Duchowni o duchownych

2019-05-06
2019-05-06
Kościół duchowni księża

Okładka książki Kryminalna historia Watykanu Artur Nowak, Arkadiusz Stempin
Kryminalna his... Artur Nowak, Arkadi...
Okładka książki Chrześcijaństwo. Amoralna religia Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński
Chrześcijaństw... Artur Nowak, Ireneu...
Okładka książki Babilon. Kryminalna historia Kościoła Artur Nowak, Stanisław Obirek
Babilon. Krymi... Artur Nowak, Stanis...
Okładka książki Putin. Życiorys mordercy. Krystyna Kurczab-Redlich, Artur Nowak
Putin. Życiory... Krystyna Kurczab-Re...

bardzo dobra pozycja , zwłaszcza 2 polowa ktora bardzo celnie pokazuje czemu mamy doczynienia z kryzysem w kk , polecam

Jest to któraś z kolei książka o tematyce KK w ciągu ostatnich miesięcy. Niestety, ta jest dokładnie taka jak można było się spodziewać. Zły Kościół pełen homoseksualizmu, chciwości, układów i (tu wpisz dowolną rzecz). Na szczęście rozmówcy autora to ci dobrzy, skrzywdzeni kiedyś, ale teraz już w pełni sił byli kapłani, którzy obnażają wszelkie patologie. Kościół jest zacofany, nie idzie z duchem czasu, wyznaje skostniałe zasady, zmusza wiernych do ich przestrzegania, ogranicza wolność człowieka itd. itp. Z ciekawostek, świadczących o kompletnej ignorancji autora należy wspomnieć, że udzielający wywiadów to nie tylko byli księża czy zakonnicy katoliccy, a także protestanci. Pasują tutaj jak siodło do świni, ale mam wrażenie, że fani tego typu publikacji mogą nie wyłapać nieścisłości.

Bardzo ważny głos w narracji o KK w Polsce!

Bardzo ważny głos w narracji o KK w Polsce!

Forma wywiadu oraz jawność i prezentacja rozmówców dają poczucie wiarygodności doniesień zza "żelaznej kurtyny". Opiniotwórcza literatura faktu. Motywuje czytelnika do osobistych rozważań i poszukiwania alternatywnych rozwiązań w dziedzinie wiary. Książka ukazuje nam inne możliwości w odnajdywaniu Boga.

Ciekawe rozmowy z duchownymi i byłymi duchownymi. O dziwo nie tylko przesiąknięte hejtem i pedofilią.

Możecie mnie uznać za lewaka lub inny pomiot szatana, ale uważam, że takie książki są potrzebne. Jeśli myślisz samodzielnie, polecam.

W kościele nie ma miejsca dla Boga. To jest przerażające. Zastąpiono Go rytuałami, obrzędami, choinkami. Gdyby tu przyszedł, zapytałby co z Nim zrobiono? Taki jest Bóg".
Artur Nowak - Duchowni o Duchownych. Przerażające wywiady z Tymi, którzy wyszli z kościoła katolickiego. Byli księża, dominikanie. Wyszli, bo nie godzili się na obłudę domu bożego, w którym nie ma Boga. Żadnego. Wyszli, bo nie godzili się wykorzystywanie hierarchiczności kościoła i jego zakłamanie. Obok tej książki nie da się przejść obojętnie.

dawno nie dałam tyle gwiazdek, hmmm. To powinna być lektura obowiązkowa. Po przeczytaniu inaczej patrzę na kościół. Ten w Polsce mnie odstręcza, to nie jest mój, ale widzę, że gdzieś w świecie jest on otwarty. Z zaciekawieniem poczytałam o kościele w Czechach, tak blisko, a nie wiedziałam. Oczywiście dla skostniałego ludu polskiego to za dużo, jak można nie całować dłoni proboszcza, biskup? toż to prawie bóg.

Pan chyba ma zbyt zamknięty umysł to brania się za takie tematy. Bardzo stronnicza, nieludzka, ale wiadomo lewaczki kupią i będą się zachwycać ta tandeta.

Tytuł chwytliwy, obiecujący, że na funkcjonowanie dzisiejszego kościoła będzie można spojrzeć z innej perspektywy. Rozczarowałam się, właściwie niewiele nowego. Rozmowy - wywiady z byłymi duchownymi o skostniałym polskim kościele, homoseksualizmie, pedofilii, nieślubnych dzieciach i innych wywołujących emocje skandalicznych zjawiskach, nic o czy bym nie wiedziała z licznych publikacji i filmów. Uznałabym lekturę za całkowitą stratę czasu, ale znalazły się w książce wiadomości o systemowych rozwiązaniach dotyczących kształcenia młodych kleryków, o powołaniach, o tym kto garnie się do seminariów i o konieczności przyjmowania z braku innych chętnych ludzi małych duchem. I jak marzenia kandydatów zderzają się z brutalną rzeczywistością. A z drugiej strony księża odchodzący ze stanu kapłańskiego, dlaczego odchodzą, co w tej maszynerii źle działa? Tylko po co mi ta wiedza? I tak nie mam na to wpływu.
Pierwsza część książki to wywiady z byłymi duchownymi, pełnymi żalu i rozgoryczenia. Druga to dywagacje o problemach polskiego kościoła, dużo słabsza i dla mnie nudna.

Mam wątpliwości dla kogo jest ta pozycja. Mnie horyzontów nie poszerzyła, ani mnie nie poruszyła. Gdybym miała syna myślącego o zostaniu duchownym, podsunęłabym mu tę książkę, żeby się decydował świadomie.

• Literatura faktu

Artur Nowak Duchowni o duchownych Zobacz więcej