Nellie. Wtajemniczenie

Okładka książki Nellie. Wtajemniczenie Sylvie Payette
Okładka książki Nellie. Wtajemniczenie
Sylvie Payette Wydawnictwo: Dragon Cykl: Nellie (tom 1) fantasy, science fiction
Nellie (tom 1)
Dragon
2019-09-18
2019-09-18
9788381720915
Marzena Dupuis
literatura młodzieżowa książęta isekai

Pierwsze spotkanie w moim oczach wypadło wspaniale,nie miałam styczności z tą autorką Sylvie Payette,a autorka moim zdaniem napisała ciekawie tą książkę,styl autorki zaskoczył mnie niezwykle,język jej jest prosty,ładny,piórem cudowne ma.
Pod wielkim zachwytem jestem tej powieści młodzieżowej,fabuła dopracowana bardzo dobrze,świetnie przedstawiona,akcja wartka i utrzymana w napięciu książka.
Z zainteresowaniem się mi czytało tą przyjemną,cudowną lekturę.

Co gdyby przez niemożliwy wręcz splot wydarzeń, znalazła byś się w zupełnie obcym świecie, gdzie ludzi dzielą się na ... No właśnie na co? Na nic nie wartych służących, którzy mają być nie widoczni dla oczu majętnych i bogatych, dla których są tylko tunele pod miastem i harówka. Świat, które nagle spadł na Nellie, a raczej ona spadła na niego, jest tak podobny i tak inny. Jak młoda dziewczyna ma się w nim odnaleźć? Bez rodziny? Bez młodszego braciszka? Mimo trudów i niezwykłej sytuacji, wiele razy dziewczyna bardziej martwi się o chorego brata. Boi się jak przyjmie do siebie jej nagle zniknięcie, lecz życie to nie tylko katastrofa za katastrofą. Nellie nie ma zamiaru się poddać, przyswoi wiedzę o nowym świecie i znajdzie sposób, aby powrócić do domu, podejmie się każdego wyzywania. Na szczęście nie musi tego robić sama, ludzie z podobnymi przejściami szybko ją odnajdują i pomagają w aklimatyzacji, uczą krok po kroku. Niestety nie wszyscy są tak mili, w każdej grupie znajdzie się menada, a ta konkretna jest nie dość, że zazdrosna, to jeszcze durna jak stołowe nogi. Jej jeden zabójczy ruch, sprawia, że wszyscy stają się zagrożeni, a Nellie ląduje w czarnej dupie, aka więzieniu. Taka młoda, a już z wyrokiem na koncie ... A król buc dopiero zaczyna się rozkręcać.

Tak, tak mamy tu wielu ludzi do nienawidzenia, pogardzania i wyklinania. Do wyboru do koloru. Dla równowagi w książkę wrzucone również symulator gier otome, Nellie ma do wyboru trzech facetów na ten moment w tym dwoje z nich to swoje odbicia lustrzane. Także romans też się znajdzie, można być spokojnym. Miłosnych rozterek nie poskąpiła autorka. A co z samą bohaterką? Nic. Nie jest może nic nie wyróżniającą się szara myszką, bo sam wygląd temu zaprzecza, wprost mówiąc jest piękna, a jej rude, kręcone włosy (które jak wiadomo muszą być prostowane, bo tak wygląda kobieca logika, jak masz loki chcesz proste i na odwrót) tylko to podkreślają, jednak to nie wygląd, a charakter dodaje człowieki uroku, Nellie jest kreatywna, otwarta, czasami nieśmiała, jednak w miarę rozwoju akcji staje się odważniejsza. No i nie boi się pracy, nie wymyśla, tylko dostosowuje się, ponieważ wie co jest dla niej najważniejsze i tylko żyjąc w zgodzie z ludźmi, może osiągnąć cel: Wrócić do domu.

Choć książka jest przeznaczona dla młodszego czytelnika bawiłam się dosyć dobrze czytając losy Nellie i mam ochotę sięgnąć po następne tomy.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Książki czytało się naprawdę bardzo szybko, bo nie były one zbyt długie. Kiedy przeczytał opis w którym było o alternatywnych rzeczywistościach, spodziewałam się czegoś jak w "Tysiąc odłamków ciebie", że w tym drugim świecie będą klony głównych bohaterów, albo coś podobnego, ale tutaj ten drugi wymiar był po prostu inny, jakby po prostu inna kraina.

Same książki były ciekawe i interesujące. Wciągały, a przez to że szybko się je czytało, dało się je pochłonąć naprawdę w krótkim czasie. Były lekkie i przyjemne, ale było tam dość sporo interesujących wydarzeń, więc nie były nudne. Czytało się je bardzo przyjemnie i sama fabuła też mi się podobała, choć uważam, że tytuł trzeciej części jest dużym spojlerem, bo od razu wiadomo, że głównej bohaterce uda się wrócić do domu, skoro sam tytuł na to wskakuje i dość mnie to zniesmaczyło, bo strasznie nie lubię spolerowania.

Same książki były...

Zbyt szybka akcja i taki typowy styl pisania opowiadań na Internecie.
Podczas czytania miałam wrażenie, jakbym czytała zwykle opowiadanie nastolatki, a nie dorosłej pisarki. Również czasem gubiłam się w wątku. Bardzo nie spodobała mi się ta książka. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że mi ją polecono., ale już po opisie wiedziałam, że ta książka mi się nie spodoba.
Jedynym plusem jest to, że bardzo szybko się ją czyta, gdyż nie ma dużej ilości stron, ale nie polecam tej książki, bo praktycznie nie ma żadnej akcji i książka zaczyna zniechęcać do dalszego czytania.

Zbyt szybka akcja i taki typowy styl pisania opowiadań na Internecie.
Jedynym...

Na półkach: , , , , , ,

Kiedy zobaczyłam z tyłu, że główna bohaterka ma piętnaście lat stwierdziłam, że powoi zacznę patrzeć na literaturę młodzieżową. Właśnie tak ta oto książka trafiła do mojego domu.
"Nie oceniaj książki po okładce".
Cóż, ja tak robię i przeważnie wybieram intrygujące, wielowątkowe lektury, które są wciągające i mają piękną okładkę.
W tym przypadku nie rozczarowałam się. Wyobrażałam sobie pierwszy tom serii o Nellie, jako nieszablonową książkę i właśnie taka była.
Czytając opinie innych na temat "Nellie'' zauważyłam np. że niektórzy uważają ją za napisaną prostym językiem lekturę dla młodszej młodzieży(czyli 11+),ale według mnie jest na tyle ciekawa i magiczna, że się uzupełnia.

Naprawdę polecam na jesień 3>>>>

"Nie oceniaj książki po okładce".
W tym przypadku nie rozczarowałam...

Książka niesamowicie porywająca. Połączenie miłości z przyszłością i mieszaniem sztuk z różnych wieków.. Jest i księżniczka i książe a postać Armanda jest niesamowita!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie nie polecam. Książka przypomina bardzo te z Wattpada, z wyjątkiem błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz braku akapitów. Akcja dzieje się bardzo szybko, brakuje tam opisów - żeby nie było, pojawiają się, ale rzadko. Czasami nie można zrozumieć, co właściwie się dzieje. Wątek romantyczny również pozostawia sobie wiele do życzenia - bohaterowie zakochują się w sobie bardzo szybko, a nawet jeśli miłość od pierwszego wejrzenia nie jest złym pomysłem, to wciąż wątek jest źle napisany. Jest cała masa postaci, a tylko niektóre dostają jakikolwiek charakter czy głębię. Może spodobać się młodszej widowni, która wymaga od powieści jedynie akcji, no i może romansu. Ale mi, szczerze mówiąc, nie przypadła do gustu, a gdy próbowałam ją czytać drugi raz, znudziła mnie niemiłosiernie.

Ciekawie zapowiadająca się seria, które większe zainteresowanie zdobędzie u młodszych czytelników. Zaskoczyła mnie bardzo dobrą kreacją bohaterów, jak i świetnie zarysowany świat. Napisana łatwym w odbiorze językiem, dzięki czemu przez książkę się płynie i szybko przekartkowujemy strony. Nawet starszy czytelnik może się przy niej dobrze bawić.

Dzień jak co dzień, Nellie wraca do domu podczas burzy, gdy nagle zostaje wciągnięta do innego świata - alternatywnej rzeczywistości. Panuje tam monarchia, a nikt oprócz jej przyjaciół z Ula nie wie, skąd tak na prawdę jest, a co ważniejsze - kim tak na prawdę jest.

Plus dla książki za pomysł. Przenoszenie się do alternatywnej rzeczywistości jest ciekawym tematem, bardzo wciągającym. Bohaterowie mogą być - nie są jednak zbyt skomplikowani, wręcz można by powiedzieć, że trochę powierzchowni.

Przyjemne czytadło na jeden wieczór może dwa.

• Przeczytane w 2020

Sylvie Payette Nellie. Wtajemniczenie Zobacz więcej