Widzący

Okładka książki Widzący Franciszek Piątkowski
Okładka książki Widzący
Franciszek Piątkowski Wydawnictwo: brak wydawnictwa Cykl: Marek Lichocki (tom 2) fantasy, science fiction
Marek Lichocki (tom 2)
Widzący
brak wydawnictwa
2019-01-01
2019-01-01

Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Tryzna. Antologia słowiańska Piotr Barej, Silke Brandt, Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Dzieniszewski, Paweł Famus, Camille Gale, Artur Grzelak, Małgorzata Lewandowska, Tadeusz Oszubski, Olaf Pajączkowski, Jacek Pelczar, Franciszek Piątkowski, E. Raj, Maciej Szymczak, Flora Woźnica, Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Tryzna. Antolo... Piotr Barej, Silke ...

#instaxprojektyvideorecenzje

,,Widzący” oraz ,,Widzący. Bogowie i Stwory” 10/10

Czytajcie jako jedną książkę 🙏
Kolejny autor i kolejny psychofan autora (tak! To ja 🤣)
Pamiętacie Mareczka z Powiernika?
W Widzącym mamy już do czynienia z Markiem.
No i jest widzącym 👁️ Widz zdąży zauważyć że mam manię na tym punkcie 🤗
Dodatkowo informacja że mają tytuły pójść za granicę jeszcze bardziej napawa mnie dumą. Słowiańską dumą.

Ale wracając do powyższych książek 👀
Czytałem je , słuchałem (polecam!) i odleciałem 🙈

Jakie to jest dobre!

Czytajcie po kolei wszystkie książki.
U @slavicbook jest rozpiska jak chronologicznie.

Z ,,Widzącego” dowiadujemy się że mamy przesrane. W przenośni i dosłownie 👁️
Wrogowie muszą połączyć siły przed ostateczną rozpierduchą. Stwory nie bawią się w typowe akuku. Giń, przepadnij. Domena tych książek. Nie ma drugiej szansy.

Marek wyrusza na szukanie BAŁWANÓW.
Kiepski żart Bogów? Walka o władzę nad każdym ze światów? Krwiste rozprawunki, genialne sceny walki i gigantyczna rozpierdziucha w kulminacji ,,Widzącego”
Opowiadania są i dalszą i osobną częścią. Jak w życiu.
Nie ma czegoś takiego jak lecimy cały czas do jednego punktu, w międzyczasie dużo musi się jeszcze wydarzyć. I tak jest w opowiadaniach. I zbieramy powolutku tak i sprzymierzeńców, jak i tworzymy sobie nowych wrogów. Krwistych, okrutnych wrogów, których największym szczęściem jest nasze nieszczęście. Jak jeszcze ofiara będzie się wykrwawiać z miesiąc do swojego rychłego końca, tym lepiej i radość większa.

Można polegać na humorze autora🤗Ukłony za składanie mebli i spotkanie na grzybobraniu 🤭

Słowianie! Podsumowując- uśmiejecie się, ciary Was przejdą, zgroza Was dopadnie, przeczytacie w trymiga i będziecie wracać do tych pozycji 🔥

Dowiemy się jak powstaje spaleniec 🔥 przyjrzymy się zemście południcy i okrucieństwie największym z możliwych - ludzkiemu spaczeniu 👁️

I czy jest jeszcze nadzieja…?!

Film z efektem kalejdoskopowym to nic innego jak okruchy z książki, kto zatrzyma dostrzeże stwory, które siedzą w Nas, blisko Nas i którymi sami jesteśmy 🤗

Serdecznie polecam!

#instaxprojektyvideorecenzje

,,Widzący” oraz ,,Widzący. Bogowie i Stwory” 10/10

Czytajcie jako jedną książkę 🙏
Kolejny autor i kolejny psychofan autora (tak! To ja 🤣)
Pamiętacie Mareczka z Powiernika?
W Widzącym mamy już do czynienia z Markiem.
No i jest widzącym 👁️ Widz zdąży zauważyć że mam manię na tym punkcie 🤗
Dodatkowo informacja że mają tytuły pójść za granicę...

Druga część przygód Marka Lichockiego oraz jego przyjaciół.

Tym razem nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z niebezpiecznym wrogiem Trojanem, który jakimś cudem uciekł ze swojego więzienia – Pustki. Głównym celem Trojana jest zniszczenie całego świata, ale również zebranie grona swoich popleczników. W związku z tym Marek ponownie przenosi się do Nawii, aby pokrzyżować wrogom plany.

Tylko czy wszystko się uda?
Czy świat zostanie ocalony?
I przede wszystkim jakim cudem Trojan wydostał się z Pustki?

Odpowiedzi na te pytania oraz o wiele więcej znajdziecie w lekturze.
W tej części bohaterowie mierzą się z nowym zagrożeniem oraz nowymi wyzwaniami.

Nie mogłam oderwać się od lektury. Historia jest po prostu świetna i wciąga już od pierwszych stron.
A jeżeli chodzi o zakończenie to jest ono zaskakujące.

Serdecznie polecam strona.394

Druga część przygód Marka Lichockiego oraz jego przyjaciół.

WIDZĄCY
Uniwersum Powiernika, tom II
Franciszek M. Piątkowski

Poznanie kontynuacji świetnej książki zawsze wiąże się z ryzykiem, że nasze oczekiwania zostaną zawiedzione, że historia zupełnie zmieni bohaterów, że to już nie będzie "to samo"... Ciekawi Was, jak to było z drugim tomem serii Franciszka Piątkowskiego? Zapraszam na kilka słów opinii.

Muszę przyznać, że "Widzący" to rzeczywiście nie było "to samo", co pierwszy tom... było zdecydowanie lepiej! Cóż to była za ekscytująca lektura: pełna mroku, niebezpieczeństwa, ryzykownych wypraw, niesamowicie groźnych przygód i kolejnych karkołomnych misji, w których na szali pozostawało nie tylko życie ludzkiego Powiernika, ale także wszystkich światów, wymiarów. Odniosłam wrażenie, że pierwsza część była jedynie wstępem do prawdziwie mrożących krew w żyłach zdarzeń, ekscytujących zwrotów akcji oraz wywołujących dreszcz przerażenia momentów. Ogromnie podobała mi się taka zmiana w intensywności akcji oraz towarzyszących jej emocji.

"Widzący" zdaje się wspięła się na wyższy, bardziej niebezpieczny i zdecydowanie bardziej intensywny poziom, w którym historia niemal zupełnie wykroczyła poza ramy ludzkiego świata. Powieść nabrała niejako powagi, ważności i została obarczona zdecydowanie bardziej mrocznym klimatem. Stało się tak za sprawą niezwykle ważnej misji, jakiej podjął się główny bohater, w której jego rola Widzącego nabrała najistotniejszego znaczenia. Dodatkowo, wraz z poważną misją pojawiło się zdecydowanie więcej budzących grozę zdarzeń oraz potworów, z którymi przyszło Widzącemu walczyć o uratowanie świata. A zdaje się, że to  ledwie przedsmak tego, z czym w niedalekiej przyszłości przyjdzie się mierzyć głównemu bohaterowi - już nie mogę się doczekać, by obserwować te zmagania.

"Widzący" to także część historii, w której ujawnione zostają niektóre tajemnice świata słowiańskich bóstw i powiązanych z nimi domen. Autor w umiejętny i niewymuszony sposób wplata w fabułę skrawki historii stworzenia słowiańskich bogów, dzięki czemu doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi toczących się zdarzeń, bez zbędnej dezorientacji czy frustracji. To również kolejna okazja do zdobycia wiedzy na temat słowiańskiej mitologii, co z kolei sprawia, że nawet laik nie zagubi się w opowieści. Równocześnie jest to forma poszerzenia perspektywy, lepszego, prowadzącego do zrozumienia zaprezentowania świata przedstawionego oraz praw w nim rządzących.

Drugi tom serii ukazuje również przemianę głównego bohatera - tę psychiczną, lecz także, jak się stopniowo okazało, fizyczną,  zwiazaną z dzierżoną przezeń wyjątkową mocą oraz rolą, do jakiej został powołany. Zadziwiające jest to, z jakim spokojem Marek poznaje i poddaje się swemu zupełnie ponadnaturalnemu przeznaczeniu - budzi to sympatię oraz podziw, chociaż w równym stopniu zastanawia i nieco dziwi.
"Widzący" to wciągająca, pełna mroku i zaskakujących zdarzeń kontynuacja tej wyjątkowej, iście słowiańskiej fantastyki. Lektura jest pochłaniająca, budzi mnóstwo emocji, wywołuje dreszcze strachu i grozy, a nade wszystko ciekawi i intryguje od początku do końca. Już nie mogę się doczekać, by poznać dalszy ciąg przygód zadziwiającego Powiernika.
#Książki #widzący #uniwersumpowiernika

WIDZĄCY
Uniwersum Powiernika, tom II
Franciszek M. Piątkowski

Muszę przyznać, że...

Niestety część znacznie słabsza od poprzedniego tomu, a przyznam się, że ostrzyłam sobie na nią ząbki. Coż, literackie rozczarowania są wpisane w czytelnicze ryzyko. Ot, taka sobie przeciętna przygodówka z trochę tendencyjną akcją i lekko irytującym głównym bohaterem, a do tego szczypta zwietrzałej słowiańszczyzny. Można przeczytać, ale również można pominąć i te 3 godziny wykorzystać np. na sen 😉

1. O laboga ileż w tej książce męskich kompleksów i mitomaństwa.
2. Syndrom zbawiciela głównego bohatera niestety psuje troszkę jakoś odbioru. Facet ma tak prostackie podejście do świata, że trudno czasami kontynuować czytanie.
3. Obraz kobiety - no z poziomu fantazji nastoletniego fana Fantazy ;)
4. Dialogi ranią moją inteligencję.
5. A mimo to czytam - bo świat jest ciekawy i rzadko kiedy tak rozbudowany.

1. O laboga ileż w tej książce męskich kompleksów i mitomaństwa.
3. Obraz kobiety - no z poziomu fantazji nastoletniego fana Fantazy ;)
4. Dialogi ranią moją inteligencję.
5. A mimo to czytam - bo świat jest...

Fajna, rozrywkowa seria, która przybliża mitologię słowiańską. Nie jest zbyt ambitna, dialogi są fatalne, ale mimo tego jestem ciekawa co wydarzy się w kolejnych częściach.

Kolejna część z Uniwersum Powiernika. Tym razem przed nami wielka bitwa, która Marek musi stoczyć ramię w ramię z Bogami. Przed Widzącym pojawiają się coraz większe wyzwania, z którymi daje sobie radę bezproblemowo. Jak to się dzieje? Marek zyskuje coraz więcej mocy i jego pozycja jest nieodzowna. Kolorowa opowieść o świcie bogów i stworów, przeniesiona do teraźniejszości, z którą łatwo się utożsamić. Doceniam bardzo dowcipne wątki takie jak wampir-weganin Radzio o Strzygoń Bezmir – prywatny adiutant. Polecam bardzo.

Nadciąga zło. Niewyobrażalna, mroczna siła wydostała się na wolność, a jedyne czego pragnie to zniszczenie wszystkiego co napotka na swojej drodze. Jedni uważają, że tej siły nie da sie juz powstrzymać, w innych z kolei wciąż tli się iskierka nadziei na to, że wszystko wróci do normy.
Czy zwaśnieni dotąd Bogowie zjednoczą się, by wspólnie pokonać wroga?

Jedno jest pewne: Marek po raz kolejny zostanie wystawiony na próbę i to od niego będzie zależała przyszłość Jawii, Prawii i Nawii.

Emocje jeszcze nie opadły po poprzednim tomie, a Autor ponowne serwuje ich porządną dawkę.

,,Widzący,, jest drugą częścią całej serii i w tym tomie jeszcze bardziej zżyłam się z bohaterami. Zostali wykreowani w taki sposób, że niemal namacalnie odczuwamy ich emocje. Tym samym cieszę się, że główni bohaterowie mają odmienne charaktery, co nadaje niesamowitego klimatu w łączącej ich relacji.

Cóż mogę powiedzieć. Każdy element tej historii został przemyślany, a każdy wątek znajduje swoje zwieńczenie, tworząc tym samym jedną spójną całość.
Świat, który wykreował Autor jest magiczny i pozwala Czytelnikowi puścić wodze fantazji.

W książkach, po które sięgam, przykuwam znaczną uwagę do sposobu w jaki poprowadzone są dialogi, bo to właśnie one są podstawą każdej opowiadanej historii. Tutaj wszystko ze sobą współgra, co sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to koniecznie sięgnijcie po tę serię!

Czy zwaśnieni dotąd Bogowie zjednoczą się, by wspólnie pokonać wroga?

Jedno jest pewne:...

"Ja nie chce kończyć tej książki" - kiedy ostatnio zdarzyło się Wam tak powiedzieć bądź pomyśleć, przy jakiej powieści i dlaczego?

"Widzący" to kontynuacja niesamowicie wciągającego "Powiernika" autorstwa Franciszka M. Piątkowskiego. Możecie czytać ją przed lub po opowiadaniach, ale najważniejsze jest to, że jak już przeczytacie pierwszy tom to musicie przeczytać kolejny. Tu nie ma miejsca na wymówki! Zapytacie zapewne dlaczego... Odpowiedź jest prosta! Ta część jest równie genialna jak poprzednia, a może nawet lepsza.

W tym tomie wsiąkamy w ten świat jeszcze bardziej wraz z bohaterem, na którego czeka nielada zadanie. Towarzyszenie mu podczas jego wykonywania to świetna rozrywka, a przy okazji klimat jaki został tu stworzony sprawia, że nie chcemy odłożyć książki i przerwać czytania jednocześnie nie chcąc jej kończyć.

Tradycyjnie polecę również Wam audiobooka, którego momentami słuchałam tylko dla efektów dźwiękowych i głosu lektora, ale to dlatego, że ma niesamowity klimat i aż chce się go słuchać bez końca.

Chętnie będę wracać do tej historii i cieszy mnie niezmiernie fakt, że kupiłam cała tą serię i mam ją na półce. To jedna z tych historii, które zasługują na wyjątkowe miejsce na regale i to nie tylko ze względu na motywy słowiańskie.

Ogromnie Wam polecam ten tom jak i wszystkie książki z Uniwersum Powiernika!

Marek znów ląduje w Nawii z misją, tym razem ocalenia świata a nie białogłowy.
Cały czas wzrasta jego moc i doświadczenie. Pod tym względem seria przypomina grę RPG.
Drugi tom jest zdecydowanie mocniejszy. Szybsza akcja, więcej stworów.
Świetny opis bitwy między bogami.
Na koniec dostajemy zajawkę do trzeciego tomu.
Ja chyba jednak muszę sobie odpocząć chwilę od tej serii. Zaczynam widzieć schemat łączący 1 i 2 część.

Marek znów ląduje w Nawii z misją, tym razem ocalenia świata a nie białogłowy.
Drugi tom jest zdecydowanie mocniejszy. Szybsza akcja, więcej stworów.
Świetny opis bitwy między bogami.
Na koniec dostajemy zajawkę do trzeciego tomu.
Ja chyba jednak muszę sobie odpocząć chwilę od tej...

• Audiobooki