Fallen Crest. Uniwersytet

Okładka książki Fallen Crest. Uniwersytet Tijan
Okładka książki Fallen Crest. Uniwersytet
Tijan Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Fallen Crest (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Fallen Crest (tom 5)
Fallen Crest University
Wydawnictwo Kobiece
2020-02-26
2020-02-26
2015-08-25

Co tu się zadziało!!! Zdecydowanie jak dotąd najlepsza część Fallen Crest. Poza romansem, więzią trójki bohaterów najbardziej zrobiły na mnie wrażenie tajemnice, kłamstwa -prawdziwy rollercoster kłamstw - które na koniec wychodziły jedna po drugiej. Myślałam, że pozytywnie zwariuje od nich. W "Próbie" brakowało mi tych braci Kade z 1 i 2 części i tu spełnili moje oczekiwania. Mason zrobi wszystko by chronić Sam, w ostatnich rozdziałach nie mogłam wytrzymać z tych emocji. Oj Logan :),jego nie da się po prostu nie lubić, chodź najbardziej polubiłam go w "Akademii". Kocham w braciach Kade to ich braterstwo, lojalność i jak chronią Sam. A co do Samanthy podobała mi się, że stała się twardsza i odważniejsza, jest zdolna do wszystkiego żeby chronić bliskich. Oczywiście zakończenie czytałam jak bym była w transie. Jest istną bombą, pełną emocji i intryg. Myślałam, że sama rozerwę Sebastiana. Chodź muszę przyznać, że lubię czarne charaktery w książkach. Zawsze ożywiają akcję, dzięki czemu nie jest to dla mnie kolejna przesłodzona książka o romansie, za którymi nie przepadam. A ostatnie strony zapowiadają, że dalsze losy bohaterów również nie będą takie łatwe i sporo się zadzieje. Od razu sięgam po "Dom".

Postanowiłam, że będę wredną małpą i nie zdradzę wam zarysu fabuły. To jest już piąty tom więc zdradzając cokolwiek zepsułabym wam zabawę. A co do książki!... Co tam się działo?! Bożesz ty mój, to była chyba jak do tej pory najlepsza część, ale to zdefiniuję jak napiszę recenzję wszystkich części, bo ja nadal mam bajzel w głowie po ostatnich trzech częściach tej serii, a ta część wywołała największe spustoszenie. W to co się tym razem wpakowali bohaterowie wykracza już za linię szkolnych, a nawet studenckich konfliktów, to były już sprawy na równi z konfliktami bogaczy, którymi Kadowie przecież są! Tu obicie gęby i twój status i twoich rodziców nie pomorze, tu musisz grać tak jak wróg ci zagra albo jakie dostaniesz karty od losu, stąpasz po cienkiej granicy między wygraną, a spadnięciem jeszcze głębiej w problem. Sam z Loganem zaczynają pierwszy rok studiów i znowu są razem z Masonem, który chce, aby ta dwójka poznała prawdziwe życie studenckie, a nie musieli wciąż być czujni, nikomu nie ufać i być cały czas tylko u jego boku. Niestety Kadowie to Kadowie - jestem przekonana, że ich nazwisko w jakimś języku oznacza kłopoty. Początkowo książka zaczyna się sielankowo, wszystko idzie tak jak powinno, ale sory! Sebastian nadal istnieje i wciąż jest wkurzającym dupkiem, który ma dobre karty i kombinuje niczym wytrawny gracz, a wydarzenia z poprzedniej części wkurzyło go jeszcze bardziej. Sebastian i nasi ulubieńcy cały czas się przepychają i nic w sumie z tego nie wychodzi, aż na jaw nie wyjdzie to, co Sebastian zrobił, co było, kuźwa, dla mnie tak... ugh! Miałam ochotę rozwalić mu głowę jak Mason! A końcówka? Ścięło mnie z nóg! Przeczytałam trzy razy ostatnie strony, bo nie dowierzałam, że z kolejnego zakrętu wyskoczy znowu ten sam diabeł, ALE to był tylko czubek góry lodowej, który pojawi się w następnej części. Powiem wam szczerze, że gdyby tak pokombinować, go można by z tej części zrobić thiller, poważnie, zabójstwa nie było, ale te wszystkie tajemnice, plany, knowania, ataki to był rollercoaster.

Piąta część historii Sam i Masona. On na pierwszym roku studiów wdaje się w konflikt z Parkiem Sebastianem. Teraz sytuacja się komplikuje, bo studia zaczynają też Logan i Sam. Wróg nie śpi, muszą być czujni. Park ma silne plecy, jednak tajemniczej Sieci zależy też na Masonie. Sam jak zwykle znajdzie się w środku konfliktu, który zachwieje stabilnością jej związku z Masonem, rzuci też nowe światło na jej relacje z biologicznym ojcem.
Widać, że każda kolejna część jest coraz ciekawsza, coraz więcej się dzieje, akcja coraz bardziej wciąga czytelnika.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Piąty tom z serii o braciach Kade i miasteczku Fallen Crest.
Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie ta książka. Nie spodziewałam takiego obrotu spraw i takiego głębokiego wątku, który był skoncentrowany również na innych pokoleniach. Naprawą naprawdę polecam tę serię.

Piąty tom z serii o braciach Kade i miasteczku Fallen Crest.

Czy kłamstwo w dobrej wierze jest dobre?
Czy możemy zadać cios poniżej pass gdy ktoś zagraża naszym bliskim?
Czy miłość jest warta poświęceń?
Oczywiście że tak

Czy kłamstwo w dobrej wierze jest dobre?
Czy możemy zadać cios poniżej pass gdy ktoś zagraża naszym bliskim?
Czy miłość jest warta poświęceń?
Oczywiście że tak

Poprzedni tom średnio mi się podobał, natomiast ten był naprawdę fajny. Dużo więcej się działo, akcja pod koniec naprawdę pędziła. Może nie od samego początku, ale im dłużej czytałam tym bardziej się wciągałam. Mam nadzieję, że kolejne części okażą się równie dobre.

W książkach pojawiał się jeden wątek (związany z mamą głównej bohaterki),który nie przypadł mi do gustu. Najbardziej widoczny jest w drugiej części, przez co była to moja najmniej ulubiona książka i prawie nie złapałam za kolejną część. Ta część wydawała się nijaka albo właśnie przesadzona. Nie do końca wiedziałam o czym czytam i co się dzieje.

Sam wątek głównej bohaterki i jej „braci” był naprawdę fajny. Wszystko trzymało się kupy, a wykreowanie bohaterów było naprawdę realistyczne. Najbardziej rzeczywistą postacią był dla mnie Logan przez jego różnie niechęci, nienawiści czy wstręty do niektórych osób. Jego poczucie humoru i styl bycia po prostu podbił moje serce! Logan był głównym powodem, dla którego MUSIAŁAM kontynuować tę serię po pierwszej czy drugiej książce.

Koniec końców mam dosyć mieszane uczucia odnośnie tej serii. Bohaterowie mi się bardzo podobali, jednak fabuła już nie do końca…była po prostu „ZA” w niektórych momentach. Zinterpretujcie to sobie jak chcecie.

Polecam Wam przeczytać pierwszą część „Fallen Crest. Akademia” i samemu się przekonać! Wiem, że wielu z Was ten cykl książek ubóstwia i robi reready.

Sam wątek głównej...

Muszę Wam powiedzieć, że ja normalnie Kocham tą serię. Od pierwszego tomu pokochałam Masona, Samanthe i Logana.

"Uniwersytet" to kolejny tom młodzieżówki, która naprawdę swoją fabułą wciąga czytelnika. W tym tomie Logan i Sam dołączają do Masona i Nate'a na Uniwersytecie. Przerażająca czwórka powraca i muszą zmierzyć się z kolejnym wrogiem jakim jest Sebastian.
Teraz nie jest łatwo Sam jest w niebezpieczeństwie a Mason musi działać ostrożnie.

Obce miasto, nowi znajomi i oni przeciwko wrogowi. Czy uda im się po raz kolejny wyjść z tego wszystkiego cało?
Jest ciężko. Mason musi chronić Logana i Sam ale musi uważać aby nie stracić szansy na karierę sportową. Wiele rzeczy ukrywa przed nimi aby byli bezpieczni.
Sam także chroniąc Masona przemilcza niektóre rzeczy.
Logan chroniąc brata działa w taki sposób, że może stracić szansę na naukę na uczelni.
Czy w tym całym szale niedomówień jest szansa na przetrwanie? Czy Sebastian pokona braci i Sam? Tego dowiecie się z książki. Życie na Uniwersytecie nie jest łatwe.

Ja wam powiem, że ta część jest naładowana tajemnicami i niebezpieczeństwem. Odkrywamy powiązania między pewnymi osobami oraz widzimy jak silna łączy więź Logana, Sam i Masona. Co do Nate'a to w sumie mogłoby go nie być w historii bo przyjaciel jest ale nie wnosi dla mnie aż tak dużo do historii.

Przede mną jeszcze dwa tomy do końca serii i aż mam ochotę rzucić wszystko i zabrać się dalej za czytanie 🤗

Kto czytał tą serię ? A kto jeszcze nie? Polecam naprawdę fajna młodzieżówka 🥰

Teraz nie...

Dzisiaj zapraszam was na recenzję 5 tomu serii "Fallen Crest", która podbiła serca polskich czytelniczek już kilka lat temu. Autorka moje serce również zdobyła, miała lepsze i gorsze momenty w swojej karierze pisarskiej, jednak zawsze bardzo chętnie do niej wracam.

Dla Sam zaczyna się nowy okres w życiu, wyjeżdża na studia, gdzie uczą się również Mason oraz jego brat - Logan. Wydaje się, że wszystkie ich dotychczasowe problemy uleciały razem z wyprowadzką. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli. Bo wiem bracia Kade na uniwersytecie narobili sobie wrogów, a najgorszy z nich to nikt inny jak Sebastian Park, który zrobi wszystko, aby skrzywdzić Masona.

Charakterystyka bohaterów z tomu na tom jest coraz to lepsza. To jak zmienił się charakter Sam oraz Masona od tomu to naprawdę wielki progres. Nie sądziłam, że polubię tak bardzo wszystkich bohaterów, nie wiem jak poradzę sobie, czytając ostatni tom wiedząc, że już więcej się z nimi nie spotkam i nie dowiem się jak potoczyło się ich życie.

Ja, żeby czytać tę serię, muszę mieć chęć oraz odpowiedni nastrój. Czasami w ogóle nie mogę się wkręcić w historię, przez co muszę ją odłożyć i zacząć za jakiś czas, abym mogła na nowo wejść w ten świat i zakochać się w historii bez pamięci. Już na dniach opowiem wam o szóstym tomie tej historii, mam nadzieje, że wam również ta seria przypadła do gustu, a może skończyliście już swoją przygodę z Fallen Crest?

Na półkach: , , , , , , ,

Cóż to była za powieść,ta część z serii Fallen Crest "Uniwerstytet" zaskakująca i intrygująca jest,oczarowana jestem.
Cudna książka!!!!

Cudna książka!!!!