Szpieg

Znak Literanova
2019-11-25
2019-11-25
Agnieszka Myśliwy

Alex miala bardzo barwne zycie zawodowe byla szpiegiem w czasie wojny co bylo bardzo niebezpieczne i kosztowalo ja bardzo duzo jak i po wojnie jako zona ambasadora i wspanialego czlowieka z ktorym przezyla pol wieku. Uwielbiam historie gdzie ludzie potrafia sie tak kochac i szanowac jak ci dwoje. To rzadkosc w naszym brutalnym i materialnym swiecie.

Zupełnie było to bez wyrazu. Trudno to nawet nazwać książką-akcja zupełnie nie wciąga, druga część to już w ogóle katastrofa. Za resztę książek Pani Steele podziękuję-szkoda czasu, atłasu i szmalu.

Fajna historia miłosna. I to właściwie tyle. Wątek szpiegowski kompletnie bez wyrazu,potraktowany banalnie i płasko. Byc może takie było założenie autorki by nie zamęczać szczegółami czytelniczek, jednak moim zdaniem to taka sobie książka.

Pierwsza część przyzwoita, potem za szybkie tempo, pobieżne opisy

Pierwsza część przyzwoita, potem za szybkie tempo, pobieżne opisy

Polecam książkę fajnie i przyjemnie mi się czytało.

Polecam książkę fajnie i przyjemnie mi się czytało.

Świetna ksiażka opisująca ludzi którzy walczyli na wojnie- cieżką miłość w tym strasznym czasie ryzyka . Przyczytalam jednym tchem gorąco polecam

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Książkę połknęłam całkiem szybko, ale bez większych emocji - fabuła jest prowadzona w sposób mocno linearny, więc nie ma w niej miejsca na większe wzruszenia, czy skoki adrenaliny. To jednostajna opowieść z życia kobiety, której życie odmienia wojna. Bohaterka jest silną, odważną i piękną kobietą, ale jak na mój gust zbyt wyidealizowaną i odrealnioną, by móc się z nią identyfikować.
Myślę, że książka może się podobać, czyta się ją dość przyjemnie, ale nie wiem czy zostanie we mnie na dłużej. Przyznaję jednak, że rozbudziła we mnie tęsknotę za ciekawszym życiem, pełnym przygód. Jeżeli szukacie spokojnej lektury, ale nie liczycie na fajerwerki, to coś dla Was.

• Danielle Steel
  • Przeczytane 2021