Brązowy i Słonko

Okładka książki Brązowy i Słonko Wenxuan Cao
Okładka książki Brązowy i Słonko
Wenxuan Cao Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
青铜葵花
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2019-02-20
2019-02-20
Katarzyna Sarek, Maria Jarosz, Andrzej Swoboda
Chiny literatura chińska literatura dziecięca

Niezwykle wzruszająca i unikatowa wśród książek dla młodzieży pozycja. Mimo odmiennych od naszych realiów niesie bardzo uniwersalne przesłanie.

Piękna, chociaż nietypowa baśń. Można zaczytywać się w niej bez końca. Przenosi w nas w zupełnie inny świat, do Chin, do pięknej przyjaźni. Warto.

Bardzo dobrze się czyta i wbrew pozorom nie jest to książka tylko dla dzieci. Losy zastępczej rodziny głównej bohaterki naprawdę wciągają. Bardzo malowniczo przedstawiony klimat chińskiej wioski i zupełnie odmiennego świata Szkoły Kadr mieszczącej się po przeciwnym brzegu rzeki. Książka pokazuje, co tak naprawdę jest w życiu ważne i że należy się cieszyć z rzeczy drobnych czy wręcz dla nas "oczywistych".

Kolejna ciekawa i wyjątkowa książka wydawnictwa Dialog. Autor to zdobywca nagrody dla młodzieży Hansa Christiana Andersena i opisuje rzeczywistość przyjaźnie dwójki dzieciaków z czasów straszliwej Rewolucji Kulturalnej w Chinach z lat 60-70 XX wieku.Dla moich dzieci-"bomba".

• Książki do kupienia
  • Niedostępne