Selekcja. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Okładka książki Selekcja. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą Arkadiusz Kups, Agata Parafjańczuk
Okładka książki Selekcja. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Arkadiusz KupsAgata Parafjańczuk Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
Bellona
2019-08-22
2019-08-22
Survival grom militaria wojsko

Okładka książki Rafał Jackiewicz. Życie na ostrzu noża Łukasz Chmielewski, Rafał Jackiewicz, Artur Łukaszewski
Rafał Jackiewi... Łukasz Chmielewski,...
Okładka książki Cel za horyzontem. Opowieść snajpera Gromu Krzysztof Kotowski, Karol K. Soyka
Cel za horyzon... Krzysztof Kotowski,...
Okładka książki Sebastian Mila. Autobiografia Sebastian Mila, Leszek Milewski
Sebastian Mila... Sebastian Mila, Les...

Ehhh, dzięki tej książce mogłem się cofnąć do czasów dzieciństwa kiedy jako dzieciak byłem tym programem zafascynowany. Książka napisana bardzo przystępnym językiem ze sporą ilością zdjęć oraz dużą ilością relacji bezpośrednich uczestników selekcji. Polecam.

"my im tu fundujemy profesjonalne piekło (...) Człowieka można zajeździć w trzydzieści minut, ale nie o to chodzi. Trzeba go podgotować tak, aby doszedł do granicy wytrzymałości fizycznej, i potrzymać go tak przez kilka dni. Wtedy wszystko jest jasne, kto ma słabą psychę"

Pamiętam jak byłam młodsza i z przejęciem oglądałam wykańczające zmagania śmiałków którzy chcieli być jak Rambo. Ich walkę ze swoim ciałem i psychiką. Ich zadania, przeprawy, motywację. Oglądałam i podziwiałam. W końcu należę do pokolenia, które wychowywało się na Medal of Honor czy Call od duty więc jarają mnie takie rzeczy.
W książce Selekcja możemy zobaczyć jak to się wszystko zaczęło. Poznać lepiej majora Kupsa, który zapoczątkował to jakże oryginalne wydarzenie, które przez 20 lat stało się marką samą w sobie.
To również wspomnienia ludzi, którzy odważyli się pokonać własne słabości i sprawdzić się w teście, gdzie taplanie się w błocie, podtopienia, bąble na stopach i rany do mięsa były na porządku dziennym. Gdzie brud z człowieka odpadał sam po kilku dniach a suche skarpetki i buty były największym pragnieniem. Gdzie kilkanaście kleszczy dziennie wbijających się w ciało było czymś normalnym.
Delfinki, pompki, brzuszki i tak do zajechania. Nie ma że boli. Do póki walczysz jesteś zwycięzcą. Szacun selekciarze.

• Surwiwal
  • Reportaż
  • Biografie, reportaże, fakty...
  • Militaria

Dodaj cytat z książki Selekcja. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą