Toksyczne namiętności

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
9788360207833
poradniki

Obsesyjna miłość i jej ofiara. Koszmar kochania za bardzo , dręczący zarówno kata, jak i katowanego. Osoba z syndromem obsesyjnej miłości jest terrorystą, niszczącym w szybkim tempie związek, siebie i partnera. Jej żywioły to zazdrość, zaborczość, szantaż i przemoc, zarówno psychiczna, jak i fizyczna. Obsesyjna miłość ma wiele okrutnych twarzy.

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Doskonała pozycja!! Myślę, że wielu, bardzo wielu ludzi powinno po nią sięgnąć. Miłość. Miłość przeradzająca się w zazdrość. W chorobliwą zazdrość. I pogarda. Dla drugiej osoby. Jak sobie z tym poradzić ? Co zrobić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu... Świetnie napisana książka.

enhap | 2014-04-02
Przeczytana: 31 marca 2014

Kolejna intrygująca książka traktująca psychologię jako źródło inspiracji do zmian. Zmian silnych, czasem chorych zachowań u nas i uodparnianie się poprzez zrozumienie na zaborcze zachowania innych. I znowu - czytam i dokładnie to samo się dzieje u mnie w życiu, więc mam możliwość natychmiastowego przetestowania nowych umiejętności komunikacji. Wzmacnia, polecam wszystkim, którzy chcą poprawić relacje/zrozumieć Siebie i innych

Drakulya | 2012-11-30

Ciężko oceniać książkę napisaną przez psychologów, która jest skierowana przede wszystkim do ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi w partnerstwie kiedy takowych problemów się nie posiada.
Jednak jako osoba, która miała styczność z typem "obsesyjnego kochanka" mogę stwierdzić, że książka jest bardzo pomocna. A taką miarą powinno się oceniać takiego typu pozycję.
To nie jest 'mądry bełkot' i lanie wody tak jak w większości tego typów poradników bywa. Ta książka naprawdę trafia w sedno, i pomaga.
Dobra.

Kamila | 2015-03-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2015

Toksyczne namiętności to pozycja dla mnie wybitna.
Autorka trafnie opisuje problemy związane z uzależnieniem w związku przytaczając różnego rodzaju przykłady. Myślę, że historii jest na tyle dużo, że gdzieś tam odnajdziemy obraz siebie. Momentami zabawna, bo przecież obsesyjne zachowania nie dość, że tragiczne w skutkach potrafią nieźle rozbawić obserwatora, książka ta naprawdę wiele może nas nauczyć.

Jest skierowana głównie do kobiet, ale opisuje historie obsesji z dwóch stron, ofiary i stręczyciela.

Uważam, że najlepszą częścią tej pozycji jest swoista terapia, którą możemy przeprowadzić same. Na końcu znajduje się niemalże gotowy system, wg którego należy postępować. Być może i w Twoim przypadku okaże się skuteczny.

Trzymam kciuki za wszystkich, którzy sięgną po tą książkę, bo warto walczyć o siebie,a Susan jest w tym pomocna.

Kobieta_Stamtąd | 2011-03-26

Bardzo ciekawa książka przybliżająca czytelnikowi zjawisko stalkingu, które w obecnym świecie staje się coraz powszechniejszym problemem. Dzięki tej książce lepiej zrozumiałam zarówno cierpienie ofiary, jak i samego agresora, który niszczy życie zarówno ofiary jak i własne. Często podporządkowuje całą swoją egzystencję tylko i wyłącznie stalkingowi; wszystko inne przestaje się liczyć, a ofiara zamienia się powoli w zaszczute zwierzę.
Niektóre przypadki, przytoczone przez autorów, są naprawdę niesamowite i przerażające, ale pozwalają uświadomić sobie, jak bardzo destruktywne są tytułowe toksyczne namiętności. Forward i Buck uczynili to skomplikowane zjawisko nieco bardziej dla mnie przejrzystym i uważam ich książce za bardzo wartościową.

Natalia | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka bardzo przejrzyście przybliża nam problem obsesyjnej miłości w stosunku do innych, pokazuje również jak się z nią uporać, jak postępować w przypadku bycia ofiarą obsesji oraz odwołuje się do naszego dzieciństwa, co według mnie jest kluczowe przy omawianiu tego typu zaburzeń. Rekomendowane przez nią techniki radzenia sobie z obsesją są dość złożone i mogą wydać się nieco śmieszne, jednak w mojej ocenie są wiarygodne. Nie jest to kolejny suchy poradnik, ponieważ skłania do refleksji i jest wręcz naszpikowany przykładami historii ludzi, którzy mają podobne problemy do czytelnika. Naprawdę warto przeczytać. :)

czarna_zjawa | 2011-07-09

Książka o przemocy partnerskiej. Jak na tę autorkę przystało - zobrazowana odpowiednimi przykładami z życia. Warto przeczytać.

andziapa | 2013-03-16

Trochę mnie rozczarowała.