Z całego serca

Tłumaczenie: Iga Wiśniewska
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
With This Heart
hypesyll

Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że się zakocham, wyruszę w podróż pełną przygód, będę ujeżdżać triceratopsa, śpiewać w barze i stracę dziewictwo, uznałabym, że jest niespełna rozumu. Wszystko w moim życiu się zmieniło, kiedy spotkałam Beckhama. To jego należy winić za moją lekkomyślność. Wspaniały, bystry i niewiarygodnie czarujący Beck wtargnął do mojego życia, zupełnie jakby musiał się...

Wszystko w moim życiu się zmieniło, kiedy spotkałam Beckhama.

To jego należy winić za moją lekkomyślność. Wspaniały, bystry i niewiarygodnie czarujący Beck wtargnął do mojego życia, zupełnie jakby musiał się upewnić, że już nigdy nie wezmę niczego za pewnik. Nauczył mnie, że nie ma czegoś takiego jak granice, że zasady są dla słabeuszy, a pocałunek powinien wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie.
Beck był jak zwrot akcji, którego zupełnie się nie spodziewałam. Dwa miesiące przed naszym spotkaniem śmierć pukała do moich drzwi. Niemal całkiem opuściła mnie nadzieja, gdy nagle dostałam od życia drugą szansę. Tym razem nie zamierzałam jej zmarnować.

Wyruszyliśmy w podróż, nie mając nic do stracenia i nie wiedząc, co wydarzy się jutro.

Zakochaliśmy się młodzieńczą, nierozważną miłością.

Taką miłością, która płonie jasnym płomieniem.

Taką miłością, od której żadna mapa nie wskaże drogi powrotnej.

źródło opisu: http://szostyzmysl.com.pl/

źródło okładki: http://szostyzmysl.com.pl/

olga | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

Niejedno w nastoletnim życiu Abby ominęło ją przez chorobę. Teraz, po transplantacji serca, może w końcu poczuć, że żyje. Planuje więc wakacyjny wyjazd, by co nieco nadrobić, zaznać beztroski. Los, jak na zawołanie, stawia jej na drodze niezłe ciacho - Becka, więc Abby się nie waha - nie zna chłopaka, ale pojedzie z nim na 2 - tygodniowy kemping. I, co najważniejsze, przy odrobinie szczęścia zostanie zgodnie z własnym życzeniem rozdziewiczona - chciałoby się dodać, znacząco wywracając oczami.

Książka R.S. Grey, jak się już pewnie domyślacie, niestety mnie rozczarowała. Miała duży potencjał, który w zasadzie nie został wykorzystany. Nie kupiłam tej historii. Jak na lekką powieść, ale z przesłaniem, wydała mi się niedojrzała, płytka, chaotyczna. Bez autentycznej chemii między bohaterami. Sama Abby bardzo mnie irytowała. Straciła dla mnie na wiarygodności już w chwili, gdy to truskawkowoblond dziewczę z Teksasu stwierdza, że jej problemem są "długie, szczupłe nogi". Really?...

Snieznooka | 2019-07-07

„Z całego serca” jest historią, która wzrusza i emocjonalnie pokrzepia. To pierwsza książka autorstwa Rachel S. Grey, którą przeczytałam, a musze Wam powiedzieć, że jest bardzo ciepła i warta każdej poświęconej jej minuty. Nie tylko ciepłe emocje ofiarowuje nam autorka, jest w niej także sporo smutku i powolnego wychodzenia naprzeciw życiu, które na nowo się rozpoczyna. Przychodzi taki moment w życiu człowieka, że zbyt mocno i kurczowo trzyma się chwili obecnej, tego, co zna, zamiast zaszaleć i wyjść poza swoje utarte schematy. O czym jest ta książka? Czego możemy się po niej spodziewać?

"-Czy wolno mi Cię kochać? - zapytał, powodując, że moje serce się zatrzymało".

Główną bohaterką książki „Z całego serca” jest Abby Mae, przez całe swoje życie musiała uważać na swoje zdrowie. Dyżury lekarzy, wizyty kontrolne, dodatkowe badania, nowe leki, to wszystko miała opanowane do perfekcji. Mimo wszystko jej serduszko nie domagało, konieczny był przeszczep, któremu się poddała. Dla...

Był taki czas, gdy czytałam sporo powieści z gatunku YA. Niektóre były dobre, kilka było świetnych, reszta w najlepszym razie mocno przeciętna.
Dlatego gdy sięgałam po „Z całego serca” R. S. Grey miałam duże obawy co do zawartości książki.
Czy okazały się słuszne? O tym poniżej.

Abby wywinęła się śmierci z rąk. I to dosłownie. W związku z tym, mając dziewiętnaście lat i szansę na drugie życie, postanawia wyruszyć w podróż. W trakcie przygotowań poznaje przystojnego i uroczego Becka. Chłopak bez wahania postanawia wziąć udział w podróży Abby i jak nietrudno się domyśleć, chemia pomiędzy nimi doprowadzi do wielu niespodziewanych wydarzeń.
Powieść wciągnęła mnie od pierwszej strony. Lekki i przyjemny styl sprawiał, że bez trudny dałam się porwać opowiadanej przez autorkę historii, a ta pomimo tego, że nie jest może niczym odkrywczym, to jednak potrafiła mnie zaskoczyć i autentycznie zaciekawić losami bohaterów.

Jeśli chodzi o ich kreację, to mamy tutaj dwójkę głównych bohaterów i...

Michelle | 2019-07-03
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2019
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Wiecie, co skłoniło mnie do sięgnięcia po tę książkę? Triceratops. Może wydawać się to idiotyczne i pewnie takie jest, ale właśnie to słowo sprawiło, że nie mogłam nie przeczytać tej książki. Ot, cała historia. Żartowałam. Odrobinkę. Triceratops triceratopsem, niemniej byłam ciekawa, czy Z całego serca okaże się kolejnym mdłym młodzieżowym romansem...

… i się przekonałam. Było to zderzenie porównywalne z kontaktem fizycznym ze ścianą lub taflą szkła. Jeśli wiecie, co mam na myśli. Okazuje się bowiem, że powieść młodzieżowa może prezentować sobą całkiem sporo. I Z całego serca jest tego najlepszym przykładem.

Książkę tę czyta się szalenie szybko, jednocześnie mając wrażenie, że czas zwalnia i wszystko dookoła dzieje się jakby... wolniej. Powieść R.S. Grey wciąga od pierwszej strony i do samego końca trzyma w przyjemnym napięciu, które wywołują przyjemne napięcie wzdłuż linii kręgosłupa. Fabuła jest ciekawa, momentami zabawna, innym razem smutna, a wówczas możecie poczuć wilgoć w...

bookwormpll | 2019-07-03
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Nikt nie zaprzeczy, że sporą uwagę przykuwa właśnie okładka tej książki. I tu spory ukłon dla grafików, bo okładka idealnie oddaje najważniejszy punkt fabuły książki, czyli przeszczep serca i życie po.

Akcja w tej książce nabiera tempa już w trakcie pierwszego rozdziału kiedy to dochodzi do niespodziewanego spotkania Abby i Becka w... zakładzie pogrzebowym. To właśnie tam pada po raz pierwszy słowo podróż, a przygoda tych dwojga się zaczyna. Początkowo historia jest banalna i zbyt prosta, jednak kiedy zagłębiamy się dalej w fabułę, to zaczynamy rozumieć skąd ten pośpiech, to zawrotne tempo rozwoju akcji.

Cała historia jest pełna humoru, co tylko jeszcze bardziej umila lekturę tej książki. Jednakże pod powierzchowną lekkością, ta książka ma dość silny przekaz. Żyj tak by nigdy nie żałować w przyszłości, że czegoś nie zrobiłeś. Niestety osób oczekujących na przeszczep jest naprawdę bardzo wiele i część z nich nie dożywa nawet do momentu odnalezienia dla nich dawcy. Abby jest tą...

Z całego serca jest książką, chociaż niewielką objętościowo, to skrywającą w sobie piękną historię. I to nie byle jaką czy powtarzaną kolejny raz, gdzie zmieniają się tylko imiona postaci. Chcecie wiedzieć czym, tak naprawdę urzekła mnie R. S. Grey?

Karolina G | 2019-06-20

R. S. Grey jest amerykańską autorką czternastu powieści, które znalazły się na liście bestsellerów dziennika „USA Today” - największego pod względem nakładu wśród amerykańskich gazet. Ma na imię Rachel, kocha książki, czekoladę, programy typu reality show oraz chłodną pogodę.
Uprawia jogę. Mieszka w Teksasie razem z mężem, córką i dwoma psami. Aktywnie udziela się na portalach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie i Facebooku. Niestety nic więcej nie udało mi się znaleźć na temat autorki, nawet na jej stronie internetowej nie ma zakładki, z której mogłabym dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Abby po przeszczepie serca pragnie zacząć nowe życie. Zamierza więc odbyć kilkunastodniową podróż, aby raz na zawsze zamknąć za sobą stary rozdział – ten, w którym to choroba grała pierwsze skrzypce. Dziewiętnastolatka chce korzystać na całego i cieszyć się z każdej nowej chwili, jaka jest jej dana. Chce nadrobić stracony czas, który dłużył jej się niemiłosiernie, gdy czekała na swojego...

Margo | 2019-03-19
Przeczytana: 18 marca 2019

Niebanalni bohaterowie, zabawne i inteligentne dialogi, swietny styl, ciekawa historia. Polecam.

Beata90 | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Poniekąd przypomina książki i serię (już to chyba kiedyś pisałam bo też takiego rodzaju czytałam książkę :)) J.A. Redmerski "Na krawędzi nigdy" i "Na krawędzi zawsze" , jak dla mnie bardzo podobna fabułą, młodzi ludzie, wiek 19-21 lat, jedna z głównych postaci chora, chce coś przeżyć w życiu, wyrusza w podróż, poznaje nieznajomego, który okazuję się jej wybawieniem, mówiąc krótko młodzieżowa, życiowa, lekka i przyjemna książka, przewidywalna, trochę za prosta jak dla mnie, ale jak ktoś lubi tego typu książki to polecam jak zawsze :)

ppaula195 | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Bardzo piękna opowieść o tym jak Abby po przeszczepie serca powraca do życia po długim okresie spędzonym w szpitalu. Pomaga jej w tym nowo poznany chłopak który odmieni jej życie. Książka zaskakuje w miarę czytania. Polecam!