The Whisper Man

2019-04-20
Inne

Książka bardzo przypadła mi do gustu, napewno sięgnę po więcej od tego autora

Książka bardzo przypadła mi do gustu, napewno sięgnę po więcej od tego autora

Interesująca i trzymająca w napięciu historia z ciekawym zakończeniem. Polecam.

Interesująca i trzymająca w napięciu historia z ciekawym zakończeniem. Polecam.

Ciekawy pomysł na thriller, ale wykonanie słabe. Lubię, gdy na początku dostajemy tajemnice, im bardziej nieprawdopodobne i zagmatwane, tym lepiej. Tylko że później te tajemnice trzeba rozwiązać, połączyć logicznie wątki i dać czytelnikowi dobre zakończenie, a tutaj tego zabrakło.
Do tego autor zaserwował nam długie, rozwlekłe i powtarzające się opisy, które bardzo szybko zaczęły mnie nudzić i w pewnym momencie zaczęłam przeskakiwać od dialogu do dialogu, bo reszta była zwyczajnie nużąca. A szkoda, bo zapowiadała się ciekawa historia.

Niezła ! Ale spodziewałem się czegoś mocniejszego !

Niezła ! Ale spodziewałem się czegoś mocniejszego !

Banalna ale wciągająca. Szybko się czyta.

Banalna ale wciągająca. Szybko się czyta.

"Szeptacz" to naprawdę poruszająca i niezwykle klimatyczna powieść, która z pewnością zapadnie w pamięć na długo po zakończeniu lektury. Alex North stworzył niezwykłą opowieść o relacjach międzyludzkich, strachu, nadziei, dobru i złu, gdzie centralnym punktem jest historia ojca i syna. Pisarz Tom Kennedy, wraz z synem, przeprowadzają się do nowego miasta, ale szybko okazuje się, że ta przygoda będzie dużo bardziej mroczna i przerażająca, niż się początkowo wydawało.

Historia porusza wiele istotnych i uniwersalnych tematów, takich jak miłość, wsparcie, komunikacja czy walka z demonami przeszłości. Przekazuje czytelnikowi, jak kluczowe znaczenie ma bliskość i porozumienie w relacjach międzyludzkich, a także jak ważne jest otwarcie się na innych i wspólne pokonywanie trudności. Wątek ojca i syna sprawia, że czytelnik utożsamia się emocjonalnie z bohaterami, odczuwając ich ból, strach i nadzieję razem z nimi.

Klimat powieści, zbudowany poprzez mroczne tony, tajemnicze wydarzenia i atmosferę grozy, zdecydowanie przyciąga uwagę czytelnika, nie pozwalając mu oderwać się od lektury. Dodanie elementu Szeptacza, który szepcze pod oknami dzieci, to niezwykle oryginalny pomysł, który podkreśla napięcie i zagrożenie, jakie czeka na bohaterów.

Język powieści jest prosty i bardzo przystępny, co sprawia, że czytelnik łatwo może się zżyć z bohaterami oraz przeżywać z nimi kolejne wydarzenia. "Szeptacz" to książka, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala o sobie zapomnieć. Trzymająca w napięciu fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji i emocjonalna historia ojca i syna sprawiają, że ta książka zasługuje na uznanie i miejsce na półce każdego miłośnika dobrego thrillera.

Nie jest wybitna, ma swoje mankamenty, ale wciąga.

Nie jest wybitna, ma swoje mankamenty, ale wciąga.

Świetny, klimatyczny thriller. Podobała mi się rozwijająca się relacja między ojcem a synem i rozwiązanie zagadki. Lekka książka na wieczór po ciężkim tygodniu pracy. Bardzo polecam.

Całkiem poprawny thriller z wątkiem dityczącym relacji ojców z synami :-). To taka synteza, niemniej przyjemnie się słuchało, ciekawa, makabryczna i kilkuwątkowa fabuła. Nie ma co się rozpisywać, gdyż nie jest to dzieło, które będzie pamiętać się długo, ale warto dać szansę.

Na pewno nie jest to najlepszy thriller jaki w życiu przeczytałam, ale podobała mi się tajemnica, która spowijała każdego z bohaterów, oczywiście wielu rzeczy można się było szybko domyślić, ale nie zmienia to faktu, że książka delikatnie trzyma w napięciu. Dla mnie dużym minusem były dialogi, wydawały mi się strasznie sztywne, co wprowadzało jakąś taką nienaturalną atmosferę do rozmów.
Duży plus za ukazanie dziecka radzącego sobie z traumą na swój sposób, ogólnie podobało mi się to w jaki sposób bohaterowie podchodzili do swoich problemów i w jaki sposób autor przedstawiał je czytelnikowi.
Myślę, że to pozycja warta uwagi.