Za lepszym życiem

#Agnieszka Bednarska
#zalepszymżyciem

,,Za lepszym życiem", malo kto wie że właśnie tą ksiażką debutowala Agnieszka Bednarska.
Przyznam się że za pierwszym razem nie polubiłam tej książki. Wydawała mi się taka banalna i dość tendencyjana. Notka że są tam też przeżycia autorki też nie nawiele się zdała bo w sumie skupiałam się na tym którą postacią jest Agnieszka. Tak więc suma sumrum wymazałam ją z pamieci ...aż do pewnego dnia.....
Poleciłam książki A.Bednarskiej które są na empikgo mojej znajomej i o zgrozo ! Pisze ona do mnie ,, przesłuchałam i lubię to , nawet bardzo i nie wiem o co Ci chodzi" ...
Wywiązała się dyskusja ale ja miałam bardzo słabe argumenty, więc wkurzona założyłam słuchawki i przesłuchałam sobie książkę jeszcze raz.
Słuchałam i słuchałam i teraz wiem za co kocham Bednarską.
Już dawno nie czytałam tak pięknej książki o przyjaźni, o takiej prawdziwej przyjaźni, gdzie jak piją to wszystkie, gdzie śpiewają to tym samym głosem a jak ryczą to rzeka łez płynie.
Cztery przyjaciółki Mirka, Agata, Róża, i Ewa, cztery życia. Są inne a jednak łączy je niesamowita więź. Mogą na siebie liczyć, nie oceniają się , nie konkurują ze sobą ale zwyczajnie się wspierają.
Agata której mąż pracje w Anglii zakochuje się w koledze z pracy,, zaczyna łączyć ich płomienny romas, ale czy dziewczyna która jest matką i żoną opamięta się?
Mirka która przez trudne dzieciństwo nie potrafi nawiązać prawdziwej relacji z mężczyznami.
Ewa, która praktycznie sama zajmuje się dwiema córkami w tym jedną niepełnosprawną. Tęskniąc za dawnym życiem odkrywa że mąż jest uzależniony od gier komputerowych.
Róża , najmłodsza z przyjaciółek, pragnie zostać mamą. Niestety potrzebny jest zabieg invitro który jest bardzo drogi. Mąż Róży porzuca więc pracę i wyrusza do Norwegii by zarobić pieniądze. ....
Rozpacz, strata, szczęście, codzienne dylematy wylewają się z kartek tej książki.Sprawiają że che się więcej o więcej.
Przepraszam więc wszystkich a najbardziej Agnieszka Bednarska Ciebie że tak bez sensu oceniłam te książkę wcześniej.
Uważam że jest to dobra powieść i idealna na fajny babski film jako wyciskacz łez.
A obstawianie kto jest kim w tej książce w realu nie ma sensu bo to może być każda z nas.

#Agnieszka Bednarska
#zalepszymżyciem

Ciekawa historia, dość wciągająca.
Słuchałam audiobooka - polecam lektorkę :)

Ciekawa historia, dość wciągająca.
Słuchałam audiobooka - polecam lektorkę :)

Realistyczny obraz problemów związanych z rozłąką w rodzinie. Rodzi się pytanie, czy było warto? A gdzieś w tle dźwięczy pytanie o możliwość bycia wiernym i uczciwym w małżeństwie. Polecam

Świetna książka podejmująca trudny temat emigracji. Przeczytała już kilka pozycji traktujących o tym temacie. Większość opisuje przeżycia, emigranckie środowiska - to bardzo ciekawe historie, ale zawsze brakowało mi takiego uczuciowego, kobiecego spojrzenia na sprawę emigracji. Bardzo mi się spodobała.

Jest to pierwsza powieść Pani Agnieszki Bednarskiej jaką przeczytałam i na pewno nie ostatnia. Ciekawa pozycja, opisująca zmagania czterech przyjaciółek z problemami związanymi z emigracją partnerów. Znajdziemy w książce wiele sytuacji które dają wiele wzruszeń, uśmiechu, radości, smutku jak i tęsknoty.

Przed chwilą skończyłam czytać tę książkę,przyjemnie się czyta,tą fajną,zabawną lekturę,ciężko było mi się oderwać.
Z przyjemnością przeczytałam,naprawdę warto było przeczytać.

Z przyjemnością przeczytałam,naprawdę warto było przeczytać.

Czytając tę książkę pt. '' Emigracja uczuć'' autorstwa debiutującej pisarki Pani Agnieszki Bednarskiej wydaną z udziałem Wydawnictwa Replika można zaobserwować oraz przyjrzeć się z bliska, jak wygląda dotychczasowe codzienne życie czterem przyjaciółek: Agaty, Ewy, Róży i Mirki.

Każda z występujących w powieści bohaterek ma swoje sekrety, plany, które chcą zrealizować, aby poczuć się spełnionymi.

Gdy obserwujemy, z bliska życie tych czterech przyjaciółek to możemy, z łatwością stwierdzić, że ich życie wcale nie jest kolorowe, jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka.

Radzenie sobie w trudnych sytuacjach nie należy do łatwych, gdyż wymaga dodatkowego sprawdzenia siebie w momencie, kiedy życie nie przedstawia się barwnie, ale czyni nasze bohaterki zagubionymi. Pragną być kochane, a jednocześnie szczęśliwe.

Pani Agnieszka Bednarska udowodniła, że nie ma rzeczy dla niej niemożliwej do realizacji, jeśli chodzi o obserwacje współczesnego spojrzenia realnie na rzeczywistość i jak ona się prezentuje w świetle, kiedy trzeba pokonać wiele dróg, by wystawić nawet, swoje uczucia na próbę czasu poświęcając nawet życie osobiste.

Dialogi skonstruowane były pomysłowo i dobrane do występujących w tej powieści bohaterów.

Książkę tę czytało mi się dobrze, gdyż miałam od samego początku do niej pozytywne nastawienie.

Emigracja jest ogólnie trudnym zagadaniem do podjęcia.

Uważam, że autorka wywiązała się, ze swojego zadania wzorowo podejmując go.

Czytelnicy sięgający po tę książkę odnajdą cząstkę siebie, a przy tym mogą łatwo dokonać oceny czy przeczytanie tej książki pomogło mu w sprawie, kiedy musi podjąć ważne decyzje dotyczące wyjazdu.

Polecam przeczytać tę książkę.

Bardzo dobra książka, opowiadająca o życiu czterech przyjaciółek. Każda z nich jest inna, ma swoje problemy, wszystkie są na innych etapach życia, lecz każda zmaga się z bólem rozstania z ukochaną osobą- mężowie już wyjechali za "chlebem" za granicę, lub planują to zrobić. Książka pokazuje jak niektóre rzekomo stałe uczucia mogą stać się ulotnymi... jak łatwo zamienić rodzinne życie na poszukiwanie nowych "przygód ", jak nigdy nie można być pewnym uczuć drugiej osoby. Bardzo wciągająca opowieść, idealna na wieczór lub dwa!

Książka napisana sprawnie, opowiadane historie czterech zaprzyjaźnionych dziewczyn zaciekawiają i chce się je poznać. Rozluźnienie więzi w związku na odległość, zdrada, poczucie samotności, zagubienia. Życie niby razem, choć osobno. Wiecznie brakująca kasa, próby walki o rodzinę, chęć jej powiększenia. Różne życiowe zakręty. Było tu to wszystko, choć czasami trochę naciągane. I oceniłabym tę pozycję wyżej, gdyby nie zakończenie. Nie mogło być chyba gorszego.

Pierwsza i na pewno nie ostatnia książka pani Agnieszki.
Cztery przyjaciółki ,Agata,Mirka,Róża i Ewa.
Świetnie skonstruowana opowieść ,gdzie przeplatają się wątki rodzinne tych czterech kobiet...Kobiet których mężowie za lepszym życiem wyemigrowali za granicę .Wszystko to takie prawdziwe i takie realne,bo czyż w życiu tak nie bywa? I to życie na tak zwane "dwa fronty",sama byłam tego kiedyś świadkiem.Żona wyjeżdżając z PL zapewniała męża że kocha i już tęskni ,a po przekroczeniu granicy,był telefon do kochanka "kochanie,już wracam",przykre ale prawdziwe.A końcówka książki rozwaliła mnie totalnie,i policzki były mokre od łez....
Z czystym serduchem POLECAM!!!

Pierwsza i na pewno nie ostatnia książka pani Agnieszki.
Cztery przyjaciółki ,Agata,Mirka,Róża i Ewa.

• Agnieszka Bednarska
  • Domowa biblioteczka