Jak przetrwać w świecie Stranger Things

Okładka książki Jak przetrwać w świecie Stranger Things Matthew J . Gilbert
Okładka książki Jak przetrwać w świecie Stranger Things
Matthew J . Gilbert Wydawnictwo: Feeria Young Seria: Stranger Things literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2019-02-13
Marek Cieślik
Stranger Things Feeria Young

Okładka książki Tarapaty Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel
Tarapaty Marta Karwowska, Ka...
Okładka książki Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz
Gorzka czekola... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki 12 dni świąt Dasha i Lily Rachel Cohn, David Levithan
12 dni świąt D... Rachel Cohn, David ...

Spodziewałam się czegoś lepszego...

Spodziewałam się czegoś lepszego...

W sumie to nie do końca można nazwać to książką. Nie za wiele można w niej przeczytać. Dla osób kochających Stranger Things fajny dodatek, aczkolwiek szczerze to nie wiem co można z tym zrobić... Ocena wyżej niż 1 za celne kadry i podpisy w roli lakonicznych maksym.

Przeczytałam w dwie minuty... Cena mocno zawyżona, nic ciekawego... Po co coś takiego?

Nie za wiele mogę o tej książce powiedzieć... Tak samo, jak nie za wiele mogę w tej książce przeczytać. Tak samo, jak nie za bardzo można to nazwać książką. Nie jest to nic innego jak zbiór kadrów z serialu z lakonicznymi podpisami. Nie jest ich też dużo, książeczka nie ma raczej nawet stu stron. Szczerze mówiąc płacenie za nią 20 zł to nie jest zbyt dobry wydatek.

Ocenę zawyżam z tytułu celnego wyboru cytatów z serialu, które pełnią funkcję maksym oraz wyboru kadrów. Brakuje Robin i brata Maxa, a siostra Lucasa z trzeciego sezonu jest.
Przede wszystkim: wielkie rozczarowanie. Wypisu pojedynczych zdań jako aforyzmów okraszonych kadrami nie nazywa się przewodnikiem po świecie Stranger Things. Z opisu wynikało, że książka zawiera więcej stron. Spodziewałam się realnego poradnika, napisanego z przymrużeniem oka, ale w stylu Beara Gryllsa (może gdyby on się za to zabrał, publikacja miałaby rację bytu).
Można było zatrudnić kolejnego dobrego pisarza, aby stworzył przewodnik w formie fabularnej lub na zasadzie gier czy larp czy rpg, nawiązując do Dungeons&Dragons (przy okazji: chłopcy nie spotykali się w suterenie, tylko piwnicy, co to za tłumaczenie???).
Mój błąd, że nie sprawdziłam opinii, a kupowałam online. Gdybym zobaczyła na własne oczy tą cieniznę, nie wydawałabym pieniędzy (dzięki Panie za promocje!),bo szkoda inwestować w ten zbiór zdjęć za cenę detaliczną. Wolałabym dołożyć funduszy i przeznaczyć je na drugi tom Mindhuntera, na który nomen omen poluję.

"Książkę" przeczytałam w dniu premiery w ciągu 2 minut, choć to za dużo powiedziane. Nie dostrzegam w niej żadnych pozytywów, oprócz ładnej okładki i opisu wydawcy. Jestem bardzo rozczarowana, że coś takiego powstało. Zapowiadało się naprawdę ciekawie, ale niestety "książka" okazała się wielkim niewypałem. Parę zdjęć, pochodzących z serialu i kilka urwanych z kontekstu cytatów. Dodatkowym minusem jest cena. Cóż, zdecydowanie nie polecam nikomu tej pozycji.

Jak zapewne wiecie jestem wierną fanką "Stranger Things", serialu, który kupił mnie pięknymi kadrami, klimatyczną muzyką lat 80-tych i niepowtarzalną atmosferą rodem z Twin Peaks. Dlatego też widząc nadchodzącą premierę wiedziałam, że ta pozycja prędzej czy później musi trafić w moje ręce. Możecie sobie tylko wyobrazić, jak wielkie było moje rozczarowanie, gdy otrzymałam liczący niecałe sto stron egzemplarz z niezbyt składną treścią, a raczej jej kompletnym brakiem. Znajdziemy w niej przypadkowo rzucane różnego typu hasła, takie jak chociażby "Nie daj się powstrzymać", "Odważ się na wypasiony styl", "Nikt normalny nigdy nie osiągnął w życiu niczego znaczącego", czy też mój ulubiony - "Jeśli chcesz dopasować się do innych, dbaj o wygląd - zwłaszcza o włosy". Sporą i szczerze mówiąc jedyną zaletą tej pozycji są przyciągające wzrok barwne grafiki i zdjęcia, a także porządna, twarda oprawa. Niestety nie wynagrodziły mi one zażenowania, które stopniowo narastało we mnie podczas przewracania kolejnych stron.
Ten, jak to zostało ujęte z tyłu książki, "must have", okazał się jedynym wielkim rozczarowaniem. No cóż, wielka szkoda.

Co to jest?!

Kiedy porównuje się opis wydawcy do tego co ma się faktycznie przed sobą można się tylko śmieć z niedowierzania i zażenowania. Must have dla fanów serialu? Książka która przeprowadzi mnie przez życie i pomoże nawiązać przyjaźnie? To nawet nie jest książka! To króciutki album w całości złożony ze zdjęć z serialu opatrzonych jedno- albo półzdaniowymi podpisami w stylu "przyjaciel pomoże ci poradzić sobie z potworem".
Nie warto tego kupować, naprawdę do zapoznania się z tym tworem wystarczą dwie minuty w księgarni. Ale najlepiej w ogóle nie zwracać uwagi na tę pozycję, bo niczego do niczyjego życia ona nie wniesie.

Wydawca w jawny sposób zakpił z czytelników, szczególnie fanów serialu.

Co to jest?!

Fajny dodatek dla fanów Stranger Things , niestety zbyt mało tekstu, dostajemy tak naprawdę tylko to co w serialu. Polecam dla fanów, ale następnym razem razem zastanowiła bym się nad ceną. Nie polecam przed serialem, są spoilery.

1997

Kilka kartek zdjęcia i cytaty nic specjalnego do ogarnięcia w 5minut a cena z kosmosu

• Popularnonaukowe
  • Moje Skarby 🐲