Sekret Tamary

Okładka książki Sekret Tamary J. Harrow
Okładka książki Sekret Tamary
J. Harrow Wydawnictwo: Imagine Books literatura obyczajowa, romans
Imagine Books
2023-06-02
2023-06-02

Niestey książka nie trafiła w moje gusta. Denerwuje mnie akcja biegnąca dwutorowo. Przeczytałam połowę i nie dam rady dalej.

Bardzo dziekuje @wydawnictwo_imaginebooks
Za trzymajacy w napieciu prezent na Mikolajki 🤩😀

Co moze sie dobic czlowieka najbardziej ?
Wlasnie to spotkalo Tamare.
Codziennie zycie , natlok obowiazkow, choroba meza i problemy finandowe.
Choc nie jest na emeryturze ,czuje sie jak by tam byla.

Lecz pod natlokiem tych wszystkich codziennych obowiazkow dla Tamary pojawia sie swiatelko.
Mlodsze swiatelko o imieniu Krystian.

Krotko przygoda miedzy ta dwojka ,szybko sie konczy. Tamara rowniez chce o tym szybko zapomniec.

Ale los tej dwojki znowu sie splata.

Czy ponownne spotkanie tej dwojki to znak ?
Czy Tamara otworzy sie na uczucie mlodszego od siebue kochanka ?

#wydawnictwoimaginebooks #sekrettamary #jharrow

Bardzo dziekuje @wydawnictwo_imaginebooks
Za trzymajacy w napieciu prezent na Mikolajki 🤩😀

Co moze sie dobic czlowieka najbardziej ?
Wlasnie to spotkalo Tamare.
Codziennie zycie , natlok obowiazkow, choroba meza i problemy finandowe.
Choc nie jest na emeryturze ,czuje sie jak by tam byla.

"Wcale nie jest tak trudno kłamać, zdecydowanie trudniej z tym żyć..."

Czterdziestopięcioletnią Tamarę całkowicie pochłania jej szara rzeczywistość. Na codzień poświęca się pracy i opiece nad chorującym na stwardnienie rozsiane mężem, który coraz bardziej pogrąża się w depresji. Kobieta zapomniała już jak to jest być kochaną, adorowaną i podziwianą. I chociaż przed laty jej małżeństwo należało do udanych, tajemnice męża sprzed lat sprawiły, że coraz częściej myśli ona o rozwodzie. Pewnego dnia na jej drodze pojawia się pracujący na siłowni trzydziestoletni Krystian. Mężczyzna wyraźnie daje jej odczuć swoje zainteresowanie. Kobiera ulega swoim pragnieniom, ale szybko kończy znajomość z młodszym mężczyzną. Los jednak ponownie łączy ich ścieżki. Żadne z nich nie jest w stanie zaprzeczyć rodzącym się między nimi uczuciom. Krystian staje się dla niej wszystkim, czego potrzebuje. Pogarszający się stan jej męża, odczuwane przez nią wyrzuty sumienia i niepewność związana z dużą różnicą wieku, wydają się być dużo silniejsze niż zakazana miłość.

Nieczęsto sięgam po książki, w których to kobieta jest starsza od swojego partnera, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po "Sekret Tamary'". J.Harrow w sposób bardzo dojrzały, przekonujący, ale i poruszający przedstawiła historię, która zmusza czytelników do refleksji nad tym, czym jest prawdziwe szczęście, prawdziwa miłość, zrozumienie, wsparcie, czy, a jeśli tak to kiedy należy przestać stawiać swoje szczęście na pierwszym miejscu, jakie konsekwencje może to przynieść na dłuższą metę, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa zdanie, czy opinia innych. Sytuacją Tamary pokazała jak w jednej chwili może zmienić się całe życie, jak trudno podjąć właściwą decyzję, ale też jak łatwo ocenić za nią bohaterów. Całość wypełniają emocje zarówno te wywołane przez zakazany romans Krystiana i Tamary, chorobę jej męża, jak i sytuację jej córki. Autorka bardzo płynnie połączyła wątki tej powieści zarzucając czytelnika niepewnością co do decyzji jej bohaterów, napięciem związanym z oczekiwaniem na te decyzje, wzruszeniem wywołanym przez sytuacje, które ich dotknęły. Wyróżnić muszę postawę Kristiana, który od początku był uczciwy w swoich uczuciach i nawet jeśli popełnił błąd, potrafił wyciągnąć z niego słuszną lekcję. Bardzo fajnym elementem są wprowadzone w tekst retrospekcje pokazujące jak przed kilkomalaty wyglądało życie głównej bohaterki i jak wpłynęło na jej obecną sytuację. I chociaż powieść tą zaliczylabym do trudnych, smutnych, pokazujących nieuchronny rozpad rodziny, rozwijające się uczucie w otoczeniu bólu, kłamstwa, wyrzutów sumienia, ograniczające się do tylko kilku chwil radości, jednocześnie pokazującą czym jest prawdziwa miłość i jak wazne jest docenianie siebie samego i pozwalanie sobie na nią bezwzględu na wiek, dzięki stylowi autorki, lekkości jej pióra i swobodzie w opisywaniu odczuwanych przez bohaterów emocji, czyta się ją bardzo szybko i bardzo lekko. W mojej ocenie to książka naprawdę bardzo dobra i bardzo Wam ją polecam

"Wcale nie jest tak trudno kłamać, zdecydowanie trudniej z tym żyć..."

Tamara jest dojrzałą kobietą, liczy sobie bowiem 45 wiosen i pracuje jako agentka nieruchomości.
Jest również żoną i matką.
Jednakże los nie był dla niej zbyt łaskawy.
Mąż Tamary-Piotr choruje na stwardnienie rozsiane oraz na depresje.
Kobieta z dnia na dzień obserwuje, jak życie ucieka z Piotra.
Mogłaby liczyć na wsparcie córki, niestety Sandra studiuje w Poznaniu i niezbyt często może przebywać w domu rodzinnym, ze względu na szkołę i odległość dzieląca ich.
Większość czasu Tamara spędza w pracy, lecz po powrocie do domu, musi codziennie mierzyć się z przykrą rzeczywistością, by nie stracić zdrowego umysłu, postanawia, wraz z koleżanką zacząć uczęszczać na siłownie.
Podczas pierwszej wizyty na siłowni, spotyka swojego klienta, któremu nie tak dawno sprzedała mieszkanie.
Wybrały akurat tę siłownię, w której Krystian jest trenerem personalnym.
Przystojny, wysportowany oraz 30-letni mężczyzna z niewiadomych powodów zadłużył się w Tamarze i postanowił zdobyć jej serce.

Czy Tamara skusi się na zakazany owoc i wda się w romans z mężczyzną młodszym o 15 lat?
Czy małżeństwo Tamary i Piotra jest zagrożone?

Pierwszą rzeczą w tej książce, która mnie zachwyciła to oznakowanie!
Wydawnictwo @wydawnictwo_imaginebooks identyfikuje swoje książki symbolami (na drugim zdjęciu pokaże Wam, jak to wygląda),przez które wiemy, po jaki gatunek sięgamy!
Pierwszy raz się z tym spotkałam i to jest tak genialny pomysł, że wydawnictwo zasłużyło na oklaski!
Przechodząc do historii, nie bardzo wiedziałam jakie sekrety może skrywać nasza główna bohaterka i nie ukrywam, że wg się tego nie spodziewałam!
Książka porusza bardzo wiele ciężkich wręcz tematów, pokazuje, jak ciężko jest żyć z chorą osobą w rodzinie, jak ciężko jest wyjść z szafy ze swoją orientacją, jak ciężko jest wybrać między swoim a czyimś szczęściem, oraz że miłość możemy spotkać w każdym wieku, nawet jako emeryci!
W książce znajduje się także temat tabu, czyli duże różnice wiekowe między partnerami, gdzie to właśnie kobieta jest starsza.
Przyznam Wam się szczerze, że nigdy nie interesowało mnie życie innych i to czy ktoś wiąże się z rówieśnikiem, ze starszym czy młodszym partnerem, ale po przeczytaniu tej książki, zaczęłam rozmyślać trochę nad tym tematem i faktycznie łatwiej jest znaleźć związek, gdzie mężczyzna jest dużo starszy, niż kobieta.
Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje, ale mam nadzieję, że za niedługo z ludzkich umysłów znikną te bariery wiekowe!
Miłość to miłość i nieważna jest tu orientacja, religia czy wiek!
Najważniejsze jest, by się kochać, wspierać i ufać sobie wzajemnie!
Polecam Wam tę książkę, bo historia w niej zawarta jest wartościowa i koniecznie musicie ją poznać!

Ocenka: 10/10

Jest również żoną i matką.
Jednakże los nie był dla niej zbyt łaskawy.
Mąż Tamary-Piotr choruje na stwardnienie rozsiane oraz na depresje.
Kobieta z dnia na dzień obserwuje, jak życie ucieka z Piotra.
Mogłaby liczyć na wsparcie córki, niestety Sandra studiuje w Poznaniu i...

Tamarze daleko do emerytury, ale coraz częściej czuje się staro. Rozpadające się małżeństwo, choroba męża i problemy finansowe wykańczają ją psychicznie i fizycznie. Kiedy myśli, że nic dobrego jej w życiu już nie spotka, poznaje przystojnego Krystiana. Krótka, namiętna przygoda wydaje się jedynie odskocznią od szarej rzeczywistości, więc kobieta postanawia szybko o niej zapomnieć. Nie jest to jednak łatwe, bo los ponownie łączy tę dwójkę na planie pewnego programu telewizyjnego. Oboje znaleźli się w nim przypadkiem, a może to jednak przeznaczenie? Tamara walczy z rodzącym się uczuciem z obawy, że skomplikuje swoje życie jeszcze bardziej. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Krystian jest od niej sporo młodszy... "Tamara" to opowieść o trudnych wyborach, ludzkich słabościach, sile kobiet i skomplikowanych rodzinnych więzach. Historia wielkiej namiętności i walki o miłość, którą nie zawsze się wygrywa.
Tamara to kobieta, która nie ma lekkiego życia. Choroba męża, problemy finansowe i sprawy z przeszłości mocno dają jej w kość. Poznanie Krystiana stało się dla niej odskocznią od szarej i trudnej rzeczywistości.
Poczucie obowiązku i wieloletnie przywiązanie kontra chemia i przycinanie. Z jednej strony każdy ma prawo do szczęścia i nie powinno się za to nikogo oceniać, z drugiej z kolei sytuacja w jakiej znalazła się Tamara nie sprzyja podejmowaniu trudnych decyzji i wprowadzaniu radykalnych zmian w życiu. Cholera, ja razem z nią analizowałam całą sytuację i nie potrafiłam zdecydować, która drogę wybrać. Rodzina czy chemia jaka połączyła ją z młodym mężczyzną. Myślę, że potrafiłam siebie wyobrazić co czuła bohaterka, a mimo to były momenty w których niezmiernie mnie ona irytowała.
Zdecydowanie jest to nieszablonowa i niebanalna historia. Nieczęsto spotykamy się z historiami, w których kobieta jest aż tyle starsza od mężczyzny. Ona 45latka z bagażem doświadczeń. On 30 letni przystojny fizjoterapeuta i trener, który unika poważnych relacji.
"Sekret Tamary" to niezwykle emocjonująca historia, w której radość przeplata się z bólem i żalem. Problemy rodzinne, choroba, brak chęci do życia. Rozterki i kłamstwa. Pięknie przedstawiona relacja matki i córki. Historia w której każda decyzja ma swoje plusy i minusy. Opowieść, która łamie tabu i wykracza poza horyzonty. Książka z mądrością i przekazem, którą warto przynajmniej raz przeczytać.
Było to moja pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i jestem naprawdę miło zaskoczona. Osobiście zatraciłam się w tej historii i ciężko było mi ją odłożyć na później. Całość została napisana fajnym i lekkim stylem dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Na pewnie jeszcze wrócę do tej książki.
Osobiście gorąco polecam sięgnąć po książkę "Sekret Tamary". Naprawdę warto. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Imagine Books za egzemplarz. ❤️

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Tamara wraz z mężem oraz córką wiedzie szczęśliwe życie. Ona spełnia się zawodowo jako agent nieruchomości on natomiast jest zawodowym kierowcą. Mają wspaniałą córkę, którą kochają nad życie. Niestety nic co dobre nie trwa wiecznie. Ich świat legł w gruzach w momencie kiedy usłyszeli diagnozę iż mąż Tamary choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba zaczęła wyniszczać jego organizm oraz psychikę. Po usłyszeniu diagnozy mężczyzna zaczął zamykać się w sobie I popadł w depresję. Życie Tamary kręci się wokół chorego męża, domu oraz pracy, nie ma absolutnie czasu dla siebie. W końcu za namową przyjaciółki wybiera się do klubu fitness gdzie spotyka Krystiana, którego poznała już jakiś czas temu gdyż szukała mu mieszkania. Kobieta nie potrafi opisać uczuć, które towarzyszą jej podczas spotkań z Krystnianem. Mężczyzna proponuję jej kawę jednak ona się waha ponieważ jest on od niej 15 lat młodszy oraz z powodu chorego męża.

Muszę Wam powiedzieć że nie jest to lekka książka, jednak czyta się ją szybko i z zapartym tchem. Autorka porusza tutaj niezwykle ważne tematy jak stwardnienie rozsiane, depresję oraz związek kobiety z dużo młodszym facetem. Pokazuję nam że każdy wiek jest dobry aby dążyć do szczęśliwego życia. I nie należy przejmować się opiniami obcych ludzi. @caro__books__ oraz @j.harrow_autor dziękuję za możliwość udziału w bt z tą książką 🥰😘😘

#booktour #bookstagram #książka #sekrettamary #btzcarobooks ##światrecenzentów #mojaopinia #mojaopiniaoksiążce #ważnetematy #roznicawieku #stwardnienierozsiane

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

"Krystian odchyla się lekko, żeby na mnie spojrzeć. Nie rozumie mojego zamartwiania się różnicą wieku, która jest między nami. A ja z kolei nie rozumiem, jak można się tym nie przejmować."

Co sądzicie o konfiguracji: starsza kobieta i młodszy mężczyzna?

Tamara ma bardzo skomplikowaną sytuację rodzinną. Od kilku lat całe swoje życie podporządkuje choremu na stwardnienie rozsiane mężowi. Niestety schorzenie partnera to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdy kobieta poznaje Krystiana, z początku nie widzi w nim potencjalnego partnera, w końcu mężczyzna jest od niej 15 lat młodszy.
Czy to możliwe, by serce Tamary zabiło mocniej do tak młodej osoby?
A może to właśnie w jego ramionach znajdzie ukojenie i poczuje się spełniona jako kobieta?

Najnowsza powieść J. Harrow "Sekret Tamary" wciaga od pierwszych stron. Znacie to uczucie, gdy zacierają się granice między fikcją a rzeczywistością? Tak miałam w tym przypadku. Czytałam z zapartym tchem, żyłam historią opowiedzianą na kartach tej książki zupełnie tak, jakby Tamara była tuż obok mnie. Czułam dojmujący ból, gdy musiałam choć na chwilę oderwać się od lektury. Wykreowana przez autorkę bohaterka jest tak prawdziwa, że równie dobrze mogłaby żyć obok nas.

Przyznam, że Tamara ma charakter zbliżony do mojego. Jestem bardzo wrażliwa i często dzielę włos na czworo, w związku z czym idealnie rozumiem targające bohaterką wątpliwości.
Chory mąż czy 15 lat młodszy kochanek?
Nie, nie bądźcie tu zbyt surowi. Tamara miała swoje powody, by chcieć zostawić długoletniego partnera, ale mimo to czuła się w obowiązku nim opiekować. Przedkładała swoje dobro nad dobro męża, dlatego też jakakolwiek zażyłość z Krystianem nie wchodziła w grę. Wydawało jej się to zbyt egoistyczne, mimo że już od dłuższego czasu nie czuła się szczęśliwa.

Poza kwestią związku kobiety z dużo młodszym od niej mężczyzną autorka porusza też inne zagadnienia. Sięga po ważne tematy i rozwija je w naprawdę zajmujący sposób. W moim odczuciu "Sekret Tamary" stanowi najdojrzalszą powieść z dorobku autorki. To książka, w której pisarka szczegółowo analizuje postępowanie 45-letniej, pozbawionej perspektyw na życie kobiety. Jednak to nie wszystko. Znajdujemy tu też temat zdrady i jej konsekwencji, złożony problem radzenia sobie z chorobą (stwardnienie rozsiane, depresja) oraz trudności związane z wychodzeniem z żałoby. Autorka sygnalizuje również kwestię odmiennej orientacji seksualnej, przy czym czyni to w delikatny i nienachalny sposób.

"Sekret Tamary" to książka, która wywołała w moim w sercu ucisk, ale też potrafiła rozpalić zmysły. Ogromnie podobały mi się sceny zbliżeń między bohaterami, napisane w niezwykle sugestywny sposób, a przy tym pozbawione jakichkolwiek wulgaryzmów. Tu wszystko było ze smakiem, dzięki czemu nie odczuwałam dyskomfortu tylko z wypiekami na twarzy pochłaniałam kolejne partie tekstu.
"Sekret Tamary" to wyjątkowa książka, która nie daje nam oczywistych odpowiedzi, niemniej zwraca uwagę czytelnika na pewne kwestie często stanowiące punkt zapalny. Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tym tytułem.

Moja ocena 9/10

Co sądzicie o konfiguracji: starsza kobieta i młodszy mężczyzna?

"Każda nie­za­mknię­ta spra­wa, każdy jeden wy­rzut su­mie­nia czy krwa­wią­ca rana do­bi­ja­ją się cały czas do mo­je­go umy­słu, nie po­zwa­la­ją o sobie za­po­mnieć. Pu­ka­ją coraz gło­śniej, wszyst­kie naraz, jakby chcia­ły mną po­trzą­snąć albo… dobić."

Jeszcze kilka lat temu Tamara była wesołą mężatką i matką. Czuła się doceniana i kochana przez męża. Wiedli spokojne i szczęśliwe życie. Wszystko posypało się, kiedy jej mąż zachorował. I choć byli pewni, że poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu, pomylili się. Nic nie jest już takie jak kiedyś. Ich małżeństwo się rozpada, oddalili się od siebie i nie ma pomiędzy nimi już tej miłości, która była kiedyś. Choroba męża coraz bardziej postępuje. Do tego jeszcze problemy finansowe. Tamara jest coraz bardziej wykończona psychicznie i fizycznie. Czuję się zaniedbana, bezsilna i choć daleko jej do emerytury, czuje się po prostu staro. Wszystkie jej pragnienia i potrzeby zeszły na dalszy plan.

Kiedy myśli, że już nic pozytywnego jej w życiu nie spotka, poznaje przystojnego Krystiana, dzięki któremu choć na chwilę zapomniała o problemach i poczuła się piękna i wartościowa. Jednak Tamara nie może tego ciągnąć. Musi o tym zapomnieć i wrócić do swojej rzeczywistości.

Ze względów finansowych Tamara zgodziła się na udział w pewnym programie telewizyjnym. Jest zaskoczona, kiedy jednym z uczestników okazuje się Krystian, ten sam, z którym przeżyła swoją przygodę. Czy to zbieg okoliczności, czy może przeznaczenie ? Kobiecie coraz trudniej ukrywać swoje uczucia wobec Krystiana. Boi się, że skomplikuje swoje życie jeszcze bardziej, że swoimi wyborami skrzywdzi wiele osób. I jest jeszcze jeden problem... Krystian jest od niej o wiele młodszy. Czy Tamara odnajdzie utracone szczęście?

Ta książka przerosła moje oczekiwania! Nie sądziłam, że aż tak mnie wciągną losy Tamary! Nie mogłam się oderwać od czytania. Ja chcę więcej Tamary i Krystiana! 💖💖

Nie jest to książka opowiadająca o słodkim romansie, gdzie wszystko jest proste i kolorowe. To książka, która opowiada o trudnych wyborach, ciężkich chwilach, o bezsilności i słabościach, które może przeżyć każdy. To książka, która pokazuje jak silne są rodzinne więzy i ile człowiek jest w stanie znieść i jak się poświęcić dla drugiej osoby. Pokazuje ile miłość jest w stanie znieść, nawet własnym kosztem. To historia o akceptowaniu drugiego człowieka, o postrzeganiu innych pod względem wieku, pieniędzy, statusu społecznego, ludzkich potrzeb. Jestem pod wrażeniem tego jak autorka to wszystko połączyła w jedną całość. Fabuła jest rewelacyjnie poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. Nic dodać, nic ująć.

Tamara skupiła się na prowadzeniu domu, pracy i opiece nad mężem. Jej pragnienia i potrzeby zeszły na drugi plan. Z dnia na dzień zatracała się w tym coraz bardziej, i było jej coraz ciężej. Miłość, którą jeszcze niedawno dostawała od męża została zastąpiona ruryną i oddalaniem się od siebie.
Zostały tylko dobre wspomnienia, tęsknota, łzy, walka z depresją i schowane gdzieś głęboko pragnienie czegoś innego, czegoś więcej. Jak tylko na jej drodze pojawił się Krystian, miałam ochotę wepchnąć ją prosto w jego ramiona! Krystian był młodszy, jednak był bardzo dojrzały. Miał swój bagaż doświadczeń, wiedział czego chce od życia. Nie interesowały go już przygody i chwilowe zabawy. Aaaaah ten Krystian, no ideał 🥰

Tamara była naprawdę wspaniałą żoną i matką. Stawała za swoją córką w każdej sytuacji. Bardzo podobało mi się to, jak zaakceptowała jej wybory i ją wspierała, choć sama tego wsparcia bardzo potrzebowała. Była oddaną żoną. Byłam pełna podziwu, jak dzielnie to wszystko znosi i jak opiekuje się mężem. Jak to właśnie jego stawia na pierwszym miejscu, nie siebie, bo w końcu przysięgali sobie w zdrowiu i chorobie. Nie potrafiła przekreślić tego, co razem przeżyli.

Autorka rewelacyjnie przedstawiła wszystkie myśli Tamary, jej wątpliwości, wyrzuty sumienia, wszystkie jej emocje. Wiele razy zastanawiałam się, czy ja postapiłabym tak samo jak Tamara, czy dokonałabym takiego samego wyboru. Kogo postapiłabym na pierwszym miejscu. Przeżywałam wszystko razem z główną bohaterką. To był prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Autorka nawet wycisnęła ze mnie kilka łez. 😭😭

Jesteście ciekawi jak zakończyły się ta historia? Ja powiem tylko tyle, że to jest książka, którą naprawdę warto przeczytać.

Dzisiaj witam was z recenzją książki „Sekret Tamary” 🥀

Jest to na pewno historia odbiegająca od stereotypów, w związku młodszy mężczyzna? Dla wielu osób może być to conajmniej kontrowersyjne. Szczerze uważam, że jestem jeszcze za młoda do tej książki. Fabuła kręci się wokół problemów życiowych starszej kobiety przez co nie mogłam aż tak się zjednoczyć z główną bohaterką. Niemniej styl pisania autorki bardzo mi się podobał, a wplątywane retrospekcje nie były gubiące w fabule. Myślę, że książka spodoba się kobietom w średnim wieku, np. mojej mamie 😛

Podczas lektury poznajemy główną bohaterkę Tamarę, która w obecnej chwili mało dostaje od życia szczęścia… Jej postać jest bardzo wrażliwa przez co nie wyobraża sobie ona, porzucić męża w chorobie. Uważam, że jest to bardzo szlachetne zachowanie. Niektóre decyzje Tamary mnie denerwowały, inne popierałam całym sercem, ale nie wiem czy ja dałabym radę udźwignąć takie problemy. Zdecydowanie Tami jest ogromnie odważną i silną kobietą ❤️‍🔥

Odczucia wobec relacji Tamary i Krystiana były różne. Czasami mimo świadomości ranienia się nawzajem, dalej w to brnęli zamiast szczerze porozmawiać i ustalić jakieś racjonalne wyjście.

Książka porusza ciężkie tematy, takie jak depresja, radzenie sobie z chorą osobą itd. Myślę, że można z niej wiele wynieść i zadać sobie kilka refleksyjnych pytań.

Moje serce zostało podbite przed przedstawioną w historii relacje matka-córka. Te wsparcie jakie okazywała Sara matce i zresztą Tamara córce również, jest po prostu piękne 🥺

Dzisiaj witam was z recenzją książki „Sekret Tamary” 🥀

Sięgając po tę książkę spodziewałam się, że otrzymam kolejny romans, w którym różnica wieku wiedzie prym. Ona po czterdziestce, on piętnaście lat od niej młodszy. Nastawiłam się na lekką lekturę, a zostałam niesamowicie zaskoczona.

Ta historia przede wszystkim nie należy do łatwych. Jest niezwykle emocjonalna. Tamara to kobieta, której życie nie rozpieszcza. Choroba męża i jego występki z przeszłości wywracają jej świat do góry nogami. Zagubiona i niedoceniona łapie na chwilę wiatr w żagle za sprawą sporo młodszego od siebie Krystiana. Znajomość tę ukrywa, sama nie wierzy też w uczciwe zamiary mężczyzny. Czy romans ten przerodzi się w coś poważniejszego?

Fabuła książki jest bardzo oryginalna. Autorka podjęła się poruszenia wielu trudnych tematów, a emocje ubrała przepięknie w słowa. Były momenty, kiedy miałam ochotę potrząsnąć Tamarą, ale też takie, w których najzwyczajniej bym ją przytuliła i płakała razem z nią. Wplecione retrospekcje pozwalają też nieco inaczej spojrzeć na wybory głównej bohaterki, a jej relacja z córką wręcz wzrusza.

Jeśli lubicie niebanalne historie, w których zostaniecie wielokrotnie zaskoczeni, a wątki obyczajowe, romantyczne i psychologiczne płynnie łączą się w całość – ta książka Was nie zawiedzie. W moim przypadku było to pierwsze spotkanie z piórem Autorki i już wiem, że nie ostatnie. Polecam!

• Proza
  • Zakazana miłość