Grzesznica

Wydawnictwo: Edipresse
aleqsia

Tajemnice... kto ich nie ma? Duże, małe... jedne są niegroźne, za to inne potrafią zrujnować życie. Dominika ma męża i dwójkę dzieci, jest szczęśliwą mężatką i spełnioną matką. Istnieje jednak pewna tajemnica, która może zburzyć jej spokojne, rodzinne życie. W przeszłości pracowała jako luksusowa prostytutka, świadcząca usługi najbogatszym mężczyznom na świecie. Tamto życie dawno zostawiła za...

Dominika ma męża i dwójkę dzieci, jest szczęśliwą mężatką i spełnioną matką. Istnieje jednak pewna tajemnica, która może zburzyć jej spokojne, rodzinne życie. W przeszłości pracowała jako luksusowa prostytutka, świadcząca usługi najbogatszym mężczyznom na świecie. Tamto życie dawno zostawiła za sobą, jednak... pewnego dnia na drodze Dominiki stanął człowiek z przeszłości, który za wszelką cenę chce ją zdemaskować i ujawnić jej zajęcie sprzed lat.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Ala | 2019-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

Zderzenie luksusowej prostytutki z zakłamanym pobożnikiem.

Zaczarowana Książka | 2019-04-25

„Grzesznica” jest to książka, po którą jeszcze nie raz sięgnę do czytania. Cała ta historia jest tak niesamowicie tajemnicza i mroczna, że sama zapada w pamięci. Dorota Wachnicka funduje nam emocjonującą opowieść, która jest tak dobra, że powinna być zakazana.

Ladyflower123 | 2019-04-22
Przeczytana: 22 marca 2019

Każdy z nas ma jakąś przeszłość. Wspomnienia, jakie nosimy w sobie, często wpływają na naszą osobowość. Jednak nie ma na świecie osoby, która nie zrobiłaby rzeczy, o której wolałaby zapomnieć. Tajemnicy, której wyjawienia najbardziej się obawia. Sam tytuł książki autorstwa Doroty Wachnickiej - “Grzesznica” nie pozostawia wątpliwości, że główna bohaterka ma sporo za uszami.

Dominika w przeszłości zwykła wieść luksusowe życie u boku wpływowych i zamożnych mężczyzn, którzy wynajmowali ją do towarzystwa. Podobno najstarszy zawód świata, ale od samego początku postrzegany jako haniebny. Kobieta mimo tego, kim była w przeszłości, obecnie wiedzie normalne życie u boku ukochanego męża. Matka dwójki pociech. Zanim zaczniecie oceniać, kim była, to pozwólcie, że przedstawię Wam Michała, kolegę z pracy Dominiki. Bogobojny ojciec, głowa rodziny. Na pierwszy rzut oka przykład godny naśladowania. Bardzo chętnie oceniający czynnych bliźnich przez pryzmat wiary. Nie dajcie się jednak zwieść i nie...

Kasia | 2019-03-17

Dominika ma wspaniałego męża i dwójkę dzieci. Jest jednak pewna tajemnica, którą kobieta skrzętnie przed wszystkimi ukrywa - w przeszłości pracowała jako dziewczyna do towarzystwa, jednak teraz nie ma już z tamtym światem nic wspólnego i poświęciła się rodzinie. Gdy pewnego dnia Michał - dyrektor w firmie w której pracuje rozpoznaje ją i powiązuje z jej dawnym życiem, będzie się chciał jej pozbyć za wszelką cenę z firmy, by nie zdradziła jednego faktu z jego przeszłości, który mógłby być skazą na jego wizerunku. Czy uda mu się to ? Czy prawda z przeszłości wyjdzie na jaw ?

Z prozą Doroty Wachnickiej miałam okazję spotkać się już wcześniej, gdy recenzowałam dla Was ,,Farciara" Gdy w zapowiedziach zobaczyłam ,,Grzesznica", postanowiłam, że przeczytam również i tę powieść. Tym razem autorka opowiada nam historię kobiety, damy do towarzystwa, którą po wielu latach od zerwania z tamtym ,,biznesem" dosięga przeszłość. Bohaterka będzie musiała stawić jej czoło, ale zarazem na szali...

Sylwiapisze | 2019-03-10
Przeczytana: 08 marca 2019

Jak to jest skrywać pewną tajemnicę przed całym światem? Budzić się rano ze świadomością, że któregoś dnia ktoś może ją odkryć i zburzyć całe dotychczasowe ułożone życie?
Właśnie z takim problem boryka się Dominika, główna bohaterka książki "Grzesznica".
Dominika odkąd pamięta lubiła otaczać się luksusem i nigdy w życiu nie wysilała się specjalnie by dostać to czego chce. Dziewczyna jest inteligenta, a nauka nie sprawiała jej nigdy problemów. Jedyną jej słabością były pieniądze i to one zaprowadziły ją na drogę "rozpusty" - stała się ekskluzywną kobietą do towarzystwa. Można odnieść wrażenie, że takie życie jej odpowiadało. Jednak pewnego dnia poznała Marcusa - mężczyznę, w którym się zakochała z wzajemnością. Dominika jest szczęśliwą mężatką, matką dwójki dzieci i ma pracę, którą kocha.
Jednak świat jest mały i często zdarza się, że spotykamy osoby z przeszłości, takie, które znają nasze tajemnice...
Co zrobi Dominika i jak wybrnie z tej sytuacji?
Ponoć kryzys jest wartością...

KatarzynaI | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

Po opisie książki spodziewałam się nieco większej ilości emocji. Ta, którą dostałam jest dobra, ale nie zwala z nóg. Historia Dominiki i to, jak jej przeszłość może wpłynąć na życie obecne jest nieco niespójna. Mam wrażenie, że kilka motywów w książce można by wyrzucić bez większej straty np. Bernard.

Ta książka to niewymagająca historia. Wątki, które pojawiają się w życiu Dominiki są różne. Niektóre mają bardzo przewidywalne skutki, a inne są trochę zaskakujące. Książkę polecam jako odskocznię. Jeśli chodzi o tytułową intrygę, zdradę i miłość - nie wszystko skumuluje się w jednej osobie. Tyle mogę zdradzić na zachętę.

cała recenzja: https://stylowamisja.blogspot.com/2019/03/grzesznica-dorota-wachnicka-recenzja.html

Karolina Hajdysz | 2019-03-06

Dominika jest szczęśliwą matką dwójki dzieci, żoną Marcusa (wg mnie fantastycznego faceta) i cenionym pracownikiem dużej i świetnie prosperującej firmy. Jednak dawniej była kimś zupełnie innym...wiodła wolne, luksusowe życie jako kobieta do towarzystwa wśród bardzo szczelnie zamkniętej i ukrytej elity najbogatszych panów. Szczerze mówiąc każdy z nas ma jakąś przeszłość i tajemnicę...coś z czego, albo nie jesteśmy dumni, albo po prostu pogodziliśmy się z tym i żyjemy szczęśliwie dalej. Dominika jest jednak prawdziwą życiową szczęściarą. No może poza Smoczycą (gdyby moja teściowa taka była, to chyba bym ją wyrzuciła za drzwi bez mrugnięcia okiem) i Michałem, który szczerze mówiąc chyba był wg mnie niezrównoważony psychicznie. Wręcz obrzydliwy gość!....jedyne czego mogę współczuć to jego żonie, że żyje z kimś takim i nic o tym nie wie.
Właśnie ten paskudny typ postanawia za wszelką cenę zniszczyć życie Dominice i jej Mężowi. Czy cała jego intryga się powiedzie? Czy małżeństwo Marcusa...

Literatura_Zmysłów | 2019-03-04

Nic nie jest takie, jak się wydaje. Tajemnice to niepewny grunt pod budowanie związku, rodziny… pod budowanie szczęśliwego i ustatkowanego życia. Bo im bardziej chce się odciąć od przeszłości ta wróci w najmniej oczekiwanym momencie.
Dominika przeżyła wielką miłość, kiedy była nastolatka. Jeszcze większy przeżyła zawód i rozczarowanie. Aby uleczyć załamane serce dziewczyna wyjeżdża razem z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Inne życie, inne zasady. Dominika zapragnęła bogactwa i luksusu przy minimalnym wysiłku. Znalazła idealne rozwiązanie. Została dziewczyną do towarzystwa a później luksusową prostytutką. Doceniana i rozpieszczana za swoje usługi wiodła łatwe i przyjemne życie. Do czasu aż poznała Markusa. On sprawił, że jej świat znowu stanął na głowie. Dla niego rzuciła dotychczasowe życie i kolejny raz zaczęła od nowa. Przeprowadziła się do Polski, wyszła za mąż, urodziła dwójkę dzieci, znalazła nową pracę. Myślała, że odcięła się od brudnej przeszłości. Do czasu aż ktoś...

malineczka74 | 2019-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2019

Każdy diabeł spotyka w końcu swojego anioła

Tajemnice wobec fabuły książki są niczym przyprawy wobec potraw. Niesamowicie podkręcają przyjemność czytania i nadają treści publikacji smak. To sprawia, że książkę czyta się zachłannie, że się ją pochłania. Tym samym sprawia to czytającemu ogromną frajdę.
Z takim właśnie zainteresowaniem dosłownie połknęłam powieść "Grzesznica", która okazała się o wiele lepsza niż się spodziewałam. To było naprawdę miłe zaskoczenie, ogromna niespodzianka.

Główną bohaterką jest kobieta z bogatą przeszłością. Dominika przeżyła swoje życie dość barwnie. A wszystko zaczęło się od niezbyt szczęśliwej pierwszej miłości, która okazała się rozczarowaniem. Ten jedyny okazał się niegodnym uczucia, bo porzucił Dominikę dla innej. Zraniona dziewczyna wyjechała leczyć złamane serce do Stanów. Tam została luksusową dziewczyną do towarzystwa. Jej czas i wdzięki można było kupić za spore pieniądze. Młodej kobiecie imponowało życie w luksusie. Cieszyły ją piękne...

Magdalena | 2019-02-24

Bez względu na to, jakiego rodzaju tajemnicę staramy się ukryć, nigdy nie można być pewnym tego, że prawda nie ujrzy światła dziennego.
Osobiście hołduję zasadzie, że od kłamstwa wolę najgorszą prawdę i dlatego na początku ciężko było mi zrozumieć i polubić bohaterkę książki ''Grzesznica" Doroty Wachnickiej.

Dominika urodziła się z zamiłowaniem do życia w luksusie. Zafascynowana zdjęciami z wielkiego świata, marzyła o takim życiu. Jej rodzice byli dyplomatami i na ówczesne lata stanowiło to otwartą furtkę na Zachód, o czym zwykły śmiertelnik mógł pomarzyć. Kiedy ojciec Dominiki został nominowany do objęcia stanowiska ambasadora Polski w Belgii, Dominika akurat przezywała swoje pierwsze miłosne uczucie, które zatrzymało ją w Polsce. Jednak kiedy chłopak zostawia ją dla innej, Dominika dołącza do rodziców, którzy po kolejnej nominacji ojca Dominiki, przebywali w Stanach Zjednoczonych.
Dominika oprócz solidnego wykształcenia zdobywa też inne umiejętności.
Bycie luksusową prostytutką...