Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

Okładka książki Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień Astrid Eulalie
Astrid Eulalie Wydawnictwo: Amber poradniki
poradniki
La Minute Chat
Amber
2019-02-26
2019-02-26
Bożena Sęk
poradniki kot koty szczęście

Poddałam się po połowie ebooka. Sięgnęłam po niego ze względu na kota, ale sztuczne dialogi między zwierzęciem a jego panią, porady ogólnie znane, ale na siłę przypisywane kotu, kompletny brak humoru odrzuciły mnie od tego wytworu. Szkoda czasu i drzew na takie produkty. Nie polecam.

Uwielbiam koty, dlatego dałam się skusić na tę książkę. Nie spełniła moich oczekiwań lekkiej i sympatycznej lektury o mruczkach, ich tumiwisizmie, miękkości i zasypianiu w każdym miejscu domu, najlepiej na czystych, białych ręcznikach przygotowanych dla gości.. Nic o radości, jaką daje istota niezależna, a jednak przytulaskowa, puszysta i dwoista. Jakieś filozofie ze standardowego podręcznika, dziwna mowa kota Ozyrysa i rzekome wyciąganie z kryzysu "zarobienia" swojej pani absolutnie mi nie podchodzi.

Ta książka jest podręcznikiem lifestylowym, choć zarzeka się, że nią nie jest.

Pomocna? Być może, jeśli ktoś przybył z innej planety lub cały czas ogląda durne filmy na tiktocku.

Zabawna? Ani trochę.

Rozmowy z kotem są obrazą dla ludzkiej inteligencji a przede wszystkim dla inteligencji kotów. Myślę, że koty nie mogą ujrzeć tej książki na oczy, bo utwierdzą się w przekonaniu, że ludzie są debilami.

Ta książka jest podręcznikiem lifestylowym, choć zarzeka się, że nią nie jest.

Zabawna? Ani trochę.

Kocie życie

„Życie według kota” to lekka, krótka, humorystyczna książeczka, w której autorka radzi się swojego kota Ozyrysa, co ma zrobić, by żyć szczęśliwszym życiem. A ten udziela jej rad…

Recepty na szczęście zamieszczone w tej pozycji nie są niczym odkrywczym. Wysypianie się, ćwiczenia fizyczne itd. od lat propagowane są jako poprawiające jakość naszego życia. Sama wiele z tych kocich rad stosuję i żyje mi się całkiem nieźle ;). Niewątpliwą zaletą tej pozycji jest humor oraz wewnętrzna oprawa graficzna – na wielu stronach pojawia się sylwetka Ozyrysa, ślady kocich łapek itp., co urozmaica tą pozycję i sprawia, że jej czytanie staje się czystą przyjemnością.

Dla chcących spojrzeć na życie kota nieco z przymrużeniem oka i dobrze się przy tym bawić będzie niezłą pozycją, dla poszukujących złotego środka na szczęście – niestety nie, bo go się tam nie znajdzie. Ja jestem zdania, że grunt to optymistyczne nastawienie do życia (a co! Dorzucę i swoją radę do rad Ozyrysa :D).

Polecam dla wielbicieli mruczków wszelakich :)

Moja ocena: 6,5/10

Kocie życie

Trochę to naciągane, że autorka twierdzi, iż przekopała się przez stosy książek o rozwoju osobistym, pobierała nauki od różnych guru i ekspertów i nic z tego nie wyniosła, a jej życie odmienił... kot. Myślałam, że po takim wstępie mogę spodziewać się czegoś naprawdę odkrywczego po tej lekturze. A wcale tak nie jest ;) Wszystkie te porady bardzo dobrze znałam, nic nowego tu nie znalazłam. Co nie oznacza, że książka jest zła :) Idealna jako szybka przypominajka, że warto zwolnić w życiu i cieszyć się z małych rzeczy. Albo jako wprowadzenie w te tematy dla świeżaków :)

Zaczęłam czytać tę książkę, chcąc oderwać się od bardzo stresującej ostatnio codzienności. Otrzymałam dokładnie to, czego oczekiwałam - lekką, przyjemną lekturę do przeczytania "na jeden raz". Nie jest to co prawda nic przełomowego, ale uważam, że nigdy nie miało być. Osobiście cieszę się, że przeczytałam tę pozycję. Dowiedziałam się z niej kilku ciekawostek, wyciągnęłam dla siebie kilka wskazówek na przyszłość, styl pisania autorki przypadł mi do gustu, a opracowanie graficzne jest po prostu czarujące. Polecam nie tylko sięgnąć po tę sympatyczną książeczkę, ale także uważnie przyjrzeć się zamieszczonej bibliografii. Uważam, że każda osoba zainteresowana psychologią i rozwojem osobistym znajdzie w niej coś dla siebie.

Ciekawy sposób podejścia do sprawy "przemeblowania" swojego życia, aby poprawić jego jakość. Zamiast wzniosłych wywodów otrzymujemy proste, konkretne rady spisane z perspektywy... kotka. I to podejście sprawiło, że jestem zauroczona tym poradnikiem. Zauważenie i docenienie naszych Braci Mniejszych jest kluczowe. Życie z nimi w symbiozie i przyjaznych relacjach jest bardzo ważne. A ta książka pokazuje, że obserwacja ich i czerpanie inspiracji z ich zachowań mogą być da nas zbawienne. Dzisiejszy styl życia nam nie sprzyja, a różnej maści poradniki często nie są wystarczające w walce z chronicznym zmęczeniem i nieuporządkowanymi sprawami. I tu z pomocą przychodzi natura, która na wszystko ma sprawdzony sposób... W zasadzie powrót do natury staje się tym sposobem.

Zarówno przystępny język, jak i szary papier i wykorzystana czcionka sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Ładne wydanie, a grafika nawiązująca do kociego świata jest rozczulająca.

Przeczytane, ale bez szału.

Przeczytane, ale bez szału.

Bardzo przyjemna, lekka lektura. Prosty przekaz, proste rady, choc moze bardziej przypomnienia z gatunku 'jak zyc', ' jak cieszyc sie zyciem'. wszystko okraszone kocia perspektywa.
Mila lektura.

Mila lektura.

Przyjemne i lekkie - takie jest "Życie według kota". Idealna lektura na jeden wieczór i rozweselenie nie tylko dla miłośników mruczków.

• Poradniki
  • Do kupienia
  • E-booki
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień