Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Misia i jej mali pacjenci (tom 7) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci (tom 7)
Zielona Sowa
2019-02-27
2019-02-27
48 min.

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Basia i granice Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i granice Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Zęby Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Obciachowe pomysły taty Oli Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Obciachowe pom... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz, Karolina Rosołek
Mądre bajki Agnieszka Antosiewi...

wertyuiodfghjkl;sdfghjrtyuytrfgrdsaxdewscgtfhj

wertyuiodfghjkl;sdfghjrtyuytrfgrdsaxdewscgtfhj

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Misia i jej piesek Popik za każdym razem natrafiają na przeróżne przygody związane ze zwierzętami w potrzebie.

Misia, jak przystało na przyszłą panią weterynarz pomaga wszystkim milusińskim.
Nie inaczej było i tym razem.

"Urodzinowa niespodzianka" to powieść o tym, jak Popik szukając prezentu na urodziny Misi wpada sam w tarapaty.
Czy Popik znajdzie dla swojej przyjaciółki prezent? Czy uwolni się z pułapki i pomoże małemu zajączkowi?
Ta część serii opowiada również o letnim wyjeździe Misi z rodziną nad morze ,gdzie i tam nasza mała bohaterka próbuje pomóc nadmorskim przyjaciołom w potrzebie.

Książka jest pięknie wydana , z uroczymi ilustracjami Agnieszki Filipowskiej.
Napisana prostym językiem sprawia, że dzieci słuchają opowieści z zapartym tchem o kolejnych przygodach rezolutnej Misi.

Myślę, że ta pozycja jest idealna nie tylko dla młodszych dzieci, ale dla każdego ,nawet dla dorosłego.
Uczy empatii do bezbronnych zwierząt i bezwarunkowej miłości do nich.

Misia, jak przystało na przyszłą panią weterynarz pomaga wszystkim milusińskim.
Nie inaczej było i tym razem.

Czy Popik znajdzie dla swojej...

Misia to rezolutna 8-latka, która kocha zwierzęta. W ramach urodzinowej niespodzianki wybiera się nad morze wraz z mamą, najlepszą przyjaciółką i Popikiem swoim pupilem. Tam czekają na nią przygody, które z pewnością zapamięta na długo :)

książka opowiada o prawie 8 letniej dziewczynce która ma niesamowita dar rozumienia zwierząt w dniu jej urodzin rodzice oznajmiają jej że pojadą nad może wraz z jej najlepszą przyjaciółką, tam też rozgrywa się większa część akcji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znacie już najnowsze przygody Misi? My od kilku tygodni zdążyłyśmy je przeczytać kilkakrotnie ;-) :-) I bardzo, ale to bardzo je polubiłyśmy. Nie wiem jak u was, ale u nas Misia jest nadal numerem jeden. Jesteśmy nią totalnie zauroczone, dlatego czytamy wszystkie nowości z jej udziałem. Nie mogło zatem w naszej domowej biblioteczce zabraknąć "Urodzinowej niespodzianki" ;-) :-) Ta urocza i empatyczna dziewczynka za każdym razem budzi naszą ogromną sympatię. Moja Antosia jest nią zafascynowana do tego stopnia, że sama planuje w przyszłości zostać weterynarzem ;-) :-) Misia to urocza i wrażliwa dziewczynka. Ma rude włosy i pełne radości spojrzenie. Uwielbia truskawki oraz kakao z pianką. Bardzo lubi pomagać zwierzętom i czytać o przygodach swojego ulubionego bohatera - doktora Dolittle. Jej największym idolem jest jej dziadek, który bardzo, ale to bardzo kocha zwierzęta i jest weterynarzem. Prowadzi nawet swoją własną klinikę weterynaryjną. Misia bierze z niego przykład i nigdy, ale to nigdy nie przechodzi obojętnie obok zwierzątka, które w danym momencie potrzebuje pomocy. W najnowszej części przygód Misia jest już prawie ośmiolatką i wielkimi krokami zbliżają się jej urodziny. Z tej okazji Popik szykuje dla swojej ukochanej przyjaciółki wyjątkową niespodziankę. W trakcie przygotowań niespodziewanie jednak odnajduje zajączka, który wpadł do dołu na placu budowy i nie wie jak się z niego wydostać. Piesek, chcąc go uratować sam wpada w pułapkę. Czy Misia domyśli się gdzie znajduje się jej przyjaciel? Musicie doczytać sami ;-) Ta jedna przygoda to zresztą nie koniec urodzinowych niespodzianek. Misia razem z rodziną wybiera się nad morze. Tam na plaży spotyka ranną rybitwę oraz osłabioną fokę. Czy po raz kolejny uratuje zwierzęta w potrzebie? Myślę, że odpowiedź jest dla was oczywista ;-) :-) Misia nigdy nie zapomina, że słabszym i rannym zawsze trzeba pomóc. Dzięki temu opowiadania z jej przygodami uczą nasze dzieci jak dbać o zwierzęta oraz pokazują czym jest odpowiedzialność, troska oraz empatia. My jesteśmy nimi zauroczone, dajcie się zauroczyć i wy :-) Polecam!

W tym tomie Misia pomaga zajączkowi (a przy okazji obchodzi ósme urodziny),rybitwie i foce. Wszystko latem i z piekną oprawą rysunkową. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Misia to mała, rezolutna, ruda dziewczyna o kilkunastu piegach na nosku. Z pozoru wydaje się zwykłym dzieckiem. Mieszka z rodzicami oraz swoim pieskiem w niewielkim miasteczku. Uwielbia kakao z pianką, kolorowe liście i truskawki. Najbardziej na świecie jednak kocha wszystkie stworzenia. Ma pewien sekret, o którym wie jedynie jej dziadek weterynarz, a mianowicie umie rozmawiać ze zwierzętami, a ponadto w domku na drzewie prowadzi „Lipową klinikę”, w której leczy swoich małych pacjentów.

Do tej pory wydanych zostało siedem książek z tej serii, ale w przygotowaniu jest już ósma. W każdej książeczce znajdują się trzy historyjki, w których występują różne zwierzaki. Tym razem Misia ma urodziny, kończy osiem lat, a jej piesek, chcąc w prezencie podarować jej przepiękną szyszkę, znajduje zajączka, który utknął w dziurze. Mama dziewczynki w ramach prezentu zabiera ją i jej koleżankę na wakacje nad morzem, a tam szukając bursztynów, znajdują ranną rybitwę. Na plaży spotykają również fokę, która się czymś struła. Nie jest łatwo pomagać zwierzętom, tak, by nikt nie dowiedział się, o niezwykłych umiejętnościach, więc Misia staje przed bardzo trudnym zadaniem.

Książeczka jest kolorowa, przepiękne wydana uczy empatii, troski o bliskich, a także o zwierzęta, które nie zawsze potrafią same dać sobie radę. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku około czterech, pięciu lat, ale myślę, że może być ona również odpowiednia dla nieco młodszych pociech.

„Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka” została napisana prostym językiem. Prawie wszystkie strony ozdobione zostały przepięknymi ilustracjami, które jak zwykle wykonała Agnieszka Filipowska. Mimo z pozoru spokojnej historii myślę że może okazać się dla dzieci bardzo fascynująca oraz wciągająca, ponieważ maluchy na ogół lubią zwierzęta i zapewne będą ciekawe, czy Misi udało się im pomóc. Do tego mają okazje poznać róże stworzenia. Cała seria nie zawiera w sobie przemocy, a wręcz przeciwne bije od niej łagodność oraz dobroć. Polecam!

Kolejna książka z serii "Misia i jej mali pacjenci". Tym razem "Urodzinowa niespodzianka" 🎂 Szczerze mówiąc to seria dla dziewczynek, którą sama się zachwycam, zarówno treścią jak i hipnotyzującymi i cudownymi ilustracjami Agnieszki Filipowskiej 😍😍😍
W tej części obchodzimy z Misią jej 8. urodziny, ratujemy zajączka, który wpadł do dziury, jedziemy nad morze szukać bursztynów, pomagamy rybitwie, której coś utkwiło w skrzydle, a na koniec udzielamy pomocy foce.
Dużo przygód w książce, która spodoba się każdej dziewczynce, jak i jej mamie ❤❤❤ my z córką bardzo lubimy spędzać czas z Misią, a i syn również lubi słuchać tych historii 👦👧

• EmpikGO
  • Egzemplarz recenzencki :-) Wydawnictwo Zielona Sowa
  • Julitka
  • Paszport czytelniczy 2022
  • Kupione 2024

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka