Grzesznica

Wydawnictwo: G+J
dorotai

Kobieta pytana przez mężczyznę o liczbę kochanków zawsze odejmuje kilku – rzekomo bardziej ceni się u płci pięknej niewielkie doświadczenie seksualne. A jeśli ta kobieta była luksusową prostytutką? Jej biegłość w sztuce miłosnej docenią bogaci klienci, ale czy kandydat na męża będzie myślał tak samo? Czy temu jedynemu, z którym zdecyduje się iść przez życie, zdradzi, co robiła w młodości? A...

bogaci klienci, ale czy kandydat na męża będzie myślał tak samo? Czy temu jedynemu, z którym zdecyduje się iść przez życie, zdradzi, co robiła w młodości? A może przyszłość to historia, o której można zapomnieć lub po prostu zostawić

za sobą i więcej do niej nie wracać?

Agnes już nie istnieje. Dominika założyła rodzinę, jest świetną żoną i matką, ma wymarzoną pracę i… właśnie wtedy dopada ją przeszłość, o której chciała zapomnieć. Jeśli wstydliwa tajemnica kobiety wyjdzie na jaw, może stracić wszystko. A jej przeciwnik nie przebiera w środkach.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,608,grzesznica.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,608,grzesznica.html

dorotai | 2013-03-15
Na półkach: Wymienione
Przeczytana: 15 marca 2013

Nie mogłam się doczekać kiedy skończę tą książkę i nie z ciekawości jak się potoczą losy bohaterów.Wkurzała mnie. Bohaterka świadomie decyduje się na bycie luksusową prostytutką nie z powodu biedy czy innej dramatycznej sytuacji ale dla kasy, przygody i dreszczyku. Po latach kiedy ma dom i rodzinę a przeszłość daje o sobie znać trzęsie się że wszystko się wyda. Autorka robi z niej ofiarę - żenada.

Monika Szulc | 2013-02-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 24 lutego 2013

Pewnie nie jeden z nas przekonał się o prawdziwości powiedzenia : „kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterka „Grzesznicy” również.

Dominika to córką dyplomatów. Jej ojciec dostał awans i wyjechał do Belgi. Dziewczyna zakochała się w Bernardzie i została w Polsce, aby dokończyć szkołę. Po tym jak chłopak z nią zerwał, Dominika dołączyła do rodziców. Kilkakrotnie zmieniała miejsce zamieszkania, aż ostatecznie wylądowała w stanach i tam rozpoczęła studia.

Nigdy nie brakowało jej pieniędzy, lecz zawsze oczekiwała czegoś więcej. Luksusu z wyższej pułki. Z nudów i chęci doznawania silnych doznań zaczęła spotykać się z mężczyznami- ZA PIENIĄDZE !!! Jej kariera (jeśli tak można to nazwać) rozwinęła się do tego stopnia, że za jedną noc dostawała dziesięć tysięcy. Bywała na wielu impreza. Nazywała się damą do towarzystwa, choć wiele z jej spotkań kończyło się seksem.

Dominika na jednej imprezie spotkała Markusa. Ich znajomość szybko się rozwinęła i zakochują się w sobie. Bohaterka zerwała...

Alisonn | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Luksusowa prostytutka ktora probuje byc swieta matka i zona, trzesac sie zeby przeszlosc nie wyszla na jaw, ale ktora tez bardzo lubiala swoja prace i niczego nie zaluje,a gdy nadarza sie okazja prawie zdradza meza.............wiec ?
Liczylam kartki do konca ,mysle ze pani Wachnicka powinna zostac przy swoim starym zawodzie zamiast bawic sie w pisarke ;)
Sami placa za wydanie swoich ksiazek a po co???

Jula | 2015-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Historia kilkunastu lat z życia Dominiki, niegdyś podającej się za Agnes. Obecnie dobiegająca czterdziestki świetnie wykształcona, ambitna pracownica w międzynarodowej firmie z siedzibą w Warszawie, żona bajecznie bogatego Niemca i matka dwojga dzieci. Gdy była w liceum wyjechała z rodzicami dyplomatami do USA, gdzie zaczęła spotykać się ze starszymi mężczyznami za drogie prezenty (markowe ubrania, obuwie, perfumy, biżuterię, egzotyczne wycieczki), tzw. sponsoring. Potem jedna z koleżanek "po fachu" wprowadziła ją do światka luksusowych pań do towarzystwa, co zaowocowało awansem finansowym, bo za jedną noc dostawała nawet 10 tys. dolarów.
I takie życie pędziła przez okres studiów i po, aż do poznania męża Markusa. Po ślubie postanowili zamieszkać w Warszawie, oczywiście w wypasionej willi na Żoliborzu, urodziła dwoje dzieci i po ich odchowaniu rozpoczęła interesującą pracę. Tam jej bezpośredni szef i rywal Michał, człowiek bardzo obchodzący się ze swoją religijnością, przykładny...

gosia123 | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane 2013
Przeczytana: 01 września 2013

Któż z nas nie ma tajemnic?? Może nie takie jak Dominika,ale..

figlarna24 | 2013-03-06
Na półkach: Rok 2013
Przeczytana: 06 marca 2013

Lubię zagłębiać się w zróżnicowaną literaturę. Marzec zaczął się od zbrodni , potem była literatura faktu, a teraz przyszedł czas na coś kobiecego. Tym razem sięgnęłam po "Grzesznice" autorstwa Doroty Wachnickiej.

Dorota Wachnicka jest z zawodu psychologiem. Zawodowo zajmuje się terapią indywidualną i rodzinną. Dla twórczości pisarskiej porzuciła pracę psychoterapeutki. Jej debiutem była powieść z 2012 roku, która nosiła tytuł "Farciara".

Skoro wcześniej napisałam, że "Grzesznica" jest literaturą z gatunku kobiecego, czyli co jest najbardziej kobiece? Oczywiście romans. Ale to nie jest zwyczajny romans. Ale o tym za chwilkę.

Główna bohaterka- Dominika. Młoda kobieta, córka dyplomatów, którzy z racji swojego zzawodu dużo podróżują. Dominika zostaje w Polsce nie tylko ze względu na naukę, ale dla miłości. Bernard rzuca dziewczynę i ta wyjeżdża do Stanów.

Bohaterka ma bardzo konkretne oczekiwania od życia. Pragnie tego, o czym większość ludzi może pomarzyć w snach. Chce być ona...

Madziunia | 2015-10-31
Na półkach: 2015
Przeczytana: 31 października 2015

Dawno mnie tu nie było... :)
To moja druga książka w tym roku, zaszalałam że ho ho :)

A książka przeciętna, za serce mnie nie chwyciła ale lekko się ją czytało.

Pozdrawiam Was (bardziej zawziętych Czytelników i Czytelniczki) :)

ElizaMaria | 2015-06-11
Na półkach: 2015
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Szybka lektura. Trochę zawirowań w życiu kobiety z "przeszłością" i pozornie bogobojnego mężczyzny.

Preetishya | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

To druga książka książka pani Wachnickiej. Moje spotkanie z tą autorką - pierwsze.
Pani Dorota Wachnicka z zawodu jest psychologiem, pracowała jako psychoterapeutka, porzuciła swoją pracę dla twórczości pisarskiej. Zadebiutowała w 2012 roku swoją pierwszą powieścią "Farciara", która trafiła na listy bestsellerów.

Bohaterka książki "Grzesznica", Dominika, to kobieta, która już od najmłodszych lat przejawiała zamiłowanie do luksusu. Chciała być bogata i żyć jak królowa. Sprawę miała ułatwioną. Jej rodzice byli dyplomatami, mieli status wyższy od przeciętnego Polaka, mogli sobie pozwolić na podróże po świecie, a już na pewno nie żyli w biedzie, choć jak dla Dominiki, byli i tak biedni w porównaniu ze światowymi standardami. Nie miała na co narzekać, żyła w miarę dobrze, zdecydowanie lepiej niż nie jeden Polak za czasów PRL-u i dalszych przemian ustrojowych. Jednakże dla Dominiki to było za mało.
Kiedy w drugiej klasie liceum utraciła swoją wielką miłość wraz z rodzicami...

Kasiulek | 2013-02-18
Przeczytana: luty 2013

Rodzice Dominiki to dyplomaci, w związku z tym dziewczyna już od najmłodszych lat nie miała możliwości zaświadczyć biedy. Ojciec został ambasadorem Polski w Belgii w tym samym czasie gdy Dominika zakochała się w Bernardzie. I aby nie wyjeżdżać na placówkę z rodzicami i pozostać w Polsce z ukochanym postanowiła zdawać dokumenty do elitarnego liceum im. Batorego, którego absolwentami byli również jej rodzice.
Rodzice wyjeżdżają na placówkę, a po niedługim czasie Bernard pozostawia dziewczynę dla innej. Ojciec Dominiki zostaje ponownie oddelegowany tym razem z Belgii do Stanów Zjednoczonych, a dziewczyna przeżywszy zawód miłosny postanawia pozostawić wszystko za sobą i wyjechać z rodzicami. Stany przytłaczają ją luksusem, dziwi ją to skąd młode dziewczyny posiadają najnowsze kolekcje ubrań markowych projektantów, kosmetyki z wysokiej półki. Dość szybko przekonuje się w jaki sposób do tego doszły. Okazało się, że za wszystkim stoją portale randkowe, które pomagają młodym dziewczynom...