Mieć mniej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Clutter Intervention: How Your Stuff Is Keeping You Stuck
poradniki
karollllllla

Sztuka minimalizmu i porządku dla każdego – przekonaj się, że mniej znaczy więcej „To był prezent!”, „To jest warte mnóstwo pieniędzy”, „To może się jeszcze przydać” – koniec z wymówkami i niepotrzebnym zbieractwem! Tisha Morris, ekspertka od dekorowania wnętrz i feng shui, proponuje prostą metodę porządek i uproszczenie sobie życia. Tisha radzi, w jaki sposób z łatwością odłożyć na bok...

Tisha radzi, w jaki sposób z łatwością odłożyć na bok emocjonalne przywiązanie do rzeczy i jak zrobić raz na zawsze porządek między innymi z: zabawkami, starymi prezentami, przedmiotami po bliskich, którzy odeszli czy pamiątkami z przeszłości.

Dzięki tej książce:

– pozbędziesz się nadmiaru rzeczy,

– zaczniesz żyć w duchu prostoty i minimalizmu,

– zyskasz więcej przestrzeni dla siebie.

– oczyścisz umysł i osiągniesz upragniony spokój ducha.

Przejmij kontrolę nad bałaganem i zrób w swoim domu miejsce na radość i cieszenie się życiem!

źródło opisu: kobiece

źródło okładki: kobiece

Kamila | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

"Mieć mniej" to kolejna już pozycja na rynku wydawniczym z serii poradników, które mają za zadanie pomóc Nam w "odgruzowaniu" swojego życia i odnalezieniu w nim harmonii. Przeczytałam już kilka tego typu poradników i niestety (albo stety) może zdarzyć mi się małe porównanie do wcześniej przeczytanych pozycji.

Nadmiar niepotrzebnych rzeczy, kolekcję pamiątek, przedmioty które wywołują negatywne wspomnienia, a może GB-ty plików, które archiwizujesz na dysku swojego komputera? To tylko niektóre z elementów o których wspomina autorka by oczyścić swoje otoczenie i wkroczyć w nowy etap w życiu. Owa pozycja zawiera na prawdę masę użytecznych informacji. Niestety opierając się na wcześniejszych przeczytanych przeze mnie pozycjach mam wrażenie (może mylne), że autorka gubi się w tym o czym pisze. Nie twierdzę, że nie posiada dużej wiedzy na poruszane w książce tematy (np. feng shui), ale myślę że nie do końca kolejność treści została przemyślana. Pojawiało się sporo niedomówień, tzn....

Zuzanna | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Kolejna książka o rozliczeniu się z przeszłością i nadziei na lepsze dziś i jutro..Warta przeczytania...

Sylwia | 2018-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Książka traktująca o pozbywaniu się rzeczy, uporządkowaniu szeroko rozumianej życiowej przestrzeni, podejmująca istotny wątek, związany z emocjami i naszą psychiką, uzdrawiając swoją przestrzeń, uaktualniając własną tożsamość, możemy wiele zyskać, przeszłość należy do przeszłości, na którą już nie mamy wpływu, lecz rzeczy pozostające w bezpośredniej styczności z nami, z pewnych okresów życia, o których wolelibyśmy zapomnieć, gdzieś jednak mimo wszystko na nas oddziałują, więc warto się temu wszystkiemu przyjrzeć i przejrzeć posiadane rzeczy, zadając sobie pytanie, czy aby na pewno powodują dobre samopoczucie? Czy przywołują miłe wspomnienia, czy wręcz przeciwnie? Myślę, że nurt minimalizmu ma ogromną wartość, nie tylko czysto materialną, lecz w dużej mierze ma głębokie przełożenie na nasz świat wewnętrzny (niefizyczny)
i stan naszego ducha.

apetyczneksiazki | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Poradnik dla osób, które ilość rzeczy przerasta:)Dzięki tej książce dowiedzą się jak mają sobie z tym poradzić

toukie | 2018-05-05
Przeczytana: 04 maja 2018

Rzadko kiedy sięgam po poradniki. To nie jest gatunek literatury, w którym w pełni się odnajduję, jednakże Mieć mniej to całkiem ciekawa książka, intrygujące źródło informacji na temat tego, jak odpuścić sobie przeszłość i z uśmiechem na twarzy wkroczyć w teraźniejszość, jednocześnie dbając o szczęśliwą przyszłość. Co więcej - jest to książka, która skłoniła mnie do działania w sferze własnego życia. Po przeczytaniu tego poradnika postanowiłam zrobić pewne porządki u siebie w domu, wyrzucając rzeczy ściśle związane z tym, co już było, a co nie powinno mieć dla mnie znaczenia - efekt? Faktycznie, czuję się lepiej w swoich czterech ścianach!

Tisha Morris to ekspertka z zakresu feng-shui, trenerka yogi, uzdrowicielka energetyczna, life coach. Założyła Earth Home School of Feng Shui. Przez dziesięć lat pracowała jako prawniczka, jednakże nie odczuwała pełnej satysfakcji z wykonywanego zawodu - jej dusza ukierunkowana była na uzdrawianie i pomaganie innym w nieco innym zakresie. Jest...

mary1984 | 2018-05-19
Przeczytana: 14 maja 2018

Treść książki zaskoczyła mnie, nie tego się spodziewałam. Spodziewałam sie kolejnego poradnika jak krok po kroku odgracić dom, a tutaj niespodzianka. Autorka rozprawia o związku między emocjami a posiadaniem nadmiaru rzeczy, albo o tym dlaczego trudno wyrzucić przedmioty, które już do niczego się nie przydają. Pani Morris próbuje przekonać, że zagracony dom to zagracone życie, bałagan emocjonalny, który przeszkadza nam żyć szcześliwie i pełnią życia.

książek: 1944
Ryu | 2018-07-31