Koniec samotności

Wydawnictwo: Wielka Litera
Agnieszka

Kontynuacja „Samotności w Sieci”, książki-fenomenu. Główni bohaterowie „Końca samotności” to nowe pokolenie. Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale… w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby. Wszystkie postaci niespodziewanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego...

Kontynuacja „Samotności w Sieci”, książki-fenomenu.

Wszystkie postaci niespodziewanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.

źródło opisu: https://wielkalitera.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

magdaandbooks | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Koniec samotności 📖 Janusz Leon Wiśniewski
Druga część książki S@motność w sieci już u mnie ❤
Co ciekawe główny bohater to syn Agnieszki, bohaterki pierwszej części, więc jest kontynuacja. Samotność... czytalam dawno temu i zrobila na mnie ogromne wrażenie. Ta książka też jest mądra i bardzo ciekawa w odbiorze, historia oryginalna i wciągająca, ale już nie było tego efektu wow 😂
Jednak to książka, które warta jest polecenia ❤❤❤❤❤❤

MikeParcero | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autor chyba nieświadomie napisał książkę anty-małżeńską. Nie żeń się mężczyzno, bo zostaniesz albo bezdomnym menelem albo będziesz nieświadomie wychowywał syna jej kochanka, któremu na dodatek nada jego imię.
Natomiast dla młodych mężatek, którym zdarza się skok w bok to pozycja obowiązkowa.Zrozumiesz, że to była wina twojego męża i tylko on jest odpowiedzialny za twoją małą zdradę. Czy wtedy życie nie będzie piękniejsze?

wiesia | 2019-10-17

lekkie rozczarowanie, ale niezmiennie uwielbiam autora za łady, subtelny i szlachetny przekaz o ludziach.

paratexterka | 2019-10-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 13 października 2019

Kto by się spodziewał, że po nastu latach Wiśniewski wskrzesi “Samotności w sieci”. Autor robi to w swoim zawoalowany stylu, bez uprzedniego przygotowania czytelnika na to, co nadejdzie. W kontynuację historii sprzed lat wsiąka się i dopiero w pewnym momencie orientuje, że własna wrażliwość niezauważalnie wzrosła, a czytanie tożsame jest z czuciem. Nadia i Jakub ledwo przypominają swoich rówieśników z pokolenia Z. Za to w zachowaniach, potrzebach, odczuciach czy pośrednich sposobach wyrażania dużo bliżej im do innego Jakuba i innej Jej, z innych czasów i innej książki. Nowi bohaterowie mają jednak tu i teraz, na których mogą budować przyszłość, a nie wyrwane przeszłości wspomnienia, mające stworzyć podwaliny relacji wymykającej się ramom. “Koniec…” jest pod wieloma względami inny niż “Samotność…”, ale to nadal ta sama historia, która raz poznana, wraca w żywych obrazach, kiedy przyjdzie do głowy. Zupełnie, jakby była kawałkiem prawdziwych przeżyć. A przynajmniej jedną z książek życia.

anielica | 2019-10-16
Przeczytana: październik 2019

grzechem byłoby nie przeczytać drugiej części jednej z moich ukochanych książek. Kocham Pana...Panie Wiśniewski!!!!!

Anna | 2019-10-16
Przeczytana: 16 października 2019

„Koniec samotności” Janusza Leona Wiśniewskiego nie do końca jest kontynuacją bestselleru jakim przed laty okazała się powieść „Samotność w sieci” tego autora.
To książka o miłości dwojga młodych ludzi, którzy poznali się nie przez internet, ale dzięki niemu. Uczucie, które łączy tych dwoje jest romantyczne, pełne namiętności i oddania. Jest ono zdecydowanie kanwą fabuły. Ta zaś nawiązuje do historii sprzed lat. Znajomości i miłości, która na chwilę połączyła dwoje równie młodych ludzi, bohaterów książki „Samotność w sieci”.
„Koniec samotności” jest też książką o tej właśnie książce.
To powieść mająca więcej niż dwoje bohaterów. Nadia i Jakub żyją, pracują, bywają. Cieszą się, kochają, ale i cierpią. Nie tylko oni, ale również osoby im bliskie. Historie poszczególnych bohaterów poruszają i zapadają w pamięć.
Janusz Wiśniewski potrafi pięknie jak mało kto pisać o miłości. Miłość łącząca Nadię i Jakuba jest idealna. Zmysłowa, ale i mądra.
Sięgając po „Koniec samotności” nie...

KamilaPudel | 2019-10-16
Przeczytana: 16 października 2019

Po książkę sięgnęłam jak większość zapewne z sentymentu do części pierwszej. I nie byłaby zła gdyby nie tak nachalne przedstawianie przez autora swoich poglądów politycznych. Pomimo, że mam poglądy dość zbieżne z poglądami autora to uważam, że tak usilne wciskanie ich w powieść która nie omawia problemów społecznych ani nie jest reportażem było baaaaaaaardzo płytkie i słabe. Ale rozumiem że autor potrzebował się komuś podlizać albo uzewnętrznić. Dobrze, że książkę czytałam po wyborach, bo po takiej dawce negatywnych przekazów na temat współczesnej polityki państwa aż ma się ochotę z przekory iść i zagłosować na złość autorowi. Autorze, nie idź tą drogą!

książek: 1944
Weronika | 2019-10-16
Przeczytana: 16 października 2019

Kiedy czytałam przed laty "Samotność w sieci" miałam mniej więcej tyle lat co główna bohaterka. Porwała mnie tamta książka, zachwyciła. Takie pisanie o emocjach, takie przeżywanie, tak wielka wrażliwość na świat i życie. Właściwa książka we właściwym czasie.
Obecnie gdy jestem o 20 lat starsza mój odbiór rzeczywistości jest inny - bardziej dojrzały, bardziej wyważony, mniej emocjonalny. Emocje i wrażliwość dalej są we mnie, ale to nie one sterują większością moich działań, jak to bywało przed laty.
Sięgając po "Koniec samotności" miałam nadzieję, że autor także będzie pisał z dojrzalszej, mądrzejszej perspektywy. I tu doznałam rozczarowania. Mam wrażenie, że autor nie chce pogodzić się z przemijaniem i dojrzewaniem. Młodzi ludzie, kolejne pokolenie, są wręcz perfekcyjnie młodzi - piękni, mądrzy, ze wspaniale rysującą się karierą - pomimo, a może dzięki traumom swojego życia. Tak perfekcyjni, że aż... nudni. Z kolei starsze pokolenie ... też jest nudne. Agnieszka, namiętna,...

Basia | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

Powieść mądra, ale liczyłam na większą dawkę emocji. Trochę taka przegadana.

BooksCatTea | 2019-10-14

S@motność w sieci czytałam jako nastolatka, jeszcze w gimnazjum. Wtedy ta książka była dla mnie kopalnią cytatów, które krążą w mojej głowie do dziś. Jeżeli natomiast chodzi o Koniec samotności to zbyt wiele małych cennych diamencików nie znalazłam, właściwie mogłabym policzyć je na palcach jednej ręki. Sam początek był dla mnie strasznym rozczarowaniem - wiało nudą, rozwlekłością i często zdarzało mi się ziewać. Jednak warto przebrnąć przez tą niezbyt interesującą część, bo później zaczyna się już melancholia, nuta zadziorności i sarkazmu, które zachwyciły tak wielu czytelników poprzedniej książki. Nie jest to tytuł, który można szybko chłonąć, rozprawić się z nim w jeden wieczór. Tę książkę trzeba czytać powoli, delektować się każdym kolejnym zdaniem, może chwilami niektóre wersy przeczytać dwa razy. W opisie z tyłu okładki zaintrygowała mnie wzmianka o tym, że "historia nabierze kryminalnego tempa". Troszkę to stwierdzenie jest na wyrost i poczułam się oszukana, bo przebiegu...