Toksyczne namiętności

Jacek Santorski & Co
1991-01-01
1991-01-01
Krzysztof Drozdowski

Okładka książki Toksyczny partner. Jak uwolnić się z niezdrowej relacji Susan Forward, Donna Frazier
Toksyczny part... Susan Forward, Donn...
Okładka książki Toksyczni rodzice Craig Buck, Susan Forward
Toksyczni rodzice Craig Buck, Susan F...

Warto przeczytać jako uzupełnienie "Toksycznych Rodziców". jednak generalnie nic szczególnie odkrywczego.

Ciekawe ostatnie rozdziały.

Ciekawe ostatnie rozdziały.

Dobra książka, choć nie tak spektakularna jak "Toksyczne dzieciństwo" tej samej autorki. W "namiętnościach" jest opowiedzianych dużo więcej historii, a przyczyny wskazane pobieżnie. Brak trochę większego zagłębienia się w sytuacje "bohaterów" oraz ukazania punktu widzenia partnerów obsesyjnych kochanków, ale to by było ciężko autorce zrealizować ;). To wszystko w porównaniu z drugą książką, którą wg mnie należy przeczytać, a tą jako uzupełnienie, aby zobaczyć jak do czego może doprowadzić odtrącenie w dzieciństwie.

Obsesyjna miłość ma wiele okrutnych twarzy...to celny fragment recenzji, nic dodać, nic ująć

Doskonała pozycja!! Myślę, że wielu, bardzo wielu ludzi powinno po nią sięgnąć. Miłość. Miłość przeradzająca się w zazdrość. W chorobliwą zazdrość. I pogarda. Dla drugiej osoby. Jak sobie z tym poradzić ? Co zrobić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu... Świetnie napisana książka.

Toksyczne namiętności to pozycja dla mnie wybitna.
Autorka trafnie opisuje problemy związane z uzależnieniem w związku przytaczając różnego rodzaju przykłady. Myślę, że historii jest na tyle dużo, że gdzieś tam odnajdziemy obraz siebie. Momentami zabawna, bo przecież obsesyjne zachowania nie dość, że tragiczne w skutkach potrafią nieźle rozbawić obserwatora, książka ta naprawdę wiele może nas nauczyć.

Jest skierowana głównie do kobiet, ale opisuje historie obsesji z dwóch stron, ofiary i stręczyciela.

Uważam, że najlepszą częścią tej pozycji jest swoista terapia, którą możemy przeprowadzić same. Na końcu znajduje się niemalże gotowy system, wg którego należy postępować. Być może i w Twoim przypadku okaże się skuteczny.

Trzymam kciuki za wszystkich, którzy sięgną po tą książkę, bo warto walczyć o siebie,a Susan jest w tym pomocna.

Toksyczne namiętności to pozycja dla mnie wybitna.

Autorka bardzo przejrzyście przybliża nam problem obsesyjnej miłości w stosunku do innych, pokazuje również jak się z nią uporać, jak postępować w przypadku bycia ofiarą obsesji oraz odwołuje się do naszego dzieciństwa, co według mnie jest kluczowe przy omawianiu tego typu zaburzeń. Rekomendowane przez nią techniki radzenia sobie z obsesją są dość złożone i mogą wydać się nieco śmieszne, jednak w mojej ocenie są wiarygodne. Nie jest to kolejny suchy poradnik, ponieważ skłania do refleksji i jest wręcz naszpikowany przykładami historii ludzi, którzy mają podobne problemy do czytelnika. Naprawdę warto przeczytać. :)

Kolejna intrygująca książka traktująca psychologię jako źródło inspiracji do zmian. Zmian silnych, czasem chorych zachowań u nas i uodparnianie się poprzez zrozumienie na zaborcze zachowania innych. I znowu - czytam i dokładnie to samo się dzieje u mnie w życiu, więc mam możliwość natychmiastowego przetestowania nowych umiejętności komunikacji. Wzmacnia, polecam wszystkim, którzy chcą poprawić relacje/zrozumieć Siebie i innych

Trochę mnie rozczarowała.

Trochę mnie rozczarowała.

Ciężko oceniać książkę napisaną przez psychologów, która jest skierowana przede wszystkim do ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi w partnerstwie kiedy takowych problemów się nie posiada.
Jednak jako osoba, która miała styczność z typem "obsesyjnego kochanka" mogę stwierdzić, że książka jest bardzo pomocna. A taką miarą powinno się oceniać takiego typu pozycję.
To nie jest 'mądry bełkot' i lanie wody tak jak w większości tego typów poradników bywa. Ta książka naprawdę trafia w sedno, i pomaga.
Dobra.

To nie jest...

Książka o przemocy partnerskiej. Jak na tę autorkę przystało - zobrazowana odpowiednimi przykładami z życia. Warto przeczytać.

• Psychologia
  • Ambitny Plan (2013)
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Toksyczne namiętności