Bella Donna

Okładka książki Bella Donna Nadia Szagdaj
Okładka książki Bella Donna
Nadia Szagdaj Wydawnictwo: Dragon Cykl: Nowe śledztwa Klary Schulz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Nowe śledztwa Klary Schulz (tom 2)
Dragon
2019-06-05
2019-06-05

Okładka książki RAK Grzegorz Filarowski, Nadia Szagdaj
RAK Grzegorz Filarowski...
Okładka książki Nocne mary. Opowieści niekoniecznie na dobranoc Sylwia Błach, Rafał Christ, Arnold Cytrowski, Łukasz Dubianowski, Tomasz Duszyński, Norbert Góra, Maciej Klimek, Marcin Kowalczyk, Marta Kucharska, Wojciech Kulawski, Graham Masterton, Tomek Miłowicki, Karolina Mogielska, Jarosław Adam Pankowski, Rafał Grzegorz Sawicki, Łukasz Śmigiel, Hubert Smolarek, Nadia Szagdaj, Honza Vojtisek, Paweł Widomski, Flora Woźnica, Olek Zielonka
Nocne mary. Op... Sylwia Błach, Rafał...

Ledwo przebrnąć zdołam.. końcówką ta książka się w mych oczach uratowała.. Klara zaczyna mi grać na nerwach...

Bardzo przyjemny retro kryminał, dobrze przeczytany przez p.Paulinę Holtz.

Bardzo przyjemny retro kryminał, dobrze przeczytany przez p.Paulinę Holtz.

Jak zawsze to była przyjemność.

Jak zawsze to była przyjemność.

Z przyjemnością wysłuchałam kolejną część z Klarą Schulz. Największa w tym zasługa pani Pauliny Holzt, która jest po prosto doskonałą lektorką 😍
A Klara jak zawsze- niepokorna, bezkompromisowa i bezczelna

A Klara jak zawsze- niepokorna, bezkompromisowa i bezczelna

Kolejna odsłona śledztw Klary Schulz. Tym razem pani detektyw udaje się nad morze, do Łeby, aby pogodzić się ze śmiercią męża i odnaleźć spokój. Podczas spaceru wyławia zwłoki mężczyzny co daje początek kolejnemu dochodzeniu. Pomaga miejscowemu policjantowi , bo sprawa jest zawikłana, zginął malarz, został mocno okaleczony a tropów jest wiele. Przeszłość ofiary też skrywa mroczne tajemnice. Ciekawa sprawa, dobrze napisana i z zakończeniem dającym szansę na następny tom.

Jakoś tak nie mam weny, żeby przed czytelnikami tegoż portalu rozpostrzeć jak zwykle szeroko opisaną recenzję. Skomentuję krótko. Wolno się rozkręca, ciekawa zaskakująca zagadka oraz tajemnica na sam koniec. Owszem cała ta zawiła kryminalna sprawa dobiega końca , co nie znaczy, że dalsze losy naszej pani detektyw są jasne i tutaj właśnie jest ta nieodgadniona karta dająca jak najbardziej uzasadnioną nadzieję na kontynuację na którąż to czekam, ponieważ książki Nadii Szagdaj niby proste niby takie nie za bardzo poplątane jednak czytanie ich sprawia mi przyjemność. Jest zagadka kryminalna która ma głębsze ,podwójne dno. Jest nietuzinkowa pani detektyw. Jest opis obyczajów, jest opis miejsc, zachowań międzyludzkich, więc nic tylko czytać.

Tym razem pierwsze spotkanie z @nadia_szagdaj. Co prawda na bookstagramie widziałam mnóstwo opinii “Likwidacji”, mnie jednak urzekła retro okładka Bella Donny dorwana w Biedronce. W kolejce czeka jeszcze “Zniknięcie Sary” (mam nadzieję jak najszybciej nadrobić) - i już wiem, że popełniłam błąd, bo nie czytam po kolei. Proszę mnie za to nie bić 😂😂😂

W żaden sposób nie przeszkadzało mi jednak, że czytałam książkę ze środka serii. Z miejsca się zakochałam. Autorka w przecudny sposób przeniosła mnie do roku 1914 roku. Kto wie, ten wie, że uwielbiam książki, w których historia odgrywa znaczącą rolę. Klimat wydaje się naprawdę autentyczny. Dodatkowo użycie niemieckojęzycznych nazw miejscowości wzmocniło uczucie, że czytelnik wraz z książką przenosi się do tamtych czasów.

Bardzo podoba mi się styl pani Nadii. Jest lekki, przejrzysty, dynamiczny. Autorka operuje słowem na tyle sprawnie, że lektura zdaje się być czystą przyjemnością. Wplecione są momenty dosyć.. brutalne, jednak nie powiedziałabym, że jest to mocny kryminał. Miło czasami przeczytać, jak radzono sobie ze śledztwami bez wykorzystania najnowszej technologii.

O dziwo, wątek romantyczny w tej książce zupełnie mi nie przeszkadzał! Generalnie mam alergię na miłostki śledczych, gdy w grę wchodzi łapanie morderców, ale tutaj… było to potrzebne. Sama bohaterka wydaje się, jakby była zbyt nowoczesna na swoje czasy - uczucie do młodszego mężczyzny jeszcze bardziej to podkreśla. Jednak czuć, że Autorka dopracowała postać w zgodzie z realiami historycznymi.

Pomysł na wątek kryminalny naprawdę mnie zachwycił. Jest mocno i wyraziście - czyli tak jak lubię. Koniecznie zapamiętajcie to nazwisko, bo Nadia Szagdaj namiesza jeszcze nie raz!

www.instagram.com/zaczytana_olcia/

W żaden sposób nie...

Lubię całą serię o przygodach fascynującej i nieco szalonej Klary Schulz. Brawo dla autorki za to, że nie jest to tylko kolejne śledztwo Pani detektyw, ale też z każdą nową częścią widzimy jak Klara dojrzewa, zmienia się, inaczej na pewne rzeczy patrzy. Brawo!

Czekałam bardzo na kolejne przygody Klary Schulz. Książka rewelacyjna, ciepła, zaskakująca w dobrym stylu. polecam bardzo.

"BELLA DONNA" NOWE ŚLEDZTWA KLARY SCHULZ NADIA SZAGDAJ

WOW.
To było świetne, porywające i zaskakujące. Uwielbiam takie książki. Znakomity polski kryminał retro.Niesamowicie zakręcony pomysł na fabułę, ciekawy język i styl oraz ten klimat, który wciąga od samego początku i trzyma do ostatniej kropki. Lekkie pióro i bardzo plastyczny język, który bez problemu ukazuje świat z tamtych lat i zabiera nas w podróż  w nieznane. No, nie domyślałam się kto i dlaczego, zaskoczenie pełne. Super :)

Ale od początku ...Mamy rok 1914 i Breslau.
Znany i ceniony artysta malarz Adolf Ludemann ma właśnie swoją wystawę. Wszyscy na to czekają z ogromnym zaciekawieniem. Czym tym razem znakomity artysta zaskoczy?A i owszem, zaskakuje już na samym początku nie przybywając na swoją wystawę. Jednak impreza trwa i pani prowadząca wernisaż ma dokładne wytyczne, jak ma postępować gdyby nie przybył. Ku przerażeniu wszystkich zebranych zamiast nowego obrazu widzą pomalowane krwią płótno, do którego zostały przymocowane fragmenty ludzkiego ciała. To makabryczne arcydzieło wzbudziło strach, obrzydzenie, niedowierzanie.

W tym samym czasie znana nam już pani detektyw Klara Schulz przebywa na urlopie nad morzem w Łebie. Minął już rok od śmierci jej męża, lecz kobieta nie może sobie poradzić z tą ogromną stratą. Podczas spaceru brzegiem morza zauważa coś dziwnego w wodzie - okazuje się ,że są to zwłoki mężczyzny pozbawionego niektórych części ciała. Klara wyciąga je na brzeg, aby nie odpłynęły.Bardzo szybko daje się zidentyfikować ofiarę wyłowioną z wody i okazuje się, że jest nią artysta malarz Adolf Ludemann. Kto dokonał tak okrutnego morderstwa i dlaczego?
Oczywiście Klara wkracza do akcji i stara się jak tylko może pomóc w śledztwie. Poznaje młodego policjanta Vosslera, z którym chce rozwiązać tę makabryczną zagadkę. Czy im się uda i co odkryją dowiecie się czytając. Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni, tak samo jak ja.Kim był tak naprawdę ten znany i ceniony artysta?

Książka warta przeczytania absolutnie :) POLECAM :)

Zapraszam Cię do siebie http://ostatniastrona.com.pl/

"BELLA DONNA" NOWE ŚLEDZTWA KLARY SCHULZ NADIA SZAGDAJ