Przypływ. Magazyn literacki

2019-09-10
2019-09-10
9788381195683
magazyn literacki Polonia Przypływ Aleksander Janowski

Niesamowicie wciągający zbiór prozy i poezji polskich znanych i mniej znanych autorów. To literatura przede wszystkim odbiorców z kręgu polskiej Polonii, która wręcz pragnie polskiego słowa na obczyźnie. Redakcją magazynu podjął się Aleksander Janowski. Tutak każdy znajdzie coś dla siebie. To będzie cała seria magazynów, zatem nie jest to spotkanie z literaturą na raz. Doskonały pomysł, czekam na następne

Fantastyczny pomysł, by magazyn literacki wydać w formie książki. Jej objętość pozwala na "szersze" wypowiedzenie się, nie ograniczone ściśle wymaganą liczbą znaków ze spacjami. Różnorodność tematyczna zaskakuje :) Dla każdego coś dobrego! Kilkoro autorów, którzy wstawili swoje teksty do Magazynu, stworzyło ciekawą mieszankę literacką. Można przeczytać biografię, zatopić się w powieści, zamyślić przy poezji, czy zaczerpnąć natchnienia na stworzenie przedstawienia teatralnego - scenariusz gotowy, tylko brać i grać! :)
"Przypływ" tworzą ludzie z pasją - Polonia zasiedlająca przepiękną Florydę - raj, jak mówi jedna z autorek Anna Kłosowska.Do tego raju wpuszczają nas, przybliżając zarówno krajobrazy, jak i gościnność tamtejszej społeczności.
Magazyn literacko-publicystyczny, bo taki charakter będzie mieć, wydawany będzie cyklicznie, zatem warto poczytać, pomyśleć, a może nawet odważyć się i przesłać na adres wydawcy swoją propozycję dołączenia do grona współautorów Magazynu...Kto wie, może panu Aleksandrowi Janowskiemu spodoba się tekst i zechce dołączyć do któregoś numeru? Kto wie... nic tak nie zbliża ludzi do siebie jak miłość do literatury!