Zęby

Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Okładka książki Zęby
Wojciech GrajkowskiWojciech Stachyra Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Dwukropek
2019-05-15
2019-05-15
32 min.
#dladzieci #zeby #edukacjanamlodszych

Okładka książki Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski
Dziennik: Zaga... Michał Gołębiowski,...
Okładka książki Bachor Wojciech Grajkowski, Katarzyna Nowakowska, Anna Rączkowska, Dominika Węcławek
Bachor Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Dziennik: Zagadkowa podróż Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski
Dziennik: Zaga... Michał Gołębiowski,...

Okładka książki Czy mogę się przytulić? Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Czy mogę się p... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio w mieści... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...

To powinna być lektura obowiązkowa dla każdego rodzica przedszkolaków! Ładne, atrakcyjne dla dziecka ilustracje i w ciekawy sposób napisana treść przybliżają dzieciom zagadnienia związane z zębami, ich higieną i wizytami u stomatologa. Książka może pomóc oswoić lęki dziecka przed dentystą. U nas 6-latek i 2-latek z chęcią ją przeczytali. Przy okazji nauczyliśmy się, co to jest zgłębiak :)

W moim odczuciu jest to jedna z najlepszych książek o dbaniu o zęby.

Wciągająca historyjka o zębach, ciekawie przedstawiona wiedza na ich temat i tego czym zajmuje się dentysta.
Ułatwiła nam zapoznanie się z sytuacją w której gdy boli ząbek, to pani doktor zajrzy i pomoże.
Pomogła nam przełamać lęk przed pierwszą wizytą dentystyczną i pomogła córce zrozumieć dlaczego mleczne zęby wypadają.

Polecam

Polecam

To jest tak sympatyczna książka, a zarazem rzeczowa i pełna merytorycznej wiedzy, że naprawdę miło się po nią sięga. Bez stresu. Książka jest dla dzieci, ale nie jest dziecinna. A ilustracje przygotowane przez Wojciecha Stachyrę doskonale tłumaczą budowę szczęki, zębów i wyposażenie gabinetu dentystycznego. Nie wspominając ani razu, że trzeba się czegoś bać. Skorzystają zarówno maluchy - jako oswajanie z wizytą w gabinecie dentystycznym, jak i starsze dzieci, którym właśnie wypadają zęby mleczne :)

"Zęby" to idealna książka do czytania z najmłodszymi. Porusza niezwykle istotny temat jakim są zęby! Każde dziecko jest zaintrygowane rosnącymi zębami, obowiązkiem mycia zębów oraz wizytami u dentysty, które dla wieli jawią się jako jakieś bardzo dramatyczne doświadczenie.
Polecam każdemu!
cała recenzja dostępna pod adresem: http://swiattomskiego.pl/2021/02/zeby-dwukropek.html

Polecam każdemu!
cała recenzja dostępna pod adresem:...

Historia życia Poli z perspektywy zębów ;) Świetnie tłumaczy dlaczego należy o zęby dbać, odpowiada na pytania ciekawego 4-latka, ba! I nawet dorosły po lekturze będzie wiedział co to jest „zgłębnik” :)
Moją książką chętnie 5 raz czytana na pewno nie będzie ze względu na tematykę - brrr, nadal boje się dentysty.

Książka ta jest bardzo na czasie w naszej rodzinie, bo od kilku tygodni u naszego przedszkolaka zaczęły wypadać zęby mleczne, a na ich miejsce wyrastają stałe.

Dlaczego tak się dzieje? Pyta Julka… no to z pomocą przychodzi właśnie ta książka, która w bardzo przejrzysty sposób pokazuje poprzez fantastyczne ilustracje i opisy autora co dzieje się w jamie ustnej. Dlaczego wypadają zęby? Dlaczego tak ważne jest by o nie dbać?

Opowiedzą o tym najlepiej same dzieci! POLECAM OPINIĘ O TEJŻE KSIĄŻCE:
LUB

Czy Wasze dzieci umieją odpowiednio dbać o zęby? A może zastanawiacie się, jak wprowadzić te najmłodsze w temat uzębienia, higieny i tego, co w temacie zębów najważniejsze?
Jeśli tak, doskonałym narzędziem będzie książka "Zęby" od @wydawnictwo_dwukropek autorstwa Wojciecha Grajkowskiego z ilustracjami Wojciecha Stachyry niedługa, ale świetnie objaśniająca dzieciom to, co powinny wiedzieć, co je przekona do regularnej higieny. W tej książce przede wszystkim znajdziemy odpowiedź, dlaczego powinniśmy regularnie dbać o zęby, jakie narzędzia do tego służą, dlaczego zęby wypadają i co robi się z ewentualnymi dziurami. Wszystko to przedstawione zostało za pomocą ciekawej bohaterki Poli, której losy śledzimy od urodzenia po dorosłość. Nie brakuje tam gadającej szczoteczki, lusterka dentystycznego czy nici dentystycznej. Ta niezbyt długa książka okraszona została fantastycznymi ilustracjami, od których nie można oderwać oczu. To wspaniałe wydanie z pewnością pozwoli rodzicom dotrzeć do dzieci, które są oporne w kwestii czyszczenia zębów. Polecam z całego serca!

wszystko przystępnie wyjaśnione, córka bez problemu odbyła wizytę u stomatologa dzięki tej lekturze

Cudowna pozycja oswajająca dziecko z dentystą oraz pokazująca etapy wyrastania zębów. Pokazuje że dbanie o zęby jest ważne , a wizyta u dentysty nie jest wcale taka straszna.

Polecam dla każdego rodzica kilkulatka!

Polecam dla każdego rodzica kilkulatka!

• Dla dzieci
  • Dziecięce