Dzień za dniem

Cykl: Każdego dnia (tom 3) | Seria: #GOYOUNG
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Someday
ew_cia

Kontynuacja KAŻDEGO DNIA i PEWNEGO DNIA Odkąd A sięga pamięcią, jego życie sprowadza się do tego, że codziennie budzi się w ciele innej osoby i musi w nim dotrwać do końca dnia. A święcie wierzy, że jest jedyną osobą na świecie obdarzoną taką przypadłością. Myli się jednak. Nie jest sam. Od zawsze zmagał się z wszechogarniającą go samotnością, teraz dochodzi do tego zrozumienie, do czego mogą...

Kontynuacja KAŻDEGO DNIA i PEWNEGO DNIA
Od zawsze zmagał się z wszechogarniającą go samotnością, teraz dochodzi do tego zrozumienie, do czego mogą prowadzić miłość i samotność – oraz odkrycie, jak to jest, gdy się okazuje, że są jednak inni, tacy sami jak A

źródło opisu: publicat.pl

źródło okładki: https://publicat.pl

mclena | 2018-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2018

"I am more alone than I've ever been. My life has always been full of small abandonments. This is my first big one."

Nie do końca wiem jak się odnieść do tej książki, bo o ile nie jest zła sama w sobie, to jednak niesie ze sobą dużą dawkę rozczarowania - zwłaszcza dla tych, którzy pokochali "Każdego Dnia" i bardzo chcą zobaczyć A i Rhiannon ponownie razem. David Levithan niestety nie poszedł tym tokiem, lecz raczej poświęcił tę książkę na swojego rodzaju psychoanalizę ludzkiej duszy. Mamy tytaj wieloosobową narrację ze strony A, Rhiannon, Nathana i kilkoro innych podobnych do A. Myślę, że efekt jako logiczna i spójna całość wyszedł autorowi bardzo dobrze, ale patrząc pod kątem romantycznym jest to totalna klapa. Zdecydowanie nie jest to komercyjna książka i z pewnością wielu będzie niezadowolonych z dalszego ciągu, dlatego z mojej strony mogę ostrzec, by ci, którzy liczą na rozkwit miłości w tej części po prostu ją sobie odpuścili, a ci co jednak są mimo wszysko ciekawi dalszych...

Mallorey | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Wyobraźcie sobie, że każdego dnia budzicie się w innym ciele i na jedną dobę przejmujecie ciało losowej osoby. Nigdy nie możecie być pewni, w jakim kraju (ba! nawet na jakim kontynencie!) zagościcie jutro. Dla jednych może to być coś ekscytująco, jednak sądzę, że po pewnym czasie może okazać się uciążliwe. Zastanówcie się nad tym, nic w waszym życiu nie jest stałe, ludzie, miejsce zamieszkania, sytuacja finansowa, a nawet płeć. Tak, osobiście nie chciałabym doświadczyć czegoś podobnego.

Jednak tak właśnie prezentuje się życie A, który codziennie budził się jako ktoś inny, żeby później bez śladu przenieść się do innego ciała. Dotychczas nikt nie odkrył jego sekretu.. nikt poza Rhiannon, która chcąc nie chcąc zakochała się w nim. W nim, a nie w osobie, której ciałem zawładnął. Jednak nie jest łatwo kochać kogoś, kto każdego dnia jest kimś innym. To boli, jednak A woli myśleć, że bolałoby bardziej, gdyby znali się dłużej. Jednak oprócz rozterek sercowych, bohaterzy muszą zmierzyć...

memexoxo | 2019-04-30

przeczytałam, ale chyba tylko dlatego, by mieć z głowy.
David Levithan to pisarz, który nie umie powiedzieć sobie dość i jest podobny do Rowling w swoim wyciskaniu kolejnych tomów, byleby tylko o nim mówiono.
absolutnie ta historia powinna skończyć się na pierwszym tomie. absolutnie autor na siłę wymyślił fabułę, problemy A i jak się w tej części okazuje NOWYCH OSOBNIKÓW PODOBNYCH DO GŁÓWNEGO BOHATERA.
a po co?
niestety umiejętności pisarskie Levithana nie są na tyle wspaniałe, by przyjemne było czytać takie historie pozbawione jakiejkolwiek akcji, emocji, dociekliwości.
polecam oderwanie się od tej serii i skupienie się na czymś innym - rada i dla autora i dla czytelnika.

LubimyCzytać | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019