Kuracja dla serca

Wydawnictwo: W.A.B.
aleqsia

Myślisz, że porywy serca są tylko dla młodych? Nigdy nie jest za późno na KURACJĘ DLA SERCA! Ta historia o dojrzałej miłości, urzeknie Cię i przekona, że na miłość i szczęście zawsze jest pora! Renata przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po raz pierwszy jedzie do sanatorium. Kobieta myśli, że miłość, seks, namiętność, zmysłowość...

Renata przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po raz pierwszy jedzie do sanatorium. Kobieta myśli, że miłość, seks, namiętność, zmysłowość dawno już zostawiła je za sobą. Tymczasem spotyka starszego o cztery lata Pawła, który przeszedł zawał serca. Paweł Dobrowolski jest kardiologiem, specjalistą od transplantacji, jednak po śmierci żony trochę się pogubił. Reprezentuje on wszystko to, czego Renata w mężczyznach nie znosi - jest ambitny, autorytarny, budzi w Renacie niechęć. Jednak z czasem zaczyna się u niej pojawiać się fascynacja mężczyzną. Z początku – intelektualna. Z czasem do głosu dochodzi zauroczenie i… pożądanie.

źródło opisu: W.A.B.

źródło okładki: W.A.B.

FioletowaRóża | 2019-07-12

Książkę wypożyczyłam przypadkowo, ale nie żałuję. Nie jest to kopia popularnego programu telewizyjnego pt. "Sanatorium miłości". Jeśli ktoś się tego obawia- niepotrzebnie. Owszem, główna bohaterka, Renta, to polonistka, która na skutek stanu przedzawałowego trafia do sanatorium specjalizującego się w leczeniu chorób kardiologicznych. Kobieta dzieli swój pokój z Jolką- na początku ekscentryczną, głośną kuracjuszką, która na dodatek wyzywająco się ubiera i wyraźnie szuka romansu. Wszystkim kobietom przebywającym w ośrodku podoba się jeden mężczyzna- Paweł Dobrowolski, były kardiochirurg (!). Po jakimś czasie to Renacie udaje się z nim porozmawiać, a zmusza ich do tego pewna niespodziewana akcja ratunkowa. Czy Renatę i Pawła połączy uczucie? Tego nie napiszę i myślę, że nie ten wątek jest najistotniejszy. O wiele bardziej ciekawe jest podłoże psychologiczne powieści. Zdaniem autorki, osoby najsmutniejsze zakładają najweselsze maski i ukrywają swoje prawdziwe oblicze. Tak dzieje się...

grace | 2019-06-24

Książka o romansach i miłości ludzi dojrzałych w sanatorium. Ciekawa, wciągająca, to się bardzo dobrze czytało.

zouza_czyta | 2019-06-12
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: maj 2019

Fajna, lekka, zabawna, romantyczna.
W tej książce podejrzewam, że nic Was nie zaskoczy, i nie będzie żadnych większych emocji. Ale na pewno jest warta przeczytania.
W tej książce znajdziemy świetny przykład na to, jak każda z nas powinna czuć się ZAWSZE pewna poczucia własnej wartości, pewna piękna które w nas mieszka, niezależnie od wieku. Wiek to tylko liczba, pamiętajmy o tym kobitki 😉

Czytaliście? A może zamierzacie?
✴️
Renata to kobieta po pięćdziesiątce która nie ma praktycznie poczucie własnej wartości. Udaje się do sanatorium do Nałęczowa, w nadziei, że jej problemy z sercem choć troszkę przystopują.
Już na samym początku Renia jest świadkiem dziwnych ale także śmiesznych sytuacji i zachowań kuracjuszy.
Współlokatorka kobiety - Jola, jest jej przeciwieństwem, jeżeli chodzi o wygląd jak i podejście do życia, mimo to od razu łapią dobry kontakt.
Paweł Dobrowolski, były lekarz a teraz również kuracjusz jest obiektem westchnień wszystkich kobiet. Specyficzny, gburowaty,...

Mrsruda | 2019-06-05
Przeczytana: 03 czerwca 2019

Renata jest dojrzałą kobietą. Po rozwodzie i nawale obowiązków zaczyna mieć kłopoty z sercem.
Dostaje skierowanie do senatorium. Po przyjeździe poznaje Pawła. Mężczyzna jest kardiologiem, starszym o kilka lat od Renaty. Na początku nie pałają do siebie sympatią. Los bywa przewrotny i bohaterowie zaczynają się spotykać. Mimo końca turnusu ich znajomość kwitnie.
Książka napisana w genialny sposób. Czyta się szybko. Choć historia bardzo przewidywalna, jest bardzo zabawna, ciepła i pełna romantyzmu. Polecam

magdaandbooks | 2019-05-25
Przeczytana: 25 maja 2019

Kuracja dla serca 📖 Agnieszka Szacka❤❤
Gdy zaczęłam czytać tą książkę, pomyślałam, że oddam ją mamie. Książka jest o 50latkach i na dodatek dzieje się w sanatorium, no normalnie jak Sanatorium miłości. Jednak, już po kilkunastu stronach, stwierdziłam, że jednak przeczytam i dobrze się stało 😀
Nie wszystkie romanse muszą rozgrywać się wśród bogatych 20-30latków, to już było 😉
Tutaj mamy dojrzałych, ciekawych bohaterów, prawdziwe problemy, samotność, humor i gorące momenty 😘 Na prawdę świetnie się to czytało ❤

Erna Eltzner | 2019-05-15

× www.majuskula.blogspot.com ×

Sanatoria słyną z zawierania nowych znajomości — czy można odnaleźć tam prawdziwą miłość? Czy dojrzały wiek od razu dyskwalifikuje człowieka, gdy ten chce powalczyć o swoje szczęście? Życie lubi przynosić niespodzianki, choć czasem trzeba mu pomóc…

Majówka już minęła, ale wiele wiosennych weekendów nadal przed nami, więc warto zaopatrzyć się w lekturę lekką, niezobowiązującą, a przy tym całkiem niebanalną. Ostatnio w moje ręce wpadła powieść autorstwa Agnieszki Szackiej, powieść idealnie wpasowana w przytoczone przeze mnie wyżej cechy. Wydaje mi się, że to debiut — niestety, nie udało mi się znaleźć konkretniejszych informacji na temat samej pisarki, toteż skłaniam się ku opinii, iż rzeczywiście mamy do czynienia z jej pierwszą książką. Dlatego potraktuję tę pozycję trochę bardziej ulgowo, co nie oznacza wypełnienia specjalnymi wadami, oczywiście. Spędziłam z nią kilka przyjemnych wieczorów, przeżywając perypetie bohaterów. Liczę, że Agnieszka...

WolneLitery | 2019-05-14
Przeczytana: 14 maja 2019

Jeżeli macie ochotę na lekką książkę obyczajową to ta na pewno Wam się spodoba! Całość napisana pozytywnie i lekko, mi czytało się ją bardzo przyjemnie i szybko.

W książce poznajmy Renatę, która po raz pierwszy wybiera się do sanatorium. Jest ona dojrzałą i samotną kobietą, którą na początku bardzo przeraża wizja pobytu w Nałęczowie. Sanatorium nie kojarzy jej się pozytywnie i świadczy o tym, że potrzebuje pomocy - to zdecydowanie nie dla niej!

Szybko jednak przekonuje się, że te trzy tygodnie w Nałęczowie mogą być wyjątkowe i magiczne! Kuracjuszki zdecydowanie dają radę i dla mnie to były takie prawdziwe schematyczne babcie z sanatorium ( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu! :)) Jest wesoło, zabawnie, są przyjaźnie, śniadanka i nudne zabiegi. Jest też oczywiście BARDZO przystojny lekarz i imprezowe wieczorki (no kto o nich nigdy nie słyszał?! :)) Na widok Pawła wszystkie Panie tracą mowę i każda marzy o wieczorach z nim, oczywiście tylko nie Renata. Los jednak jak...

Elizabeta | 2019-05-13
Przeczytana: 13 maja 2019

Cóż jest milszego niż kilka godzin spokoju i odprężająca lektura? No, chyba, że kilka godzin spokoju, odprężająca lektura i tabliczka czekolady. Jeśli chodzi o czas, to trzeba go sobie zorganizować, na przykład uciekając do głębokiej szafy, czekolada zawsze leży w szafce, a miła książka? O to już ja zadbam. Proponuję dziś Kurację dla serca Agnieszki Szackiej.
Mamy tu całkiem niezły miks, moi drodzy. I znajdziemy tu romans i elementy powieści obyczajowej.

Wyobraźcie sobie dojrzałą panią polonistkę, która dla podratowania własnego zdrowia udaje się do sanatorium. Wycofana i zachowawcza nie jest w stanie zrozumieć, że większość kuracjuszy wcale nie przyjechała zażywać zdrowotnych zabiegów, a po to by poczuć szczęście i zaznać odrobiny bliskości. Ewa nie szuka miłości, ponieważ uważa, że kobiecie po rozwodzie, matce dorosłych dzieci, po prostu pewnych rzeczy nie wypada. Niestety lub stety, strzała Amora trafia i ją, kiedy poznaje kardiologa Pawła. Początkowa niechęć czy też wzajemna...

Monika | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Ostatnio odbyłam piękną podróż do malowniczego Nałęczowa, które słynie z uzdrowiska o profilu kardiologicznym. Znajdziemy tam liczne sanatoria, w których leczą się sercowcy. Miałam okazję przechadzać się po Parku Zdrojowym, obserwować kiełkujące uczucia, jak i uczestniczyć w przemianie wewnętrznej głównej bohaterki, a wszystko za sprawą Agnieszki Szackiej i jej książki „Kuracja dla serca”. Często omijam książki obyczajowe, ale ta zaintrygowała mnie recenzją na okładce, a gdy zaczęłam czytać, nie potrafiłam się od niej oderwać. Czekałam niecierpliwie, jak zakończy się historia Renaty. Czy uda jej się zmienić swoje podejście do życia? Czy uda jej się zbliżyć do córki ? I w końcu, czy odnajdzie szczęście?
Na całą recenzję zapraszam na bloga-

agatarecenzuje | 2019-05-10
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Ewa to dojrzała nauczycielka, rozwódka i matka dwójki dorosłych już dzieci. Kiedy zdiagnozowano u niej problemy z sercem postanawia podreperować swoje zdrowie i pojechać do sanatorium w Nałęczowie. Na miejscu przeżywa niemały szok. Okazuje się, że jej współtowarzysze przyjechali do sanatorium nie dla regeneracji zdrowia, ale w poszukiwaniu bliskości i przygód. Rozważna i wycofana polonistka, która uważa, że w jej wieku na miłość jest już za późno początkowo nie potrafi odnaleźć się w takim towarzystwie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Pawła. Starszego od niej kardiologa, którego próbują poderwać wszystkie kuracjuszki, łącznie z jej zwariowaną współlokatorką Jolą. Wyniosły i arogancki mężczyzna początkowo budzi w niej jedynie niechęć. Z czasem jednak poznaje jego prawdziwą naturę. Czy Ewa pozwoli dojść do głosu swojemu sercu, czy jednak będzie trzymała Pawła na dystans? Musicie przeczytać i dowiedzieć się jak rozwinie się ta relacja.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Może nie...