Księga pamiątkowa. Gimnazjum/Liceum Hawkins 1985

Okładka książki Księga pamiątkowa. Gimnazjum/Liceum Hawkins 1985 Matthew J . Gilbert
Okładka książki Księga pamiątkowa. Gimnazjum/Liceum Hawkins 1985
Matthew J . Gilbert Wydawnictwo: Feeria Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Hawkins Middle School Yearbook/Hawkins High School Yearbook
Feeria Young
2019-08-22
2019-08-22
Marek Cieślik

Jeśli chcecie kupić tę książkę to musicie wiedzieć jak do niej podejść. To jest GADŻET dla fanów Stranger Things. To nie jest żadne źródło wiedzy, tylko okrojona namiastka ksiąg pamiątkowych jakie robią w szkołach w Stanach Zjednoczonych na koniec roku szkolnego. I w takiej kategorii trzeba to oceniać. Jest ładnie wydane i ma sporo zdjęć z serialu. Jeśli lubicie zbierać gadżety z ulubionych seriali to raczej będziecie zadowoleni. Jeśli oczekujecie kompendium wiedzy czy jakiś nieznanych faktów to nie sięgające po tę pozycję. :)

"Stranger Things" to jeden z moich ulubionych seriali. Łączy fantastykę z ciekawą fabułą i świetnymi bohaterami. Gdy się dowiedziałam, że wychodzi książka na podstawie tego serialu musiałam ją mieć. Książka wykonana jest w formie księgi pamiątkowej. Posiada pełno zdjęć i ciekawych dopisków bohaterów. Tekst zawarty w książce daje nam wgląd w życie szkolne postaci. Album jest dwustronny, a jego właścicielami są Mike i Nancy. Znajdziemy w nim podstawowe informacje i ciekawostki o bohaterach oraz inne intrygujące rzeczy związane z uczniami gimnazjum i liceum Hawkins.
Dzięki tej książce mogłam poczuć się jakbym znalazła się w serialu, wczułam się w rolę bohaterów i trochę się do nich zbliżyłam. Zabrakło mi w niej tekstu, chętnie poczytałabym więcej o naszych ulubionych postaciach. Jednak szata graficzna jest niezwykłe rozbudowana co pomogło zobrazować niektóre wydarzenia. Świetnym pomysłem było zawarcie ulubionych filmów, seriali i piosenek w księdze pamiątkowej. Przesłuchałam wszystkie piosenki i obejrzałam parę filmów co okazało się doskonałym pomysłem. Zakochałam się na nowo w świecie Stranger Things i klimacie lat 80.
Książka jest cieniutka i przegląda się ją na raz, ale jest to ciekawy dodatek do serialu. Chętnie wzięłabym coś grubszego zrobionego właśnie w ten sposób o tym serialu.

Pamiętacie wszystkie postacie z Stranger Things? Tak? A może chcielibyście dowiedzieć się o nich coś więcej? W takim razie Księga Pamiątkowa jest dla Was! Stworzony w formie Year Booka album opisuje wszystkich uczniów liczących się w uniwersum Stranger Things. Poznajemy ich ulubione przedmioty, ciekawostki o nich i ich plany na przyszłość. Wydany w bardzo ładnej grafice, z pewnością będzie świetnym prezentem dla każdego fana tego serialu!

Jedyne co średnio mi się podobało, to jego mała liczba stron i wiele powtórzonych informacji. Jeśli uważnie oglądaliście 3 sezony to raczej nic Was nie zaskoczy :)

Książka jest bardzo fajnym dodatkiem dla fanów serialu. Ja niestety nie poznałam dobrze bohaterów Stranger Things ale na pewno nadrobię zaległości. Szczególnie zaciekawiła mnie wzmianka w księdze o zaginięciu dwójki bohaterów co skłania mnie do przeczytania powieści. Księga pomaga lepiej poznać bohaterów serialu. Bardzo spodobały mi się podpisy uczniów na początku księgi jak i obok zdjęć. Zdjęcia są bardzo dobrze opisane i umieszczone w taki sposób, że można pomyśleć iż jest to prawdziwa księga pamiątkowa.

Bardzo fajny gadżet dla fanów Stranger Things od wydawnictwa Feeria Young. Bardzo przejrzysty, dwustronny, kolorowy, ze zdjęciami i ciekawostkami album. Prezentuje się bardzo dobrze, jest duży i pięknie opisany. Szczególnie moją uwagę przykuły "wpisy" uczniów na początku albumu oraz dokładne zapoznanie z bohaterami.

„Księga pamiątkowa. Gimnazjum/Liceum Hawkins 1985” to nowa książka od wydawnictwa Feeria Young dla fanów „Stranger Things”. Album został podzielony na dwie części. Z jednej strony mam książkę Mike’a Wheelera. W tej części możemy zobaczyć zdjęcia głównych bohater z gimnazjum w Hawkins. Widzimy karty postaci naszych chłopaków, fotografie z serialu oraz ulubione piosenki czy filmy Mike’a. Z drugiej strony mamy księgę jego siostry, Nancy. Tutaj mamy praktycznie to samo tylko z punktu widzenia licealistów. Całość dopełniają dopiski od naszych bohaterów.

Wbrew pozorom, strona edytorska tej publikacji została wykonana bardzo dobrze. Font dopasowany do ręcznego pisma uczniów, zdjęcia umieszczone w taki sposób, że czytelnik jest w stanie uwierzyć, że jest to prawdziwa księga pamiątkowa. Przeglądając ją, sama zaczęłam żałować, że takowej nie posiadam. Jest to naprawdę świetna pamiątka dla bohaterów serialu, jak i dla czytelników.

Książka jest bardzo fajnym dodatkiem dla fanów „Stranger Things”. Jeżeli ktoś zbiera takie gadżety to zdecydowanie polecam. Jednak, nie oszukujmy się, osoby poszukujące czegoś ambitnego będą rozczarowane i uznają to za marnowanie papieru. Jednak ja uważam, ze została wykonana bardzo porządnie i jest zdecydowanie lepsza od publikacji „Jak przeżyć w świecie Stranger Things”.

• Posiadam (przeczytane)
  • No mam te ksiazki