Afgański Tryptyk

Bellona
2018-05-10
2018-05-10
Wojna Afganistan wojsko misje zagraniczne

Okładka książki Selekcja. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą Arkadiusz Kups, Agata Parafjańczuk
Selekcja. Dopó... Arkadiusz Kups, Aga...

Z braku laku można przeczytać... Naval czy kafir lepsze książki.... ja nie poczułem klimatu tej pozycji...

Trochę skusiła mnie opinia Navala na okładce książki. Niestety po zakończeniu lektury odnoszę wrażenie, że autorka nie bardzo wiedziała co chce tą książką przekazać. Moim zdaniem została napisana beż żadnego pomysłu. Od fabuły, zaczynając, poprzez akcję i na bohaterach kończąc. Krzyżują się w niej drogi więcej niż dwóch bohaterów i brak jest związków pomiędzy nimi i wydarzeniami, w których biorą udział. A jeśli są to są bardzo luźne, zdawkowe i czasami wręcz naciągane. Plusem książki jest to, że przyjemnie i szybko się ją czyta. Tylko czy warto przez to tracić na nią czas? Moim zdaniem nie bo to bardzo przeciętna książka.

Książka lekka, przeczytałam ją nawet nie wiem kiedy. Tylko o czym właściwie ona była, nic szczególnego się tam nie działo., zero akcji czy napięcia.

Nie bardzo mnie temat ciekawi.Wojna w Afganistanie,to nie mój świat.
Książkę wypożyczyłem .Dla czystej przyjemności.Czy było przyjemnie ? Nie znam się,zawodowy żołnierz.By wiedział.Ja się nie znam.

Nie bardzo mnie temat ciekawi.Wojna w Afganistanie,to nie mój świat.

Czytało się lekko, łatwo i stosunkowo przyjemnie. Jeśli ktoś chce sobie poczytać o przygodach polskich żołnierzy w Afganistanie - to idealna powieść dla niego.
Ale zaznaczam - powieść. Niech nikt nie spodziewa się żołnierskich wspomnień podobnych do tego co popełnił Naval. Lekko napisana powieść wojenna - tak właśnie bym to określił.
Do przeczytania.

Do przeczytania.

Odpuściłem po pierwszym rozdziale. Maksymalnie naciągane. A autorka tak pisze, jakby chciała udowodnić, ze na temat wojska wie wszystko.
Jeżeli ktoś chce poczytać jak to jest na wojnie - niech poczyta książki byłych żołnierzy.

Całkiem dobra pozycja o misji polskich wojsk w Afganistanie. Główną bohaterką jest kobieta, która dowodzi niewielką grupą żołnierzy. Przeplata się kilka wątków, które dobrze się ze sobą przeplatają

Ona sama i tabun rycerzy z piaskowych Rosomaków, którzy nie cierpieli jej jak zarazy. A to wszystko w kraju "tysiąca i jednej nocy" gdzie przy każdej 12 godzinnej eskapadzie towarzyszył im wszędobylski piach, palące słońce, obrzydliwe żarcie i miny pułapki.

Krzyśka to dowódca sekcji w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie, która musiała zmagać się z wieloma problemami w typowo twardym męskim świecie, gdzie ciężko przebić się kobiecie. A już tym bardziej takiej, która ma rządzić napakowanymi, kipiącymi testosteronem samcami. Do tego Krzyśka ma wujka generała więc już w ogole może startować na ulubienicę wszystkich żołnierzy.

Ale ta książka jest o czymś więcej. Oprócz codziennego życia żołnierzy w bazie, pełnego różnych problemów, romansów i zmagań ze słabościami to również historia torturowanego niemieckiego dziennikarza, którego los skończył się tragicznie nagrany kamerą przez terrorystów oraz brutalna historia młodej dziewczyny, która została niewolnicą.

Książka inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami oraz osobistymi doświadczeniami autorki. Na początku nie mogłam się wkręcić ale po kilku stronach wsiąknęłam w ten świat. Przeżywałam smutki i problemy ekipy z bazy i miałam ciarki czytając o torturowanym dziennikarzu.

Czując piaski pustyni, gorący żar lejący się z nieba pochłonęłam dziś tą książkę na raz, niczym spragnieni żołnierze zimną puszkę coca coli w bazie. Polecam.

Jeżeli chcesz poznać życie na Afgańskich ziemiach przez polskich żołnierzy, przeczytaj ją.
Książka idealnie ukazuje codzienność walki z talibami czy ISIS.
Opowieść Hasny i niemieckiego dziennikarza bardzo porusza.
Opwowieść jest pełna emocji, trzyma w napięciu do samego końca.
Godna polecenia.

Rzadko się zdarza polskim pisarzom napisać dobrą i porywającą książkę, a ta jest absolutnym hitem!

Książka idealnie ukazuje codzienność walki z talibami czy ISIS.
Opowieść Hasny i niemieckiego dziennikarza bardzo porusza.
Opwowieść jest pełna emocji, trzyma w napięciu do samego końca.
Godna polecenia.

Rzadko się zdarza polskim pisarzom napisać dobrą i porywającą książkę, a ta...

Nie dałam rady przeczytać do końca. Książka byle jaka, o niczym. Losy nieporadnej porucznik przenikają się z poezją i jeszcze kilkoma innymi bohaterami. Kiedy zaczyna się następny rozdział to przez moment nie wie się o czym się czyta. Ciągle tylko jakieś opisy, a żadnej akcji. Nie polecam

• Wojenne
  • Powieść akcji