogia "Wbrew pozorom" to coś więcej niż zwykłe romanse. To cykl książek, w których autorka porusza trudne tematy, zresztą, chyba każda książka J. Harrow jaką czytałam do tej pory, wpisuje się w to założenie. Choć różnią je podejmowane tematy i ramy gatunkowe poszczególnych tytułów, to łączy jedna, nadrzędna wartość, jaką jest drugie dno każdej z historii. To nie są tylko książki nic nie wnoszące w nasze życie, lecz powieści, w których autorka zwraca naszą uwagę na poszczególne, newralgiczne dla społeczeństwa tematy.
I choć seria "Wbrew pozorom" nie należy do mojej ulubionej (zdecydowanie bardziej odpowiadają mi "Ukraińskie serca" czy "Ściana"),to jednak doceniam jej wartość.

Moja ocena 8/10

Ivo Sokorin nie może pogodzić się ze śmiercią brata. Dręczące go wyrzuty sumienia zapija alkoholem, nie mając nadziei na lepsze jutro. Wszystko się zmienia, kiedy na jego drodze staje Daryja. Tancerka erotyczna, która za wszelką cenę chce odmienić swój los i zawalczyć o lepszą przyszłość dla swojego dziecka.

Czy Ivo i Daryji uda się stawić czoło swoim demonom?

Ivo poznałam w pierwszym tomie "Piękna i Gniewny" i nie ukrywam, że od samego początku zalazł mi za skórę. Bardzo nie podobało mi się jego zachowanie wobec Larrisy i brata. Nie będę wdawać się w szczegóły, bo to za dużo spoiler, ale utrata brata zmieniła go do nie poznania. Alkohol dla Ivo stał się idealną drogą ucieczki od dręczących go wyrzutów sumienia. Widać też, jak bardzo przez ten nałóg się stoczył. Jego stosunki z Larissą ukochaną jego brata są bardzo napięte. Żadne słowa ani czyny nie ukoją bólu, który obydwoje odczuwają.

Darja jest tancerką erotyczną chcę jednak wyjść na prostą, żeby móc ściągnąć do siebie swojego synka. I uchronić go przed potworem, który przez lata znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Żeby zapewnić bezpieczną przyszłość swojej rodzinie, Daryja stara się o posadę kelnerki w jedynej z legalnie prowadzonej restauracji przez Iva. Chociaż mężczyzna na początku jest sceptycznie nastawiony i nie chcę się zgodzić. W końcu podejmuje decyzję, która zmienia jego życie

Relacja między Ivo, a Daryją rozwija się powoli, dlatego minie trochę czasu zanim ujawnią skrywane przed sobą sekrety.

Tytułowy "Stracony i Zagubiona" idealnie odzwierciedlają emocje, jakie towarzyszą naszym bohaterom. Mimo tego, że książka jest troszkę takim romansem mafijnym, to ten drugi wątek stanowi tylko tło. J. Harrow bardziej skupia się nałogu alkoholowym, przemocy domowej, poczucia straty, towarzyszącej temu samotności i emigracji w poszukiwaniu lepiej przyszłości. Która dla Daryji była bardzo ważna, chociaż znowu stała na granicy kolejnego piekła. Jednak tym razem, była o wiele silniejsza i mniej bezbronna, niż wcześniej.

Drugi tom wciągnął mnie do swojego świata na kilka dobrych dni. Z zapartym tchem śledziłam losy Daryji i jej synka. Bardzo chciałam, żeby w końcu byli razem i raz na zawsze uwolnić się od tego potwora. Na Ivo również spojrzałam bardziej przychylnym wzrokiem, zmienił się od pierwszego tomu i to na lepsze.
Cieszyłam się też, że i Larissa, która poznałam w pierwszym tomie i do której bardzo się przywiązałam, znalazła szczęście i spokój.

Współpraca Wydawnictwo Amare

Czy Ivo i Daryji uda się stawić czoło swoim demonom?

Ivo...

🔥J.Harrow "Stracony i zagubiona"
Wyd. @amare 🔥
-------------------------------------------
Ivo po śmierci brata traci sens życia. Zmienia się o 180stopni. Jednak mimo wszystko żyje tak jak chciałby jego brat. Prostuje wszystkie nielegalne biznesy na legalne i powoli zaczyna funkcjonować. Przez przypadek zatrudnia Darije. Pracowała ona wcześniej w klubie nocnym.
Darija to kobieta z przeszłością. Chce jak najszybciej zarobić pieniądze i stara się o dobrą porządną prace. Gdy zaczyna pracować dla Ivo wszystko zaczyna się zmieniać. Kobieta pokazuje mu, że jest silną i odważną kobietą czym go zaskakuje. Jednak piekło, które przeszła daje o sobie znak i na ratunek przybywa właśnie Ivo.
Kochani po pierwszej części tej historii wylałam morze łez. Nie potrafiłam pogodzić się ze stratą bohatera. Ivo w pierwszej części nie był dla mnie do końca dobrym człowiekiem. Jednak to jak zmienił się tutaj to ogromny szok. To jak miłość go zmieniła i zaczęła kształtować na porządnego i uczuciowego człowieka to cos niesamowitego. Darija otworzyła mu oczy na świat. To dzięki niej zobaczył, że jest nadzieja na nowe życie. Obydwoje borykają się z przykrą przeszłością ale razem mogą ją przejść w piękny sposób. Zakończenie zwaliło mnie z nóg. Kolejny raz płakałam. Nie tego się po niej spodziewałam. Ale na szczęście to już były łzy szczęścia i do tej pory nie mogę przestać o niej myśleć. To był po prostu kawał dobrej roboty. Historia jakich mało. Czytelnicy muszą ją poznać. ♥️🥺Ja pokochałam całym sercem tych braci. ♥️

🔥J.Harrow "Stracony i zagubiona"
Wyd. @amare 🔥
-------------------------------------------
...

To moje trzecie spotkanie z twórczością autorki, poprzednie dwie książki pisarki spodobały mi się na tyle, że postanowiłam ponownie sięgnąć po jej powieść, tym razem padło na książkę "Stracony i zagubiona". Jest to drugi tom z serii #wbrewpozorom i książki najlepiej czytać w odpowiedniej kolejności, ponieważ w "Straconym i zagubionej" są przytoczone wydarzenia i wątki z pierwszego tomu. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam ją w jeden poranek. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Na kartach powieści poznajemy lepiej postać Ivo, do którego przyznaję, że nie zapałałam początkowo sympatią oraz postać Dariji, którą od pierwszych chwil polubiłam. Mogłam dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami należy raczej do gatunku tych skomplikowanych, co przyczynia się do tego, że wywołują oni w Czytelniku wiele mieszanych odczuć, która ja osobiście chłonęłam całą sobą podczas czytania! Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że czasami należy tylko uwierzyć w siebie i również dać uwierzyć w siebie innym, a wtedy na życie zaczniemy patrzeć w zupełnie innych barwach. Pisarka udowadnia również, że każdemu należy się druga szansa! Miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Na drugi tom serii "Wbrew pozorom" nie musiałam długo czekać, bo dopiero niedawno sięgnęłam po tom pierwszy. Poprzednią część czytało się dobrze i bardzo szybko, i była przepełniona emocjami. Końcówka wręcz wywołała duże zaskoczenie.

Drugi tom to historia Iva, którego czytelnik poznaje w pierwszej części, i ciężko powiedzieć, że pała do niego sympatią. Ivo stał się wrakiem człowieka, nie radzi sobie z wydarzeniami, które mieliśmy możliwość obserwować w tomie pierwszym. Mężczyzna zdaje sobie doskonale sprawę, że zawiódł rodzinę i przytłacza go poczucie winy. Pociechy szuka w alkoholu. Pewnego dnia jednak w jego życiu pojawia się pewna rudowłosa piękność..

Udało mi się potraktować tą książkę jako coś zupełnie odrębnego od serii. Spojrzałam świeżym okiem na postać Iva, nie rozmyślałam co tam nabroił w poprzednim tomie i może dzięki temu wciągnęłam się w tą książkę. Skupiłam się na fajnej, miłosnej historii Iva i Dariji. Bardzo przyjemnie się czytało i szybko tą książkę, ale faktem jest, że momentami miałam wrażenie, że fabuła gna trochę za szybko. Przemiana Iva, sytuacja życiowa Dariji, tak tu można było więcej się domagać. Szybko i dość łagodnie to wszystko im się poukładało, tak, że można czuć lekki niedosyt w tej fabule. Oddzielną zupełnie kwestią jest powracający wątek z pierwszego tomu. Nie chcę zdradzać czego dotyczy, ale jest to bardzo ważny wątek, który mi popsuł radość z lektury. Nie jest istotne co czytelnik poczuje w związku z nowymi faktami, bo w moim przypadku przeważały odczucia, że nie pasowało to do tej książki. Powód jest prosty, skoro już grzebiemy w wątku z poprzedniego tomu, skoro zmieniamy, aż tak wyobrażenie czytelnika o pierwszej części, to aż się prosi, żeby poświęcić na ten wątek więcej uwagi. Wydarzenia tak ważne, tak wyczerpujące emocjonalnie czytelnika wracają w drugiej części i rozwiązują się w tempie ekspresowym, bez większych emocji, bez wyjaśnień szczególnych. Jakoś tak dla mnie za szybko, za prosto, przez co zastanawiam się, czy było warto.

Serię polecam, bo tak czy inaczej, dostarczyła mi wielu emocji.

„Nic, jednak nie może wiecznie trwać. A już na pewno nie szczęście”

Pierwsza część „Piękna i gniewny” bardzo mi się podobała, ale ta zdecydowanie wyszła na prowadzenie.
Ivo pozostawił po sobie lekki niesmak, jego zachowanie i podejście do życia, czy też to jak potraktował Larisse sprawiało, że łapał więcej minusów niż plusów. Jednak po tym, jak zginął jego brat nie przypomina już tego pewnego siebie mężczyzny jakim był. Teraz stoczył się na samo dno, alkohol i brak chęci do życia, byleby tylko kolejny dzień przeleciał, nieważne jak …

I wtedy pojawia się ona. Nie jest wróżką z magiczną różdżką, nie rzuci magicznego zaklęcia, że mężczyzna poczuje się lepiej. Wręcz przeciwnie autorka wykreowała postać, która sama ma problemy i też potrzebuje pomocy. Kiedy Darija zaczyna pracować u Ivo, kwestią czasu jest, żeby odkryli przed sobą swoją przeszłość, z czym muszą się zmagać. Kobieta wyszła z piekła i nie zamierza do niego wracać… teraz tylko musi zawalczyć o to, żeby jej dziecko było przy niej.

Czy w ich pełnych tajemnic życiorysach znajdzie się miejsce na szczere uczucie? Czy pomogą sobie nawzajem?

Takie książki to ja mogę czytać na co dzień, dopracowane przemyślane, gdzie emocje stawiane są na pierwszym miejscu. Autorka przekonuje, że każdy zasługuje na drugą szansę. Popełnione w życiu błędy nie oznaczają, że trzeba się poddać. I jak czasem trudno samemu się podnieść pojawia się ten anioł stróż w postaci człowieka i rozświetla przyszłość. Wystarczy tylko dać sobie szansę… uwierzyć, że może być lepiej.

To jedna z tych pozycji, którą ciężko odłożyć na bok, czyta się z zapartym tchem i jest się ciekawym zakończenia. Czy w tak skomplikowanej relacji jest szansa na happy end? Kto przeczytał „Piękna i gniewny” doskonale wie, że u autorki nic nie jest pewne. Polecam z czystym sumieniem... pomysł na fabułę, styl pisania, kreacja bohaterów, umiejętność zbudowania emocji… no wszystko mi się podobało.

„Nic, jednak nie może wiecznie trwać. A już na pewno nie szczęście”

"Każdy ma jakieś demony, które próbuje okiełznać. Wydaje ci się, że jeśli dobrze je poznasz, to będziesz w stanie kontrolować. Tylko że one bywają nieprzewidywalne i silniejsze od ciebie. Trzymają cię przy sobie, mamią, uśmiechają się przyjaźnie, aż w końcu myślisz, że je oswoiłeś. Ale tak nie jest. To ich taktyka. Uśpić twoją czujność, uzależnić od siebie.(...) W głębi duszy wiedziałam, że to jest toksyczne. Wiedziałam, że narkoryk zawsze pozostanie narkotykiem. Da ci chwilę przyjemności, zapomnienia, ale potem... Potem staczasz się na dno, z którego coraz ciężej jest się wydostać."

Ivo nie jest już tym samym człowiekiem co wcześniej. Tęskni za bratem i nie może pogodzić się z tym, co się wydarzyło. Dręczą go wyrzuty sumienia. Swoje smutki i zmartwienia topi w alkoholu. Wydaje się, że nikt nie jest w stanie mu pomóc. Ale wtedy w jego życiu pojawia się rudowłosa piękność.

Ivo mylnie ocenił Dariję. Przyjmuje ją jednak do pracy w swojej ekskluzywnej restauracji i dzień po dniu uświadamia sobie jak bardzo się pomylił.

Kobieta ma za sobą ciężkie przeżycia, jednak nie poddaje się. Ma dla kogo żyć i o kogo dbać, stara się i to jest dla niej najważniejsze. Zrobi wszystko, aby uwolnić się od przeszłości.

Jakie uczucia pojawią się pomiędzy Dariją i Ivo? Do czego ich to zaprowadzi? Jak bardzo zmienią nawzajem swoje życie? Czy Darija w końcu oderwie się od złej przeszłości? Czy Ivo dzięki niej odbije się od dna?

Muszę przyznać, że druga część podobała mi się zdecydowanie bardziej! W pierwszej części nie do końca podobali mi się bohaterowie, nie potrafiłam wczuć się w ich historię. W tej części nie miałam już tego problemu i autorka trafiła w mój gust! Cieszę się, że dałam szansę tej książce i poznałam dalsze losy bohaterów.

Bardzo podobała mi się postać Dariji. Silna, odważna, waleczna kobieta, która broni swoich bliskich za wszelką cenę. Zaimponowała mi niejednokrotnie. Ivo także zaimponował mi w tej części. Podobało mi się jego zainteresowanie Dariją, jego troska i opiekuńczość. Podobała mi się ich relacja, która rozwijała się (według mnie) we właściwym tempie. Byłam ciekawa do czego ich to wszystko zaprowadzi. Ciekawiła mnie również sprawa z bratem Ivo. Podobało mi się zakończenie tek książki, autorce udało się mnie zaskoczyć.

• Przeczytane 2023
  • Do Recenzji