Tyson Fury. Bez maski. Autobiografia

2020-02-12
2020-02-12
Bartosz Sałbut

Okładka książki Metoda Fury’ego Tyson Fury, Richard Waters
Metoda Fury’ego Tyson Fury, Richard...

Okładka książki On, Strejlau Jerzy Chromik, Andrzej Strejlau
On, Strejlau Jerzy Chromik, Andr...
Okładka książki Sebastian Mila. Autobiografia Sebastian Mila, Leszek Milewski
Sebastian Mila... Sebastian Mila, Les...
Okładka książki Alex Ferguson. Być liderem Alex Ferguson, Moritz Michael
Alex Ferguson.... Alex Ferguson, Mori...

Ciekawa książka opowiadająca o jednym z największych come-backów nie tylko w historii sportu ale chyba ogólnie życia jako takiego ! Motywacja dla wielu osób które znajdują się w dołku. Pozycję czyta się bardzo szybko, prosty język pięściarza ułatwia przebrnięcie przez wszystkie strony w ekspresowym tempie.

Bardzo fajna biografia. Lekka, napisana prostym językiem i dość krótka.

Bardzo fajna biografia. Lekka, napisana prostym językiem i dość krótka.

Świetna biografia bez ściemy i koloryzacji samo życie

Świetna biografia bez ściemy i koloryzacji samo życie

Jedna z najlepszych biografii jakie przeczytałem, wystarczyła jedna droga pociągiem i trochę autobusu i było po książce. Historie bardzo ciekawe, pokazane z jego punktu widzenia. Nie wiele się wstydził mówiąc o sobie, przez co obraz przedstawiony w tej biografii wydaje się być bardzo autentyczny

🥊 Odkryj TAJEMNICĘ Mistrza Wagi Ciężkiej! Poznaj TYSONA FURY'EGO Bez Maski! 🥊

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co skrywa za sobą niepokonany "Gypsy King"? Teraz masz okazję wejść w mroczne zakamarki życia i umysłu Tysona Fury'ego w jego porywającej autobiografii "Bez Maski".

📚 Wyjątkowa Historia: To nie tylko zwykła książka - to podróż przez życie niezwykłego sportowca. Od zaskakujących zwrotów akcji, przez osobiste wyznania, aż po kulisy walk na arenie.

🥊 Walka O Siebie: Poznaj historię walki nie tylko z przeciwnikami, ale przede wszystkim z samym sobą. Jakie wyzwania i decyzje wpłynęły na drogę do miana niepokonanego?

🔥 Prawda Bez Cenzury: Tyson Fury otwiera przed tobą swoje myśli, marzenia i tajemnice. Dowiedz się, jakie wydarzenia ukształtowały go jako człowieka i sportowca.

🎭 Za Kulisami: Wejdź w świat sportowca, którego życie jest pełne kontrastów. Odkryj, jak zdobywał szczyty i jakie dźwigał ciężary porażek.

🤔 To Nie Tylko Walka: "Bez Maski" to opowieść o życiu, miłości, pasjach i ambicjach. Poznaj Tysona jako ojca, męża, przyjaciela i inspirującej postaci.

🏆 Mistrz Wyboru: Ta książka to unikalna okazja, by poznać Tysona Fury'ego z bliska. Bez retuszu, bez ukrywania - prawdziwy, surowy, inspirujący.

Czy jesteś gotów na podróż, która wywróci twoje przekonania o Tysonie Fury'm do góry nogami? "Bez Maski" to unikalna okazja by poznać go z bliska, zrozumieć jego motywacje i wejść w mrok jego myśli. 📚🥊

🥊 Odkryj TAJEMNICĘ Mistrza Wagi Ciężkiej! Poznaj TYSONA FURY'EGO Bez Maski! 🥊

Nie potrzeba być wojownikiem na ringu aby walczyć ze swoimi demonami. Takie przesłanie odebrałem z autobiografii Tysona Fury. Może nawet sława, waleczność sportowa jeszcze bardziej przeszkadza w pozbywaniu się stanów lękowych i depresji jednak przesłanie bohatera jest jednoznaczne, aby pomagać sobie nawzajem i nie bać się wyciągać dłoni z prośbą o wsparcie.

Mam pewien problem z tą pozycją, z jednej strony ciekawie przedstawione losy, olbrzyma, mistrza świata w wadze ciężkiej w jakże trudnej indywidualnej dyscyplinie jaką jest boks. Zmagania z tak ciężką choroba jaką jest depresja... Podniesienie się z kolan... Trochę to koliduje z tym samouwielbieniem bohatera - w każdym sparingu najlepszy, jak zechce to wszystkich pokona, brak skromności, trochę megaloman... na swoim punkcie a może musi taki byc będąc na szczycie? Spodobała mi się ta myśl, że każdy z nas w swoim własnym życiu musi zmagać się ze " swoim Wilderem" którego cios jest tak potężny.

Wyobraź sobie parę, która cieszy się na wieść o ciąży, lekarz podczas badania USG mówi "będzie chłopiec, będzie miał 2metry wzrostu, 120kg wagi i będzie silny jak Mike Tyson". Po czym okazuje się że poród przebiega zbyt wcześnie, dziecko jest 3 razy ratowane przed śmiercią.
Wyobraź sobie cygańskie dziecko, które nie chodzi do szkoły, ale musi zarabiać.
Teraz, wyobraź sobie faceta, mistrza świata boksu wagi ciężkiej, który ma depresję i płacze jak dziecko.
Wyobraź że jedziesz samochodem, który prowadzi twój przyjaciel i mówi o spowodowaniu wypadku bo chce umrzeć.
Wyobraź sobie że jesteś matką pięciorga dzieci, twój mąż co noc się upija, zaczyna brać kokainę.
A teraz, wyobraź sobie że facet wielki jak góra, jest psychologiem i słucha innych o ich problemach i z nimi płacze.
W tej książce jest dużo o bliskości rodziny, o ciężkiej pracy, o zwycięstwach i porażkach i o walkach...
Walce o narodowość, o zdrowie psychiczne, o przetrwanie, o utrzymanie wagi przy problemach psychicznych, walce o małżeństwo, walce z kolejną utraconą ciążą.
Myślę że jest to ciakawa lektura, nawet dla osób nie interesujących się sportem.

Wyobraź sobie cygańskie dziecko, które nie chodzi do szkoły, ale musi zarabiać.
Teraz, wyobraź...

Droga Tysona Fury'ego na szczyt kategorii ciężkiej nie była łatwa. Książka ta przedstawia karierę Tysona z jego perspektywy i pokazuje wiele problemów, z jakimi zmagał się w trakcie swojej drogi pięściarskiej. Depresja, załamania nerwowe i niezliczone imprezy z alkoholem i narkotykami - to właśnie ciemna strona tego wielkiego pięściarza.

Ciekawa książka, choć nie śledzę boksu i nie znam nawet tych zawodników.

Ciekawa książka, choć nie śledzę boksu i nie znam nawet tych zawodników.

• Boks
  • Sport