Chrześcijaństwo. Amoralna religia

Okładka książki Chrześcijaństwo. Amoralna religia Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński
Okładka książki Chrześcijaństwo. Amoralna religia
Artur NowakIreneusz Ziemiński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Prószyński i S-ka
2023-11-07
2023-11-07

Bardzo dobra książka, ale nie dla każdego. Autorzy podjęli temat i ustalili hipotezę, którą przez całą swoją "rozmowę" starali się udowodnić. Można poczuć ten ogromny research przeprowadzony na potrzeby tej książki. Jeśli ktoś kiedykolwiek zwątpił w boskie miłosierdzie to ta książka może to podsycić. Pojawiają się tutaj mocne zarzuty, na które nie każdy może być gotowy. Jednak temat jest kontrowersyjny, nie ukrywajmy tego, więc może to wywołać oburzenie. Rozdziały dotyczące sytuacji kobiet, według mnie były najbardziej wstrząsające.
Audiobook daje vibe podcastu, więc polecam tę formę dla tej pozycji.

Bardzo ciekawa pozycja, ale nie dla katolików, którym pewnie podniosła mocno ciśnienie. Część interpretacji autorów mnie zaskoczyła, z częścią się nie zgadzam, ale doceniam ogrom pracy włożony w "rozpracowanie" chrześcijańskiego dogmatu. Czasami autorzy przynudzali i mocno czuć było stronniczość, mimo to polecam dla spojrzenia na wiarę chrześcijańską w szerszym kontekście.

Ciekawa rozmowa o człowieku który uważał się za wzór moralności, a pogardzał wszystkimi którzy nie pasowali mu do wizji.
Wolałabym posłuchać tej książki w formie audio. Momentami ciężko się czyta i zdarzało mi się gubić w rozwiniętych wypowiedziach autorów.

Fantastyczna książka rozprawiająca się punkt po punkcie z mitologicznymi dogmatami religii chrześcijańskiej. Polecam każdemu, czy to katolikowi, czy ateiście.

PS A teraz czekam na te wszystkie kary boskie, które mi grożą wg niektorych po przeczytaniu tej książki! 🫠

Po pierwsze ciężko się czyta. Formuła wypowiedzi autora pozostawia wiele do życzenia. Do tego książka jest zbiorem przekłamań bez faktów oraz zwykłej antychrześcijańskiej propagandy. Czuć, że za stekiem własnych wyobrażeń przebranych w pseudo fakty autor próbuje wręcz wyrzygać swoją nienawiść do chrześcijaństwa i wcisnąć ją również nam do głów. Każdy kto czytał Biblię doskonale zauważy ilość kłamstw na jakich budowana jest cała narracja. Naprawdę wstyd, że takie rzeczy mogą trafiać na półki. Można nie być danego wyznania, nie zgadzać się z jego zasadami. Jednak kłamstwa i oszczerstwa to zupełnie inny wymiar oczerniania przeciwnika. A ta książka tym właśnie jest.

Przenudna, ciężko się na niej skupić. Lanie wody, żadnych odkrywczych nowości nie wnosi. Nie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dawno nie czytałam czegoś tak ciekawego, mam na swojej półce wiele książek o podobnej tematyce, ale ta pozycja bije je na głowę. Świeże spojrzenie na religię, które zadaje kłam bezrefleksyjnie powtarzanym frazesom. Polecam każdemu

Świetna książka. Powinien ją przeczytać każdy a szczególnie chrześcijanie/katolicy. Rozwiewa mit dobrego Jezuska, który pojawił się na świecie aby złagodzić oblicze swojego okrutnego, morderczego ojca. Przestudiowanie Nowego Testamentu pokazuje, że jednak niedaleko pada jabłko od jabłoni...

Dlaczego ta książka powstała? Dla pieniędzy. W naszym kraju, podzielonym na dwa nienawidzące się plemiona, jedno jest pobożne i drugie bezbożne. Osoby, należące do tego drugiego kupią wszystko, co wali w Kościół i religię chrześcijańską, ponieważ chrześcijanie się nie bronią mieczem jak muzułmanie. Można zatem walić w chrześcijaństwo nie rozróżniając zupełnie kultury religijnej od istoty religii, jej tajemnicy, kerygmatu. Niech taka książka się sprzeda w dwudziestu tysiącach egzemplarzy. Niech kupią ją wielbiciele Tygodnika Nie oraz obywatelki L. tej od "Wyp.....". I robi się czysty pieniądz. A że pieniądz nie śmierdzi, sami Państwo rozumiecie. Pecunia non olet.

Książka nie dla każdego, na pewno nie dla wychowanków tiktoka czy ślepo podążających za ideologią katolicką. Książka daje nowe spojrzenie na całokształt chrześcijaństwa i jego ideologii (mimo że skupia się przede wszystkim na katolicyzmie w jego polskim odłamie). Dla otwartych umysłów obserwujących życie chrześcijan i ich postępowanie lektura obowiązkowa. W skrócie: godna polecenia.

• Reportaż
  • Audiobooki