Najeźdźcy

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
The Invaders
literatura piękna
Ania

Cheryl zawsze była na uboczu idealnej społeczności Little Neck Cove. Wie, że nie pasuje do perfekcyjnych żon perfekcyjnych mężów. One też to wiedzą. Kobieta w ich świecie ma swoją datę przydatności towarzysko-związkowej i Cheryl doskonale wie, że jej czas właśnie mija. Rozpaczliwie próbuje odnaleźć namiastki bliskości i udawać, że znajduje radość w swoim życiu. Kiedy pasierb Cheryl, Teddy,...

Kiedy pasierb Cheryl, Teddy, zostaje wyrzucony ze studiów i wraca do rodzinnego domu, drobne rysy na obrazie idealnego życia zamieniają się w głębokie pęknięcia. On też tu nie pasuje.

Z początkiem lata sąsiedzi Cheryl zaczynają się organizować przeciwko obcym pojawiającym się na ich terenie. Oskarżają ich o akty wandalizmu i przemocy, próbując zachować nieskazitelne wyobrażenia o samych sobie.

Biały płot, którym odgradzają Little Neck Cove od reszty świata, staje się dla Cheryl i Teddy'ego pułapką bez wyjścia.

Ze znanych motywów znudzonych żon, rozleniwionych młodzieńców, zdradzających mężów i podejrzliwych sąsiadów Karolina Waclawiak buduje zupełnie nową, intrygującą opowieść o starzeniu się, dysfunkcyjnych związkach i nie całkiem spokojnym życiu na przedmieściach.

źródło opisu: https://relacja.net/product-pol-407-Najezdzcy.html

źródło okładki: https://relacja.net/product-pol-407-Najezdzcy.html

KsiążkaWPigułce | 2019-09-18
Przeczytana: 18 września 2019

11 września miala premierę druga powieść wielokrotnie nagradzanej za swe teksty Polki mieszkającej od dziecka w Stanach Zjednoczonych.
Karolina Waclawiak oddaje w ręce czytelnika historię, która mogłaby się zdarzyć. Pewnie nawet zdarzyła się w niejednej rodzinie: podobne scenariusze, ale zakończenia były zgoła różne. Historia podobna niezależnie od miejsca, gdzie żyją bohaterowie. Może nawet Ty czy ja moglibyśmy utożsamiać się z Cheryl?

Na obrzeżach Florydy, w dzielnicy, gdzie mieszka elita, a miliony dolarów niemal wysypują się z kieszeni obywateli - spotykamy dwoje ludzi niepasujących do reszty nowobogackich i zmanierowanych mieszkańców. Cheryl - druga żona biznesmena, z trudną przeszłością umoczoną w biedzie i nędzy - żyje w złotej klatce, gdzie głównym problemem jej i kobiet wokół jest kolor stroju do gry w tenisa. I jej cichy towarzysz niedoli - pasierb, półsierota i lekoman Teddy. Wyrzucony ze studiów, nieumiejący nawiązać prawidłowych relacji międzyludzkich miota się w...

Konrad Urbański | 2019-09-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 16 września 2019

To świetna powieść o płotach, ogrodzeniach, murach i gettoizacji, które fundujemy sami sobie i sobie samym. Ale jak w każdej dobrej opowieści (a Najeźdźcy Karoliny Waclawiak są taką opowieścią), to, co widoczne na pierwszy rzut oka, to tylko powierzchnia.

Idealna społeczność: Little Neck Cove. Biznesmeni i inni “ważni” mężczyźni; znudzone, starzejące się kobiety-mamuśki, dla których wyrwanie świeżego, młodego mięsa, jest aktualnym celem i wyzwaniem; synowie i córki, zepsuci, o idealnie pustych oczach i ciałach, do którego inni ojcowie będą się mogli masturbować w łazience. Zawsze trafi się jednak czarna owca, ktoś, kto musi psuć krajobraz bez skazy. W Najeźdźcach są to Cheryl i Teddy. Ona jest drugą żoną Jeffreya, a on jego pierwszym i jedynym synem. Cheryl i Teddy nie pasują do Little Neck Cove: ona jest z zewnątrz, a on średnio zasługuje na bycie synem kogoś takiego jak Jeffrey. Ćpa i w dodatku nie ma dobrej roboty.

W końcu w społeczność bez skazy wchodzi obcy. Chyba...

Booknieci | 2019-09-17

Często zdarza się nam zakładać maski. Niekiedy przywierają wręcz one na stałe do naszych twarzy. Ciężko je zmienić, więc zaczynamy to codzienne aktorstwo nazywać normalnością. Powodem dla którego to robimy jest szeroko pojęty „toksyczny świat”, nieprzyjazne otoczenie. Co, jeśli sami przy okazji stajemy się jego współtwórcami?
“Najeźdźcy”
to powieść napisana przez Karolinę Waclawiak, scenarzystkę i pisarkę ze Stanów Zjednoczonych, posiadaczkę polskich korzeni (Karolina urodziła się w Łodzi). Powyższy tytuł to druga książka w dorobku autorki. Waclawiak z tworzeniem jest jednak za pan brat – była redaktorką magazynu Believer, a obecnie zarządza działem kultury w Buzzfeed News. Cała akcja powieści skupia się wokół społeczności Little Neck Cove. Jej członkowie to ludzie, którzy odnieśli szeroko pojęty sukces – posiadają spory majątek oraz oraz idealne rodziny. Jednym słowem wiodą idylliczne życie. Jedną z członkiń grupy jest Cheryl: druga żona Jeffreya i macocha Teddy’iego. Z powodu...

zagubieniwkrainie | 2019-09-13

Zagubieni w Krainie Książek * https://zagubieniwkrainieksiazek.blogspot.com/

„Najeźdźcy” są według mnie wyjątkowi i śmiało mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych pozycji, które czytałam w tym roku. Jednak najpierw kilka słów o fabule.
Akcja rozgrywa się w miasteczku Little Neck Cove w Connecticut, w dzielnicy bogatych facetów i ich żon, które są znudzone i uwielbiają upokarzać innych. Jak przystało na amerykańskich bogaczy, posiadają piękne domy z prywatnymi plażami i wypielęgnowanymi trawnikami. Funkcjonuje również w tej dzielnicy elitarny klub, w którym to członkowie z kieliszkami mimozy i sangrii zarządzają przedmieściami. I oczywiście od czasu do czasu się zdradzają.
Jednak wśród tej elity znajdują się dwójka outsiderów, którzy posiadają odmienne wartości od nadmorskiej enklawy. Są oni również narratorami tej historii. Cheryl, druga żona Jeffreya, nie pasuje do obrazu wyidealizowanego społeczeństwa – powodem jest jej pochodzenie oraz trudna przeszłość. Jej małżonek jest...

marika | 2019-09-11

To moja pierwsza książka Wydawnictwa Relacja , ale już wiem, że nie ostatnia. „Najeźdzy” zaspokoiły moją potrzebę dobrej mocnej obyczajówki w klimatach „Wielkich kłamstewek” Liane Moriarty czy książek Hermana Kocha.
Little Neck Cove to dzielnica bogatych uprzywilejowanych białych mężczyzn i ich znudzonych żon. Mieszkają w pięknych domach z prywatnymi plażami, powiewającymi amerykańskimi flagami i wypielęgnowanymi trawnikami. W małej zamkniętej społeczności funkcjonuje snobistyczny klub, ktorego członkowie z kieliszkami mimozy i sangrii knują i rządzą przedmieściami, a od czasu do czasu nawzajem się zdradzają.
Wśród mieszkańców nasi narratorzy - dwoje outsiderów mających inne wartości i niepasujących do towarzystwa nadmorskiej enklawy. Nieperfekcyjna Cheryl ma 44-lata i czuje, że coraz bardziej oddala się od swojego dużo starszego męża. Oraz Teddy jej psierb, który wyrzucony ze szkoły wraca z powrotem na stare idealne śmieci i nie potrafi się w nich odbaleźć. Tymczasem mieszkańcom...