Dziennik singielki. Jak upolować mężczyznę

Okładka książki Dziennik singielki. Jak upolować mężczyznę Małgorzata Mroczkowska
Okładka książki Dziennik singielki. Jak upolować mężczyznę
Małgorzata Mroczkowska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2019-06-19
2019-06-19
literatura polska

Fatalna! Dawno nie widziałam tak źle napisanej książki. Opisane historie silą się na humor, a są nudne. Czytamy się o bohaterce, która pomalowała paznokcie i dotknęła włosów. Ojej! Dramat. Albo ma odrosty i idzie do fryzjera. Cała książka to trywialny opis codzienności tytułowej singielki. Dla mnie to naiwne pisarstwo, które nie spełnia swojej rozrywkowej roli. Miało rozluźnić i bawić, a męczy i irytuje.

Chyba to nie dla mnie. Nie śmieszyły mnie sytuacje w jakich znajdowała się Julia. Przeczytałam, bo tak mam, że kończę to co zaczęłam.

Dziennik singielki, po książkę sięgnęłam ponieważ temat jest mi bliski : tak jak bohaterka mam 29 lat i jestem sama, co więcej też nie mam idealnej figury.
Marzę o miłości, jednak tu nasze podobieństwo się kończy bo ja nie szukam jej na siłę (chociaż może powinnam? hmm)

Dla mnie Julia w pewnym momencie postępowała desperacko, duży plus, że jednak czasem potrafiła powiedzieć nie!

Czy miłość przyszła? tego dowiecie się sami.

Czytając książkę miałam wrażenie, ze długo długo nic się w niej dzieje, pod koniec książki nagle buum.
Jednak daję nadzieję i to jest fajne.

Bardzo bliski mi życiowy temat i bohaterka podobna do kobiet, jakich kilka znam osobiście. Dobrze się bawiłam, polecam.

Gdzie znaleźć idealnego faceta?
Jak znaleźć idealnego faceta?
Czy idealny facet istnieje?
Przed takimi dylematami staje nasza główna bohaterka Julia.
Julia to dwudziestodziewięcioletnia zwariowana singielka. Oprócz braku miłości i faceta ma wszystko. Kochających rodziców, wspaniałą przyjaciółkę, na którą zawsze może liczyć oraz pracę, do której "przychodzi ostatnia, wychodzi pierwsza, czasami również w środku dnia". Życie dziewczyny nie jest zbytnio skomplikowane, kręci się wokół jedzenia, zakupów oraz znalezienia upragnionej miłości. To ostatnie, mimo, iż nasza główna bohaterka mieszka w największym w Polsce mieście, okazuje się niezwykle trudne. Julia postanawia pomóc szczęściu, instaluje na swoim telefonie aplikacje randkowe. Niestety pomysł okazuje się fiaskiem... Młoda kobieta trafia na niewłaściwych facetów. Odzywają się do niej żonaci, szukający jedynie odskoczni od codziennego życia, sponsorzy lub faceci w nieodpowiednim wieku. Dziewczyna zaczyna tracić wiarę w miłość, w mężczyzn i przede wszystkim w aplikacje randkowe.
Moi drodzy książkomanicy, koniecznie musicie przeczytać Dziennik singielki, aby dowiedzieć się czy i w jaki sposób uda się Julii odnaleźć tego jedynego. Ubaw po same pachy gwarantowany, ponieważ dziewczyna ma genialne poczucie humoru. Tutaj oczywiście ukłony w stronę autorki Małgorzaty Mroczkowskiej za wspaniałą kreację głównej bohaterki. Brawa również za napisanie książki w formie dziennika/pamiętnika, dzięki temu czytelnik lepiej rozumie postępowanie głównych bohaterów, uwielbiam czytać powieści w tej formie.
Dziennik singielki. Jak upolować mężczyznę to świetny "rozweselacz" na ponure dni i kiepski nastrój. Lekka, zabawna, życiowa historia, opowiedziana przez przesympatyczną główną bohaterkę. Opowieść, która potwierdza słowa, iż nie należy szukać miłości na siłę...
Po przeczytaniu tej pozycji, jestem pewna, że sięgnę po kolejne książki Małgorzaty Mroczkowskiej.

Gdzie znaleźć idealnego faceta?
Jak znaleźć idealnego faceta?
Czy idealny facet istnieje?
Przed takimi dylematami staje nasza główna bohaterka Julia.

„Dziennik Singielki. Jak upolować mężczyznę” to najnowsza powieść Mroczkowskiej Małgorzaty. Z panią Małgosią nie miałam jeszcze styczności, mimo że już od dłuższego czasu inna powieść autorki zdobi moją biblioteczkę. Co tu dużo mówić, zabrakło mi czasu na jej przeczytanie. Skusiłam się natomiast na inną jej powieść, gdyż zwyczajnie opis bardziej przypadł mi do gustu. Pomyślałam, że polowanie na faceta może być zabawną przygodą. A i owszem zabawnie było, momentami nawet komicznie. Ale muszę przyznać, uczucia mam lekko mieszane. Szału nie było, a pupa wciąż na swoim miejscu, ale nie powiem bo lekka przyjemność z czytania była. Najbardziej przeszkadzało mi to, że powieść napisana jest w formie dziennika, nie jestem do końca przekonana czy odpowiadała mi taka forma. Ale chyba najbardziej przeszkadzało mi to, że powieść do złudzenia przypomina mi troszeczkę inną, bardzo znaną kobietom powieść. Pewnie większość z was domyśla się o czym mowa, skoro mamy do czynienia z pamiętnikiem. Niestety nie mogę powiedzieć, że powieść była oryginalna. Ogromny plus za to, ze mogłam się tutaj pośmiać, oraz za to, że autorka zdecydowała się napisać opowieść o kobietach, dla kobiet. Moja ocenia to 3+/5!
@gusiolec

Co prawda sinigelką nie jestem już od hmm.. Prawie 6 lat, to miło było poczytać, że przecież singielki też mają jakieś problemy i rozterki. Będąc mamą i żoną, często wracam myślami do przeszłości, beztroskiego życia i marzy się o przeniesieniu do tego czasu, chociaż na jeden dzień. Jednak w życiu nie pomyślałam, że przecież te samotne kobiety, bardzo często pragną właśnie tego, co my żony, mamy na codzień. Stosu prania, codziennych problemów co ugotować na obiad i męża, który wraca tak zmęczony z pracy, że palcem niczego nie zrobi z własnej woli. No i tego oparcia, bliskości i dni spędzonych wspólnie, a nie w pojedynkę. Jedne narzekają, że mają, drugie, że nie mają. I niech ktoś mi powie że kobiety nie są skomplikowane?
"Dziennik singielki" to historia Juli. Dziewczyny pełnej wigoru, która ma wspaniałych przyjaciół, opiekuńczych rodziców, dobra pracę, jendak do pełnego szczęścia brakuje jej tylko drugiej połówki. Za pomocą pamiętnika przedstawia nam swoją historię o niej, o jej życiu i o poszukiwaniu miłości. Poszukiwania nie są takie łatwe, jak może się nam wydawać, ale miłość jak zwykle zaskakuje w niespodziewanym momencie. Zabawna, ciepła i dynamiczna historia przy której uśmiejecie się do łez. Bohaterka wzbudza sympatię i można w niej odnaleźć cześć siebie. Kobietę zakupoholiczki i łowcę okazji. Niezdecydowaną, ufną i ciągnącą do nieodpowiednich mężczyzn.
Czytałam już "Dziennik przetrwania" autorki i tym razem było to równie przyjemne spotkanie. Do nadrobienia została mi tylko "Od jutra dieta". Coś czuję, że ta będzie jeszcze lepsza!
A wam jak najbardziej polecam!

„Dziennik singielki” Małgorzaty Mroczkowskiej opisuje rzeczywistość, jaka nigdy nie była mi dana. Nie byłam singielką, a będąc w wieku bohaterki miałam już dwoje dzieci i byłam szczęśliwą mężatką 😁 Może też właśnie z tego względu z taką ciekawością zabrałam się za czytanie tej pozycji wydanej przez Wydawnictwo Czwarta Strona 👍

Jak już wspomniałam, bohaterką Dziennika jest singielka - 29 letnia Julia. Najważniejszymi rzeczami w jej życiu są zakupy w ciucholandach, spotkania z przyjaciółką Natalią i wspólne użalanie się nad swoim samotnym losem 😉 Celem życia Julki stało się znalezienie miłości. Czegóż ta dziewczyna nie robiła, by to osiągnąć... Korzystanie z portali randkowych, wypatrywanie potencjalnych kandydatów w barach czy na dyskotekach - to była jej codzienność. Niestety, jak to w życiu bywa, im bardziej Julka chciała poznać i pokochać kogoś, tym bardziej stawało się to trudne... Powieść Małgorzaty Mroczkowskiej napisana jest w formie dziennika/pamiętnika - oczywiście od razu kojarzy nam się z „Dziennikiem Bridget Jones”. Przyznam, że bardzo długo nie mogłam oswoić tej formy, gdyż brakowało mi bardzo akcji, wątku który ciągnąłby się przez kolejne rozdziały. Dopiero zakończenie sprawiło, że wszystko nabrało głębszego sensu i przyniosło mi satysfakcję 😉
Muszę przyznać, że poczucie humoru autorka (i jej bohaterki) mają przednie. Postać Julii jest świetnie zarysowana, myślę, że większość kobiet będzie potrafiła się odnaleźć w jej przemyśleniach niezależnie czy jest singielką, czy kobietą w związku. To nasze kobiece usprawiedliwianie własnych wad i słabości, tłumaczenie się z uwielbienia dla słodyczy i dobrego jedzenia - no rzućcie kamieniem która z nas tego nie zna 😁 Wszystko to znajdziecie w niezwykle kobiecej książce jaką jest „Dziennik singielki” (który polecam nie tylko singielkom 😉) !

Jak już wspomniałam, bohaterką Dziennika jest...

Świetna książka, idealna na poprawę humoru, idealna na wieczory, popołudnia i poranki.

Książka, którą powinna przeczytać każda singielka. Momentami zabawna, momentami smutna. Z pozytywnym zakończeniem

• Przeczytane w 2019
  • 52 książki w 2019