Rodzinka

2020-10-14
2020-10-14
Kornel Mikołajczyk
Horror ekstremalny literatura amerykańska

Szczegółowe opisy… Lepiej nie czytać podczas jedzenia.
Koniec wydawałby się zaskakujący (nie chce spojlerować),ale po całej treści książki jest mocno przewidywalny.

Szczegółowe opisy… Lepiej nie czytać podczas jedzenia.

Wyjątkowo niepokojący slasher. Poza sprawnie napisanymi scenami gore udało się podszyć motywem socjologicznym - agresji psychicznej rodzącej fizyczną, wpływu rodziców na psychikę dzieci i alienacji.

Głupi pomysł, którego nie ratuje też wykonanie. Facet wraz ze swoimi dziećmi mordujący ludzi w tajemnicy przed swoją żoną, która w tajemnicy przed nim go zdradza. O masakra, nawet napisanie tego wydaje mi się absurdalne.

Pomysł całkiem niezły i dość zaskakujący. Niestety zbyt krótko rozpisany i niedopracowany. Najgorzej wypada druga część książki, gdy akcja przenosi się na... Przeczytajcie sami :). Kilka dobrych scen i dość mocnych opisów zbrodni, ale nic ponadto. Do przeczytania na raz :).

Strasznie bzdurna książka, która żenuje z każdą stroną coraz bardziej. Nuda i głupota aż męczą podczas czytania.

Tim Miller to kolejny autor którego udało się ściągnąć do Polski. Przyznam że nie znałem nic z jego twórczości i raczej nie obił mi się o uszy to też nie miałem większych wymagań co do lektury.

Myślę że wyszło naprawdę przyzwoicie. Nie mogę napisać że jest to najgenialniejsza powieść jaką ostatnio czytałem ale "Rodzinka" naprawdę trzyma poziom i wydaje mi się że w wiele razy potrafi zszokować czytelnika swoją brutalnością i opisami.

Jakby się tak zastanowić to taka miła rodzinna książka w bardzo krzywym i krwawym zwierciadle. Ojciec zabiera dzieci na polowania, uczy ich jak zdjąć skórę, a nawet pozwala im na własną inicjatywę. Obiektem polowania nie są zwierzęta a inni ludzie- no ale grunt to ojciec który coś w życiu nauczy więc szacuj.😅

Wielkim plusem historii jest nietuzinkowe przedstawienie rodziny mordercy. Zazwyczaj ten zły kryje się przed domownikami a nie wciąga ich w to cos z uśmiechem na ustach patrząc jak córka ściąga skalp z głowy ofiary.

Książka bardzo mi się podobała. Było oczywiście kilka bzdur fabularnych gdzie nie podejrzewam żeby bohater się tak samo zachował, ale można na to przymknąć oko. "Rodzinka" to historia dla ludzi którzy lubią czytać o kanibalizmie, torturach, krwi i innych czerwonych rzeczach wypływających z głowy ofiary.

Dla mnie świetna . Wciągająca , trzyma w napięciu . Szybko się czyta , brak zbędnych opisów . Polecam

Gore jak z horrorów klasy F. Wszędzie krew i flaki, momentami nie byłam w stanie czytać dalej, te opisy przewracają w żołądku mocno. Na szczęście pozycja krótka, na jedno popołudnie.

Krwawa historia. Mega wciąga. Bez zbędnych opisów. Same konkrety, więc szybko się czyta.Koniec trochę zaskakuje.

Mroczna historia rodziny kanibali . Ojciec uczy swoje dzieci jak zabijać, torturowac i oprawiac swoje ofiary. Opisy zjadania na żywca ludzi nie ukrywam wbijaly trochę w fotel . Faktu nie ułatwial fakt że w trakcie czytania jadłam truskawki ze śmietaną. Wyobraźnia działała. Widziałam oczami wyobraźni te zmasakrowane stopy .
Książkę polecam miłośnikom mocnych wrażeń.

Książkę polecam miłośnikom mocnych wrażeń.

• Horror
  • Chcę kupić