Ugotuj sobie szczęście. Jak Duńczycy

2019-09-18
2019-09-18
Katarzyna Skarżyńska
kulinaria kuchnie świata Dania

„Ugotuj sobie szczęście. Jak Duńczycy” Caroline Fleming to książka kucharska, która może zmienić podejście do gotowania.

JAK TO WYGLĄDA
Książce Caroline Fleming przyświeca idea pysznego jedzenia i wspólnego celebrowania każdej chwili. Autorce zależy na tym, by to co jemy nasyciło serce, umysł, ciało oraz duszę. Tworząc i dopracowując swoje przepisy jednocześnie daje czytelnikowi swobodę w wyborze i modyfikacjach.

Książka jest podzielona na kilka tradycyjnych rozdziałów. Znajdziemy przepisy na przekąski, wypieki, desery, mięsa, ryby, warzywa i zupy. Większość przepisów została okraszona pięknymi fotografiami, a całość została wydana na kredowym papierze. Przepisy są bardzo proste i niewymuszone, choć część z nich składa się ze sporej ilości składników.

PROSTO
Z książki Fleming bije klimat życia w rytmie slow. Zachęca by sztukę uważności uprawiać również w stosunku do jedzenia. By od czasu do czasu bardziej się postarać , eksperymentować i nie spieszyć się. Nie oznacza to jednak wymyślnych składników czy długiego stania przy garach co to to nie. W ciągu ostatnich dni udało mi się przetestować kilka przepisów i rzeczywiście ich przygotowanie nie sprawiło mi kłopotów, a co więcej nie trwało zbyt długo.

JEDNA WIELKA INSPIRACJA!
Książka Caroline Fleming została przepięknie wydana. Każda strona to garść inspiracji kulinarnych, stylizacyjnych i wnętrzarskich. Do tego Caroline podchodzi do swoich przepisów z dystansem. Nie każe nam wszystkiego dokładnie odmierzać i gotować w sztywno określonych ramach, choć jej przepisy są przemyślane i dopracowane. Daje miejsce na fanaberie. Jeśli chcemy coś zmienić to zawsze jest to OK.

PODSUMOWANIE
„Ugotuj sobie szczęście” to bardzo przyjemna kucharska publikacja, która proponuje mnóstwo fantastycznych przepisów na pyszne domowe jedzenie. Proste i bardzo intuicyjne. Naczelną zasadą jest to by po prostu było pysznie. „Ugotuj sobie szczęście” to również idealna propozycja na jesienną chandrę, gorszy dzień w pracy czy przebrnięcie przez pierwsze przeziębienia. To jedzenie ma sprawić by było nam miło, przyjemnie i cudownie miękko.

Jeśli szukacie książki, która proponuje domowe jedzenie, dzięki któremu będzie nam lepiej na sercu, duszy i brzuchu to książka Caroline Fleming to dobry wybór

A jeśli już powoli szukacie świątecznych upominków, to ta książka jest idealna na prezent!

JAK TO WYGLĄDA

• 52 KSIĄŻKI - 2022