Rafał Jackiewicz. Życie na ostrzu noża
boks, rafał jackiewicz, biografia
costilek

Najbardziej hardkorowa biografia w historii polskiego sportu! Włamania, pobicia, kradzieże. Ściąganie długów, wymuszanie odszkodowań, porwania i bójki, z których jedna skończyła się nożem wbitym w serce. To nie opis gangsterskiego filmu – to życie Rafała Jackiewicza, zanim został zawodowym bokserem. Każda z historii, które znalazły się w tej książce, jest jak nokaut: bułgarskie prostytutki,...

Najbardziej hardkorowa biografia w historii polskiego sportu!

Każda z historii, które znalazły się w tej książce, jest jak nokaut: bułgarskie prostytutki, wkurzony gangster „Krakowiak” i zakład ze Szpilką, Wawrzykiem i Kołodziejem o 55 tysięcy złotych. A między tym wszystkim kariera w kick-boxingu oraz ponad 430 rund przewalczonych na bokserskich ringach w drodze po tytuły mistrza świata i Europy.

Niewielu ludzi przeszło tyle co on. Nikt nie zdecydował się opowiedzieć o swoim życiu tak szczerze, barwnie i z humorem.

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

Krystian | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Rafał Jackiewicz w bezkompromisowy sposób i nie owijając w bawełnę przedstawia swój życiorys, którym mógłby obdzielić co najmniej dziesięć jemu podobnych osób. Imprezy, alkohol, bójki, kradzieże samochodów, przekręty, balansowanie na granicy życia i śmierci a w tle tego wszystkiego kariera chyba nie do końca spełnionego sportowca.
Czy gdyby lepiej się prowadził osiągnąłby więcej? Pewnie tak, ale wtedy to nie byłby już ten sam Rafał, który po operacji na otwartym sercu zaraz po wybudzeniu pierwszym o czym pomyślał był kolejny pojedynek bokserski.
Z pewnością kontrowersyjna postać, która wzbudzi u czytelników skrajne emocje od pogardy do podziwu.
Jedno jest pewne, Jackiewicz zawsze będzie autentyczny.

RealAnia | 2017-06-11

W momencie, w którym zobaczyłam zapowiedź książki Wydawnictwa SQN „Życie na ostrzu noża” opatrzonej stwierdzeniem „najbardziej hardkorowa biografia w historii polskiego sportu” przypomniała mi się autobiografia Mike’a Tysona. Amerykański bokser powalił mnie na kolana i byłam ciekawa czy wreszcie doczekaliśmy się równie dobrej lektury o życiu polskiego pięściarza. Po przeczytaniu wspomnień Rafała Jackiewicza mogę stwierdzić, iż to prawie tak mocna autobiografia jak ta Tysona, a także jedna z lepszych sportowych książek na naszym rynku.

„Krew się lała jak na filmach. Cios i krew na regale i ścianie. Na podłodze czerwona kałuża.”

„Życie na ostrzu noża” to biografia, którą można podzielić na dwie części. Pierwsza połowa lektury to życie pięściarza poza boksem, pełne różnych wyskoków. Natomiast później Rafał Jackiewicz skupia się bardziej na swoich walkach, ale już nie tych ulicznych, ale odbytych w ringu. Wspomina wszystkie bokserskie pojedynki, zdradza ich kulisy, wskazuje przyczyny...

ABSIT | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Jedna z najbardziej hardcore'owych i autentycznych biografii jakie czytałam. Rafał Jackiewicz nie chce nikogo udawać, nic ukrywać, opowiada swoje życie takim jakie było i jest. Alkohol, bójki, prostytutki - brzmi jak życie gangstera a nie boksera. Jak widać pozory mogą mylić. Nie owijając w bawełnę Jackiewicz opisuje swoje życie przed boxem, które było brutalne i o mało co nie doprowadziło go do śmierci. Opisuje także swoje walki bokserskie, swoje porażki i ich przyczyny. To naprawdę mocna książka i raczej nie dla młodzieży tylko dla dorosłego czytelnika, któremu nie zamarzy się "gangsta life" ;)

nightwing | 2017-08-02
Na półkach: 2017 Książki, Przeczytane