Kreatywność mózg w dobie innowacji

Okładka książki Kreatywność mózg w dobie innowacji Elkhonon Goldberg
Okładka książki Kreatywność mózg w dobie innowacji
Elkhonon Goldberg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Creativity. Human Brain in the Age of Innowavation
Wydawnictwo Naukowe PWN
2018-11-27
2018-11-27
9788301201890
Anna Binder, Marek Binder
Psychologia Kreatywność umysł mózg myślenie inteligencja innowacyjność koncentracja pamięć

Okładka książki Fitness mózgu Alvaro Fernandez, Elkhonon Goldberg
Fitness mózgu Alvaro Fernandez, E...

Zagadnienie kreatywności podobnie jak psychologia poznawcza interesuje mnie od dawna. Czytam dużo na ten temat głównie w języku angielskim, tym bardziej z radością sięgnęłam po książkę Elkhona Goldberga wydaną w języku polskim z nastawieniem na kolejna porcję dobrej i użytecznej wiedzy. We wstępie autor pisze "Pisząc tę pracę starałem się aby była interesująca zarówno dla moich kolegów naukowców i klinicystów jak i dla czytelników z innym wykształceniem." Następnie autor zdradza, że za radą wydawcy, który ma ogromne doświadczenie w tym co ludzie kupują i jak im to sprzedać, nadał książce tytuł kreatywność - bo ponoć większa liczba potencjalnych czytelników się z tym utożsami. Myślałam, że to tylko taki wstęp, jednak będąc w połowie książki, widzę, że autor szczerze wyłożył o co chodzi. To książka, której nikt poza wąskim światkiem akademickim - składającym się z jego kolegów, by nie przeczytał, gdyby nie chwytliwy i uwaga mylny tytuł. Przydługie, akademickie wywody na temat struktury i budowy mózgu, sposobu komunikowania się poszczególnych sieci neuronalnych zajmują całe rozdziały i przeplatane są jedynie krótki zdaniami w stylu nowość jest kluczowym składnikiem kreatywności. Autor poświęca bardzo dużo czasu opisując sposób reprezentowania wiedzy w mózgu, ewolucyjne korzenie języka oraz różnice i podobieństwa w budowie dwóch półkul mózgowych u ludzi i innych ssaków, a także przytacza rozmaite przykłady lezji – dysfunkcji poznawczych. Jeśli chcecie więc wiedzieć co przetwarzają komórki piramidowe warstw III w DLPFC i przeanalizować przebieg bodźca na skompilowanych wzorach, to ta książka jest dla was. Dla mnie czytanie tej książki to męka. Szkoda.

• Chcę kupić
  • Książki 2019
  • Studia
  • Dla Maćka
  • Psychologia, pedagogika, socjologia i okolice

Dodaj cytat z książki Kreatywność mózg w dobie innowacji