Normalni inaczej

miłość nadzieje marzenia młodzież
literatura młodzieżowa
Izabella Mazurek
miłość nadzieje marzenia młodzież

Historia zaczyta się dość normalnie. Dwoje ludzi, dwa zupełnie inne światy i uczucie które je połączyło. Końcówka mnie naprawdę zaskoczyła i bardzo poruszyła. Nie obeszło się bez chusteczek. Jest to piękna książka, godna polecenia, która mówi otwarcie o tematach ważnych i codziennych.

Każdy z nas ma coś w swojej przeszłości co nas ukształtowało. Wracają wspomnienia. Czujemy się nie zrozumienii.
Wszyscy mówią jak to mamy siebie akceptować. Że życie jest gówniane, ale mamy szukać pozytywów. Jednak jak mamy to robić jeśli w naszym otoczeniu są ludzie którzy skutecznie ukazują coś innego.
"Normalni inaczej" jest książką z gatunku bardzo trudnych dla mnie....

Sama sobie zrobiłam spoiler tej książki... Wiedziałam jak się skończy, więc nie oczekiwałam żadnych specjalnych emocji. Jednak ta książka jest tak napisana, że mimo iż znałam zakończenie potrafiła sprawić iż ścisnęło mi się serce. Warto poświęcić jej kilka chwil

Z notki biograficznej wynika, że Tammy Robinson jest autorką siedmiu książek.
W Polsce wydano tylko dwie.
Właściwie wzięłam ją z biblioteki przez przypadek, bo stała na półce, a opis wydał mi się interesujący.
To typowa młodzieżówka, ale z gatunku tych zaangażowanych, w których pisarz chce przekazać coś ponad historię miłości nastolatków.

W tej książce pisarka porusza...

Bardzo poruszająca opowieść o marzeniach. o Miłości. Intrygująca, chwytająca za serce i przywierająca do siedzenia. Takiego zakończenia, Takiego przewrotu akcji się nie spodziewałam. Zaczęło się niewinnie. Albert zadbał o Maddy, aby dostała nagrodę w konkursie fotograficznym. O jej szczęście w życiu. Zaś Maddy zadbała o to, aby Albert był kochany i wyszedł na prosto. Tacy...

Naprzemiennie poznajemy fragmenty z życia Maddy i Alberta.
Maddy pracuje w zakładzie fotograficznym i sama chciałaby zostać fotografem. Ma autystyczną siostrę Bee oraz bardzo niedojrzałą matkę, w tej rodzinie to Maddy jest tą odpowiedzialną. Obowiązki i praca to jej codzienność ale nie wyobraża sobie życia bez Bee, bo kocha ją bezgranicznie.
Albert ma bardzo napięte relacje...

Na półkach: , , , , , ,

Tę książkę czyta się naprawdę szybko, możliwe, że przez to, że rozdziały są króciutkie.

Historia przyjemna. Można było dowiedzieć się coś więcej a temat autyzmu.

Szokujące zakończenie. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Książka jest bardzo ciekawa,wciągnęłam się bez reszty. Polecam każdemu, kto potrzebuje książki na wakacji

Doszłam do wniosku, że im mniej książka reklamowana/chwalona tym lepiej. Ostatnio wszystko co w nadmiarze zbiera same ochy i achy, spamy na każdym kroku, tym gorzej. Na książkę "Normalni inaczej" trafiłam przez przypadek, spodobała mi się okładka, bo w końcu nie było gołej klaty heh :P
Zerknęłam na opis, zainteresował mnie, stąd decyzja żeby kupić i przeczytać. I absolutnie...

Ja do niektórych młodzieżówek podchodzę z dystansem, ponieważ obawiam się, że mogą nie spodobać mi się tak bardzo, jak innym. W przypadku Normalnych inaczej było... zupełnie inaczej. Kiedy brałam tę książkę z półki, nie czułam żadnych obaw co do jej treści. Ba! Ja się nie mogłam doczekać, aż zacznę ją czytać. Gdzieś z tyłu głowy miałam takie "przecież to musi być coś...

• 2018
  • 2019