El Malo

Okładka książki El Malo K. Webster
Okładka książki El Malo
K. Webster Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2018-04-25
2018-04-25
9781987684407
Standalone Dark Romance Mafia

Jako książka o mafii ciekawa. Psychopatyczne i krwawe reguły opisane dość szczegółowo. Rosa jako postać to śmiech, ja nie widziałam w niej ani odrobiny charyzmy, odwagi i powodu aby ktokolwiek przed nią klękał. Zrobienie z niej kreta to bardzo nietrafiony zamysł. Jak dla mnie przez większą część fabuły eksponowała ciało i brak mózgu. Klimat specyficzny, ale czuję się zniesmaczona i rozczarowana. Spodziewałam się dwójki godnych siebie przeciwników i kochanków, intrygującej gry, a dostałam mafiosa z pokręconymi emocjami oraz bardzo przeciętną, pustą i bez godności kobietę. W takich chwilach naprawdę myślę, że nie każdy pomysł powinien być przelany na papier.

Mam psychiczno-moralny problem z "El Malo".

Wydaje mi się, że jest to dobra książka - biorąc pod uwagę tematykę i kreację bohaterów. Aczkolwiek... chyba spodziewałam się czegoś ostrzejszego i z większym pazurem. Wszystko potoczyło się dość szybko, zabrakło napięcia, wyczekiwania, dreszczyku, wgłębienia się w psychikę bohaterów - chociażby samego Javiera. Dodatkowo niezmiennie wkurza mnie, gdy bohaterowie nie rozmawiają ze sobą o niczym, nie poznają się, a tylko pie*rzą i to im wystarcza, aby obdarzyć siebie wieczną i głęboką miłością. Co z tego, że facet to morderca i psychopata - jest mi z nim cudownie, dba o mnie, reszta jest nieważna!

Po romansie oczekiwałabym czegoś więcej.
Romans połączony z wątkiem mafijnym, brutalnością, torturami... W moich oczach zostało to poprowadzone trochę po łebkach. Jest romans, dużo ostrych scen, lecz te poboczne wątki wciąż nieco słabe.

Generalnie książka nieźle namieszała mi w głowie. Niby dobra, ale jakby czegoś brakło.... Już bym chyba wolała, gdyby się wszyscy na koniec pozabijali, byłoby chyba bardziej realistycznie :D

6/10

Mam psychiczno-moralny problem z "El Malo".

Psychopatyczny. Pokręcony. Zły. Król. Szef El Malo, najpotężniejszej organizacji przestępczej w Meksyku. Javier Estrada. Człowiek który nie kłania się przed nikim.
Jeszcze nie wie że przed Rosą będzie klęczał. Bo zemsta najlepiej smakuje na zimno.

#kwebster poznałam przy okazji serii laleczki, która mi się nie podobała. Miałam trochę stracha jak będzie w przypadku tej pozycji. Oj moi drodzy. Jakież miałam miłe zaskoczenie. El Malo ma wszystko czym cechować się powinien dark erotyk z mafijnego świata. Czapki z głów nad odwagą autorki, sceny tortur i egzekucji jakich dokonuje Javier budzą szok, miejscami niemal odraze(gdyby to był film gwarantuje że odwracali byście głowy z dala od ekranu),ale są konieczne by pokazać jak funkcjonuje ich świat. Jak to wygląda. Nie można bowiem budzić grozy gdy jesteś grzeczny. Rosa pracuje w domu Javiera, pracuje jako jego pokojowka od ponad 4 lat. Dokładna, rzetelna, nie wzbudzająca podejrzeń. Ma swój cel. Swoją zemstę. Ale jak to bywa życie weryfikuje decyzję i czasem los zatacza krąg. Ale spokojnie słoneczka to nie jest tak że pod wpływem uczuć Javier miękknie, oj nie. To do niego i El Malo trzeba się dostosować. A Javi jako rasowy meksykanin broni swego, bo obok organizacji rodzina jest ważna i nie dopuszcza się zdrady bo to jest niewybaczalne nawet dla rodziny.
Tą książką to kwintesencja gatunku, to mocny, odrazajacy świat karteli wyniszczajacych kraj. Pokaz bezduszności, kiedy stoisz nad umierającym i jedyne czym się martwisz to nie jego śmierć ale że koszula będzieć cuchnąć krwią. Tu nie ma happy endu. Bowiem wybierając strony zawsze będą ofiary. Zgliszcza. Zniszczenie. To książka której nie wymarzecie z pamięci nie zapomnicie. To taka pozycja po przeczytaniu której kolejnym będzie bardzo ciężko choćby zbliżyć się do tego co stworzyła K. WEBSTER.
Opinia pochodzi z mojego IG @carolina_czyta_i_oglada

Upewniłam się w przekonaniu, że dobre książki K.Webster to te pisane w duecie z Ker Dukey.
Niestety kiedy pisze solo, wychodzi to bardzo różnie z przechyłem na kiepsko.
Nie byłam w stanie polubić żadnego z bohaterów, nie byłam w stanie wkręcić się w historię.

Niestety kiedy pisze solo, wychodzi to bardzo różnie z przechyłem na kiepsko.

O cholipka 🤭
Jest moc, oczy na wierzchu i żołądek w strzępach. No to była opowieść o mafii w 100%. Morderstwa, tortury i masa brudnego sexu. Podręcznik dla pisarek na tematy mafijne. Oj, można czerpać.
Wzdrygałam się z obrzydzenia przynajmniej kilka razy, ale jeśli chwytam Webster, to wiadoma jest tylko jedna rzecz. Będzie brzydko i prawdziwie do szpiku kości. Poznasz świat jakiego jeszcze nie widziałeś i albo pokochasz albo zwymiotujesz.

O cholipka 🤭

2056

Szukasz gorącej, seksownej lektury między agentem CIA ,a meksykańskim gangsterem? Masz odpowiednią książkę.
Rosa chce się zemścić. Po tym, jak jej matka została zabita wiele lat temu przez meksykańskich gangsterów. Może nie będzie w stanie zdobyć gangsterów, którzy zabili jej mamę, ale może udać się do jednego z najgroźniejszych mężczyzn w Meksyku, Javiera Estrady.
Javier rządzi swoim miastem. Ludzie się go boją, a on uwielbia to. Od czterech lat jego gospodynią Rosa, utrzymuje dom w idealnym stanie. Ale coś się zmieniło. Z jakiegoś powodu Javier teraz widzi Rosę w inny sposób.
Co się stanie, gdy linie się przekroczą? Czy Rosa pamięta, dlaczego tam jest? Co się stanie, gdy ludzie, którym Rosa myślała, że ​​może zaufać, zwrócą się przeciwko niej? Czy Javier pozna prawdę?

To była seksowna lektura. Ale jak większość książek K. Webstera, ta książka jest mrocznym romansem i nie jest zalecana osobom z wrażliwym:)

Javier...

El Malo to dobra książka.
Rosa- kobieta z misją, ale również z bardzo wrażliwym sercem. Desperacko szuka czułości i choć odrobiny miłości. Z pozoru wydaje się słabą kobietą, lecz ja widzę to inaczej. Postawa Rosy w niektorych momentach jest godna podziwu.
Javier-okrutny, silny, bardzo męski. Dba o swoją kobietę, traktuje ją wręcz jak królową. Tak powinien zachowywać się zakochany mężczyzna.
Micheal- bez komentarza.
Całość oceniam dobrze, choć wydaje mi się że książka jest zbyt krótka i również przewidywalna, co w mojej ocenie nie umniejsza radości z czytania.
Sceny tortur bardzo wymyślne i równie zbyteczne.
Autorka podkresla również jak okrutny jest los Meksyńskich kobiet. W trakcie czytania przypomniał mi się film z J.Lo Bordertown. Myślę, że ten film + książka dobrze oddają ducha tego co chciała przekazać autorka.

El Malo to dobra książka.

No muszę powiedzieć, że wbija w fotel. Przede wszystkim jeśli chodzi o sceny z "Szopy". Postać Rosy jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Dziewczyna przyłapuje faceta jak zdradza ją z dziwką, następnie dostaje od niego w pysk, a na sam koniec go tuli i twierdzi, że go kocha...No losie drogi!!! Javier, ciekawa postać o dwóch różnych obliczach. Książkę czyta się bardzo szybko, moim zdaniem trochę za szybko. Po dłuższym wprowadzeniu, akcja zaczyna lecieć w zawrotnym tempie. Związek Rosy i Javiera rozwija się błyskawicznie. Przez 4 lata, gdy u niego pracowała, nie zwracał ma nią uwagi, a tu nagle z dnia na dzień się zakochuje i uznaje ją za swoją własność. I ta scena w klubie, gdy Javier wybebeszył tego gościa. No trochę autorkę poniosło. Jednakże Ja polecam!

Owszem, fajnie i szybko się czytało, ale to nie jest to, czego spodziewałam się po tej autorce. Zabrakło mi elementów zaskoczenia i niespodziewanych zwrotów akcji. Fabuła dość przewidywalna, a bohaterka zbyt szybko topi się ramionach Javiera i zapomina o całej swojej akcji. Gdzie się podział jej pazur? Tylko nieustannie powtarza "jestem twoja", jakby została przeprogramowana.Po prostu trzeba potraktować tę fabułę z przymrużeniem oka, chociaż sceny tortur potrafią zmrozić krew w żyłach.

Uwielbiam takie autorki,które za każdym razem potrafią zaskoczyć czytelnika. Taka jest właśnie K.Webster. Gdy już sięgniesz po jej książkę, zostaniesz oczarowana. Duża różnorodność jej dzieł literackich, czyni z niej bardzo zdolną i wziętą pisarkę.
Tym razem mamy do czynienia z czarnym charakterem, który także ma uczucia i serce. Jednak z taką władzą,musi mieć oczy szeroko otwarte.nie jest to łatwe zadanie mając u boku taką kobietę.
Polecam.
Rosa Delgada od kilku lat pracowała u znanego i niebezpiecznego mężczyzny. Jako główna z pokojówek, dowodzi kilkoma osobami i wymaga pełnego zaangażowania. Nauczyła się hartować serce i blokować emocje. Stała się tropiąca jak jaguar, który tylko czeka na swoją godzinę w której zaatakuje ofiarę. Jej celem było pomszczenie matki, która została zastrzelona przez rywalizujące gangi w Meksyku. Chciała zniszczyć wszystkie meksykańskie potwory, które żerują na niewinnych i niszczą im życie. Jako agent CIA miała możliwości zrealizowania swoich planów.
Javier Estrada rządził kartelem żelazną ręką. Jako przywódca El Malo trzęsie całym Meksykiem. To uosobienie zła. Śmiercią, korupcją i sadyzmem połączonym w jeden wspaniały pakiet. Przystojny,ale za jego szerokim uśmiechem kryła się nienawiść i wściekłość. Prawdziwy diabeł wcielony. Który pomimo wszystko zwrócił uwagę na swoją pokojówkę. Przepiękną kobietę, która omijała go szerokim łukiem. Jedna chwila nieuwagi i słabości może sprowadzić na nią tragiczne konsekwencje. Czy trwanie u boku takiego człowieka i ukrywanie swojego prawdziwego oblicza, będzie możliwe?
Przeczytajcie, zachęcam.

• Mafia