Mario

Könyvtár „Pałac” ​ukazuje konfliktu między tożsamością odziedziczoną i pożądaną. To liryczna, pełna symbolicznych obrazów powieść o sile, nadziei, przekonaniu o możliwości zmiany świata przez ambitną jednostkę. Dzieje pasterza, pragnącego zbliżyć się do dalekich mu ze względów dziejowych i stanowych wartości kultury pańskiej i jego klęski w owej próbie zażegnania wielowiekowych podziałów i...

Könyvtár
„Pałac” ​ukazuje konfliktu między tożsamością odziedziczoną i pożądaną. To liryczna, pełna symbolicznych obrazów powieść o sile, nadziei, przekonaniu o możliwości zmiany świata przez ambitną jednostkę. Dzieje pasterza, pragnącego zbliżyć się do dalekich mu ze względów dziejowych i stanowych wartości kultury pańskiej i jego klęski w owej próbie zażegnania wielowiekowych podziałów i zaszłości.

„Nagi sad” to debiutancka powieść Myśliwskiego, która zaskoczyła krytyków swoją dojrzałością, zawartością, a także wyjątkowym – nie tylko na tle polskiej, lecz i europejskiej literatury – przepełnionym miłością portretem ojca sporządzanym przez syna. Na przykładzie przeżyć i doświadczeń starego nauczyciela o wiejskim rodowodzie Myśliwski przedstawia szereg istotnych problemów nowej polskiej kultury – trudności z przystosowaniem się do rzeczywistości, przywiązanie do ziemi, a także siłę więzi rodzinnych. Książka ta stanowi początek tematyki wiejskiej, którą pisarz rozwinie i dopełni w kolejnych dziełach.

źródło opisu: https://moly.hu/konyvek/wieslaw-mysliwski-palac-nagi-sad

źródło okładki: https://moly.hu/konyvek/wieslaw-mysliwski-palac-nagi-sad