Średniowiecze bez trzymanki

Okładka książki Średniowiecze bez trzymanki Wojciech Drewniak
Okładka książki Średniowiecze bez trzymanki
Wojciech Drewniak Wydawnictwo: Znak Horyzont Cykl: Historia bez cenzury (tom 4) historia
historia
Historia bez cenzury (tom 4)
Znak Horyzont
2019-10-02
2019-10-02
historia historia Polski historia bez cenzury średniowiecze

Można zarzucić Panu Drewniakowi wiele:prosty czasami, nawet ordynanry język, mało akademicki charakter twórczości. Dla mnie jednakże są to zalety dla których polubiłam się z autorem. Dzięki prostemu językowi wręcz potocznemu czyta się szybko i przyjemnie. Historia przedstawiona w książce jest przyjemna w odbiorze. Zgodzę się z opinią, że taka historia w szkole byłaby dużo przyjemniejsza niż ta serwowana w podręcznikach. Dla mnie Historia Bez Cenzury jest jak najbardziej na tak.

Bardzo fajna. Jedynym minusem jest dużo przekleństw, ale jest OK.

Bardzo fajna. Jedynym minusem jest dużo przekleństw, ale jest OK.

Fajna forma przekazywania historii. O wiele ciekawsza niż w szkole czytając monotonne podręczniki. Więcej zapamiętałam po tej książce niż po kilku podręcznikach szkolnych.
Jednak... jest minus. Ok. Bardzo fajnie, że forma jest "luźna" i z humorem, jednak momentami te "śmieszkowe fragmenty" męczyły mnie. Powodowały, że potrzebowałam przerw między rozdziałami.
Ponadto (ale to nie wpływa na ogólną ocenę książki) sama forma tekstu jest niezbyt czytelne, tzn. za mała czcionka i przerwa między liniami przez co oczy szybko się męczyły.

Ponadto (ale...

Kolejna część HBC za mną i jak poprzednie nie rozczarowuje, ale zachęca by sięgnąć po kolejną. Średniowiecze jakiego z trudem szukać w podręcznikach historii. Średniowiecze z przymrużeniem oka, wcale nie takie prymitywne i ciemne jakby się mogło wydawać, a emocjonujące pełne intryg i tajemenic. Czasem krwawe. Warto. Bardzo warto sięgnąć po tę część HBC.

Książka porywa się na tematy dość ambitne, średniowiecze to okres bardzo długi i skomplikowany. Natomiast zagadnienia które zostały pokazane czyta i rozumie się bardzo przystępnie. Lekkie pióro autora i w większości zabawne żarty umilają lekture. Tekst zawiera jedne z najważniejszych tematów jeśli chodzi o średniowiecze, ale można czuć niedosyt po przeczytaniu. Dla mnie minusem jest też chyba ciut zbyt duża ilość żartów, niekiedy mam wrażenie że były one wpychane lekko na siłę. Reasumując książka warta polecenia.

Bardzo przyjemna i humorystyczna książka o średniowieczu. Tematy były ciekawe, ale zabrakło mi kilku elementów.

Lekka i przyjemna, szybko się czyta.

Lekka i przyjemna, szybko się czyta.

Wypożyczona z biblioteki... WRESZCIE. Dostać tę książkę jest naprawdę trudne, ponieważ książki Drewniaka są uwielbiane i czytane! To widać po egzemplarzu! I dobrze!
Jestem fanką i nie przestanę - w "Średniowieczu bez trzymanki" jest to, za co kocham HCP: jest mądrze i zabawnie! Nic tylko czytać <3

Rewelacja jak zwykle książki z serii hbc powinny być podręcznikami w szkole średniej może więcej dotarłoby do młodzieży

Jest to książka, na którą długo czekałem.
Fanem "Historii bez cenzury" jestem od samego początku założenia kanału na YT (jak pierwszy raz wszedłem na ich kanał to były tam ze 3 filmy). Uwielbiam poczucie humory Wojtka Drewniaka. Kiedy się dowiedziałem, że kolejna część serii książek będzie o średniowieczu, które jest moim ulubionym okresem historycznym, to wiedziałem,  że tej książki nie mogę przegapić. I się nie zawiodłem.
 W książce jest zawarte dużo ciekawych informacji, które są podane w bardzo przystępny sposób. Czyta się ja tak dobrze,  że aż nie che się przestawać. Tematy poruszane w niej są bardzo interesujące, i jest mnóstwo ciekawostek.
Szkoda ze tak nie wyglądały moje podręczniki do historii w szkole.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedy się tę książkę czyta, to ma się w głowie głos Wojtka Drewniaka.

Jest to książka, na którą długo czekałem.

• Historyczne