Koniec samotności

Okładka książki Koniec samotności Janusz Leon Wiśniewski Patronat Logo

Lubię jak Wiśniewski pisze… tak pięknie opisał miłość dwojga młodych ludzi, że sama chciałabym to przeżyć. Żałuję, że nie przypomniałam sobie wcześniej Samotności w sieci, czytałam ją wiele lat, ale pamiętam, że ten sam skurcz w żołądku, to samo napięcie towarzyszyło mi wtedy i teraz. Piękna, mądra książka.

Już dawno nie czytałam tak nudnej książki. Aż trudno uwierzyć, że to kontynuacja Samotności w sieci. Przeczytałam do końca, ale bardzo mnie wymęczyła.

Po książkę pobiegłam jak tylko pojawiła się w sklepach.........I żałuję że ją kupiłam i przeczytałam....Ocena 3 to i tak dużo....

Chyba pierwsza książka, o której nie wiem do końca co napisać. Mieszane uczucia. Nie mówię "nie", ale czy warto czytać? Na pewno piękne opisy, piękne wymiana e-mail między młodymi ludźmi. Jest wiara w młodzież :D.
Jeśli ktoś lubi czytać książki seriami to polecam. A tak to 50/50

Zakończenie bardzo piękne i daje troszke do myślenia ;)

Jeśli ktoś lubi czytać książki seriami to polecam. A tak to 50/50

Zakończenie bardzo piękne i daje troszke do myślenia ;)

Okrutną tęsknotę przypomniała mi ta książka. Pamiętam te emocje sprzed 18 lat, kiedy to w porywach serca czytałam część 1. Dzisiaj już wiem, że trzeba uważać o czym się marzy. Wiśniewski potrafi roztrzaskać w drobny pył tak skrzętnie pielęgnowaną skorupę. To nie powinien być koniec, jeszcze nie. Ja się z końcami nie godzę.

Podobała mi się, bo jest " mądra " mówi o ważnych rzeczach w życiu człowieka. Może komuś wydać się nudna, ponieważ zawiera dużo opisów - słów określających uczucia i emocje. Nie jest książką do prześliźnięcia się po tekście. Każda sytuacja czy zachowanie bohaterów powieści zawiera szczegółową analizę czy to emocjonalną czy też techniczną - rzeczową.

Dużo fachowej wiedzy z dziedzin znanych autorowi wplecionych z sensem w treść książki.

Szalony seks przeplatany czułymi, ciepłymi wspomnieniami albo na odwrót.

Bardzo ciekawe spostrzeżenia i dedukcje m.in.

" Depresja jest formą szaleństwa, tyle że wolniej się rozwija, ale kiedy się już rozwinie, jest tysiąckroć bardziej niebezpieczna. Ludzie którzy zwariowali, zabijają się jedynie przez nieuwagę lub typową dla szaleńców nieostrożność. Nigdy z własnej woli.
Natomiast w zaawansowanej klinicznej depresji myśli samobójcze dotykają stu procent badanych, a próby samobójcze podejmowało ponad dwie trzecie.
Generalnie w Polsce, ze wszystkich powodów, jest osiem razy więcej samobójczych zgonów mężczyzn niż kobiet. Typowy dla natury ludzkiej imperatyw, żeby się nie poddawać, u wszystkich chorych na kliniczną depresję całkowicie przestaje obowiązywać. "

Moim zdaniem, nauka " przybiera " postać człowieka.
Niewątpliwie autor - fachowiec w wielu dziedzinach, wiedzę naukową przenosi na uczucia, odczucia i relacje między ludźmi. Próbuje pokazać m.in. jaki geny mają wpływ na potomstwo. Niezależnie od proporcji " gena nie wydłubiesz "
- Kuba ewidentnie jest podobny do Jakuba ale ma wiele
cech matki.

Ponad to pokazana jest niemodna obecnie, utopijna miłość do matki. Ogromna, piękna więź między obojgiem.

Książka refleksyjna dla starszych czytelników.

Dużo fachowej wiedzy z...

Minęła chwila zanim książka mnie wciągnęła ale finalnie czytało się ją bardzo dobrze. Niestety mam wrażenie, że wątek został zbyt wcześnie urwany.

Nie da się tego czytać. Książka tak słaba, że nadaje się tylko do kosza.

Nie da się tego czytać. Książka tak słaba, że nadaje się tylko do kosza.

Niestety, ale 'Koniec samotności' tylko w niewielkim stopniu dorównuje stylem 'Samotności w sieci'. Z kart książki rozpościera się megalomania autora, przez co była bardzo toporna w odbiorze.

Chciałbym przeżyć taką miłość jak opisuje autor. Rozumieć i kochać drugą osobę mocno, głęboko z przekonaniem, że jest dla mnie najważniejsza na świecie. Dla mnie to jedna z najpiękniejszych książek o miłości, nie tylko między dwojgiem zakochanych, ale także między dziećmi a ich rodzicami.

Video

Video