Ławeczka księżnej Daisy

Wydawnictwo MG
2019-05-15
2019-05-15
księżna Daisy dziennikarka epoka wiktoriańska

Opowieść chwytająca za serce. Możecie się z niej dowiedzieć kilku ciekawych historii związanych z księżną Daisy, chociaż one są tutaj bardziej spoiwem dla całej opowieści. W końcu poznajemy tutaj nie tylko dzieje księżnej, ale także innej rodziny. Ważnej dla głównej bohaterki.

Lekka opowiastka na jeden dzień, dla mnie jednak zbyt prosta i banalna. Pomysł do mnie nie trafił, miałam wrażenie, że czytam książkę dla młodszej młodzieży. Niczego nowego nie dowidziałam się z tej książki, choć jako przerywnik między wymagającymi lekturami będzie ok.

Przystępna, lekka powieść. Warto poznać historię Księżnej i jej zasługi dla Śląska.

Ciekawie przedstawiona historia księżnej Daisy, wpleciona w zawikłaną historię głównej bohaterki!

Weszłam do sklepiku z pamiątkami zaraz przy Książu i powiedziałam do Pani ekspedientki: "chciałabym kupić książkę, która jest w formie wspomnień/pamiętnika Księżnej Daisy. Nie suche historyczne wydarzenia z datami. Którą książkę może mi Pani polecić?". Pani poleciła tę książkę. Dopiero wtedy zaczęłam się rozglądać po sklepie i okazało się, że właściwie wyboru tam zbytniego nie było.

Czy książka spełniła moje oczekiwania?
Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Co mamy w środku? Zmyśloną historyjkę, zupełnie nie na temat, którą przeplatają listy od babci głównej bohaterki z faktami na temat księżnej Daisy. Jest ich może 50 stron?

Podsumowując: z książki rzeczywiście możemy dowiedzieć się czegoś na temat Daisy. W moim odczuciu było to w bardzo przyjemnej i lekkiej formie. Nie znudziłam się. Czytałam z zaciekawieniem od początku do końca.

W zasadzie to polecam :)

Książkę kupiłam w ciemno, po urlopie spędzonym w Wałbrzychu.

To przyjemna lektura, szybko się ją czyta, dobra na weekend czy urlop. Lekka fabuła, mocno osłodzona ;) Wątki z teraźniejszości przeplatają się z przeszłością. W teraźniejszości śledzimy losy młodej dziennikarki, która podejmuje zatrudnienie w domu spokojnej starości. W listach babci do wnuczki poznajemy losy Księżnej Daisy von Pless.

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, jednak czuję po tej lekturze pewien niedosyt. Moim zdaniem mogła być dłuższa, pewne wątki bardziej rozbudowane. Jednak książka dobrze spełnia swoją rolę, lektury łatwej, lekkiej i przyjemnej ;)

A moja ochota na poznanie życiorysu Księżnej Daisy tak wzrosła, że już nabyłam jej pamiętniki ;)

Książkę kupiłam w ciemno, po urlopie spędzonym w Wałbrzychu.

Książka, którą można przeczytać. Trochę za mało wg mnie samej Daisy, a za dużo głównej bohaterki, która nie do końca zdobyła moją sympatię i jakoś nie byłam ciekawa jej historii. Niemniej, fajny pomysł na książkę, dzięki której można poznać nieco bardziej postać wyjątkowej księżnej.

Prosta opowieść przepleciona obrazami z życia księżnej Daisy. Przyjemnie się czyta, ale brakuje treści. Życzyłabym sobie pogłębienia historii.

Napisana poprawnie, ładnym stylem z ciekawym połączeniem krótkiej historii księżnej Daisy z perypetiami głównej bohaterki, którą jest warszawska dziennikarka. Daisy jest niestety tylko skromnym dodatkiem do fabuły, więc okładka mocno myląca...

Fajnie się czyta, lekka, przyjemna, trochę mało o samej Daisy. Listy od babci za bardzo encyklopedyczne. Książka na jeden wieczór.

• Samodzielne
  • Romans